15°C bezchmurnie

Tur Basket pokonuje Pro-Basket Kutno

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski na własnym parkiecie pokonali Pro-Basket Kutno 98:84.

Od początku zawodnicy obu ekip nie oszczędzali sił na parkiecie. W mecz lepiej weszli goście, którzy po lekko ponad pięciu minutach wygrywali 18:8, głównie dzięki kilku rzutom za trzy punkty.

Tur Basket prezentował dosyć zróżnicowaną grę. Gospodarze szukali wolnych pozycji na obszarze obwodu i decydowali się na odważne podania pod kosz. Z biegiem czasu wyraźnie widać było, że spotkanie wygra ta ekipa, która lepiej zagra w aspektach defensywnych. W tym słabsi byli zdecydowanie zawodnicy z Kutna. Tur Basket Bielsk Podlaski drugą i trzecią kwartę wygrał odpowiednio 30:16 i 31:19.

Przewaga bielskiego Tura zaczęła topnieć w ostatnich pięciu minutach, gdy goście pokazali, że stać ich na większy zryw. Ostatnia kwarta przebiegła lekko pod dyktando Pro-Basket-u Kutno i ci wygrali 25:18. Samo spotkanie ostatecznie i w pełni zasłużenie zwyciężył klub z Bielska Podlaskiego.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – 98 (19+30+31+18): S. Kus 10, E. Zielinko 18, M. Bębeniec 17, Ł. Kuczyński 16, K. Jóźwiuk 4, P. Bajtus 10, Ł. Dmitruk 0, K. Tomczuk 2, Ł. Kiluk 2, T. Pisarczyk 16, P. Milewski 3.

KKS Pro-Basket Kutno – 84 (24+16+19+25): B. Smakowski 2, F. Pruefer 13, K. Grzesiowski 4, J. Sobczak 8, H. Stopierzyński 18, S. Pawlak 12, D. Pogoda 5, M. Marek 22.