15°C bezchmurnie

Ile kosztowały ozdoby świąteczne w Bielsku Podlaskim? Ponad 400 tysięcy złotych w ostatnich latach

Okres Świąt Bożego Narodzenia już za nami, ale podczas posiedzenia Komisji ds. Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej oraz Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta radny Mirosław Gołębiowski zwrócił się do burmistrza z ciekawym pytaniem – „W którym roku i w jakiej wysokości poniesiono wydatki na zakup świątecznych dekoracji, ze szczególnym wskazaniem na dekoracje w postaci bałwanków, bombek, prezentu oraz aniołków?”

Pytanie radnego jest jak najbardziej zasadne, gdyż Bielsk Podlaski jest miastem posiadającym jedne z najładniejszych ozdób w regionie. Jednak cena, jaką mieszkańcy płacą za ozdoby z własnych podatków, zastanawia.

W odpowiedzi Burmistrza Miasta możemy przeczytać, iż wydatki na zakup świątecznych dekoracji kształtowały się następująco:
2006 r. – 26.771,28 zł
2007 r. – 18.409,93 zł
2008 r. – 29.834,63 zł
2009 r. – 81.454,70 zł
2010 r. – 59.121,00 zł
2011 r. – 33.048,28 zł
2012 r. – 61.095,82 zł
2013 r. – 51.096,60 zł
2014 r. – 48.013,11 zł
2015 r. – 0 zł4
2016 r. – 22.528,68 zł

Łatwo można policzyć, że ozdoby świąteczne od 2006 roku kosztowały mieszkańców dokładnie 431374,03 złotych.

A jakie zdanie o ozdobach świątecznych mają zdanie nasi czytelnicy? Czy warto wydawać na nie wymienione w zestawieniu sumy? Czekamy na odpowiedzi w komentarzach.

Ile kosztowały ozdoby świąteczne w Bielsku Podlaskim? Ponad 400 tysięcy złotych w ostatnich latach komentarze opinie

  • gość 2017-02-14 21:06:26

    Ciekawe, nigdy nie myślałam ile to kosztuje. Widząc te sumy jestem jednak przeciw takiemu wydawaniu pieniędzy

  • gość 2017-02-14 21:13:28

    Brawo Radny! takie rzeczy trzeba wiedzieć

  • gość 2017-02-14 21:18:13

    Ciekawe że poprzedni burmistrz wydawał tak dużo a obecny korzysta z tego chwaląc się wygranymi konkursami

  • gość 2017-02-14 21:36:25

    Wszystko kosztuje, niby 400 tys ale przecież to jest przez 10 lat, w skali wydatków miasta to naprawdę niewiele

  • gość 2017-02-14 21:38:57

    Ale miasto jest ładne więc zgadzam się warto na to wydawać pieniądze

  • gość 2017-02-14 21:42:49

    A ulice dalej dziurawe!!!

  • gość 2017-02-14 21:50:50

    Myślę że za taką cenę jest to zbędny wydatek

  • gość 2017-02-14 22:06:57

    Myśleliście że pieniądze spadają z nieba? To Wy je płacicie w podatkach!

  • gość 2017-02-14 22:38:46

    Moj poprzednik dobrze napisal kasa idzie na balwanki ,gwiazdki itp.dekoracje a ulice jak szwajcarski ser np.ulica Ogrodowa idzie koła w aucie pourywac

  • gość 2017-02-15 06:43:16

    Czyli największa kasa na ozdoby - 81,4 tys zł - poszła w roku 2009, gdy wiceburmistrzem był kto? No, kto zgadnie? Oczywiście, Pan Mirosław Gołębiowski! A zmniejszenie wydatków zaczęło się od roku 2014, gdy komisarzem, a następnie burmistrzem, został Jarosław Borowski. To w końcu jest to zarzut, że Gołębiowski wydawał za dużo, czy że Borowski wydaje za mało?

  • gość 2017-02-15 08:22:39

    Moim zdaniem miasto wyglada pieknie tylko brakowalo rzytnika na ratuszu :(

  • gość 2017-02-15 10:06:44

    zgadzam się z tym że brakowało rzutnika na ratuszu, w poprzednich latach ładnie to wyglądało, jednak te sumy wyglądają nieciekawie... za dużo kasy na to idzie

  • gość 2017-02-15 10:55:11

    ok pieniądze wydawał poprzedni burmistrz jednak to Borowski chwali się wygranymi konkursami! Pamiętajmy też ile dróg budował poprzedni burmistrz a ile buduje się teraz masakra....

  • gość 2017-02-15 11:28:52

    Ale konkursy nie kosztują, więc co to za argument? Berezowiec budował drogi, ale głównie ze środków unijnych, a każdy średnio orientujący się człowiek wie, że teraz jest nowa perspektywa unijna, w której nie było jeszcze naboru na konkursy, więc nie można było pozyskać środków. To lepiej szaleć i brać kredyty, potężnie zadłużać miasto (nie na 400 tys. na 10 lat, jak wytknięto w tym materiale, ale na grube miliony przy każdej z inwestycji), by potem mieć zobowiązania i nie móc pozyskać środków na udział własny, gdy już będzie możliwość pozyskania kasy z UE? Gdzie tu logika?

  • gość 2017-02-15 13:05:10

    logika jest taka że poprzedni burmistrz znał umiar, wydawał pieniądze na głupoty takie jak ozdoby budując przy tym drogi, obecnie Borowski wydaje pieniądze na głupoty - wieczory kolęd, festiwale białoruskie, ukraińskie to są prawie co miesiąc, kościół i cerkiew też ciągle robią coś przy wsparciu Urzędu! A dróg jak się wcześniej budowało tak teraz nic.... ograniczyć kasę na takie pierdoły, budować drogi i tyle!

  • gość 2017-02-15 14:32:44

    hahah nic nie ma za darmo, ale takie sumy to serio przesada? ponad 80 tys. jednego roku?!

  • gość 2017-02-17 14:43:21

    poprzedni burmist brał kredyty a Borowskiemu trzeba spłacac kredyty poprzednika