:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

15 lat Męskiego Zespołu Kuranty

Szanujący, propagujący dziedzictwo wielokulturowości i otwartości Bielska Podlaskiego i jego mieszkańców, kierowany przez Alinę Niegierewicz Męski Zespół „Kuranty” obchodzi jubileusz 15 lat działalności scenicznej.

W 2003 roku swoją działalność artystyczną rozpoczął białoruski zespół, który nazwę zaczerpnął od kuranta umiejscowionego na miejskim ratuszu. Dokąd dotarł, gdzie się obecnie znajduje? Na to pytanie najlepiej odpowie sytuacja, jaka miała miejsce podczas jubileuszowego koncertu – kierownik artystyczny grupy Alina Niegierewicz oraz Andrzej Niegierewicz zostali odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi. Kuranty oficjalnie udekorowano również Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego.

„Bielsk Podlaski to miejsce styku wielu kultur, dlatego chcemy dostarczyć pozytywnych wrażeń artystycznych zróżnicowanej publiczności, stąd tak szeroki wachlarz językowy w repertuarze zespołu. W większości opieramy się na bogatym i różnorodnym folklorze, ale wykonujemy też piosenki autorskie do tekstów tutejszego białoruskiego poety Wiktora Szweda, a muzyki kierownika artystycznego Aliny Niegierewicz” – mówi sam o sobie kolektyw.

Podczas tak długiej działalności Kuranty swój artystyczny kunszt ukazywali na wielu festiwalach, zarówno białoruskich, jak i polskich o zasięgu lokalnym, wojewódzkim, krajowym czy międzynarodowym.

„Myślę, że każdy z nas pracuje, żeby osiągnąć zadowolenie, radość. Może, nie wiem, nie wszyscy robią to, co lubią. Ja natomiast robię to, co uwielbiam. Jestem muzykiem z wykształcenia, ale także z zamiłowania. Mój ojciec był samoukiem, bardzo dobrze grał na akordeonie, więc ta miłość do muzyki obecna była od samego dzieciństwa. To jest coś, co zawsze chciałam i chcę robić, dlatego czuję wielką satysfakcję z tego powodu” – mówi Alina Niegierewicz.

 

Męski Zespół „Kuranty”

Działalność artystyczną prowadzi przy Bielskim Domu Kultury. Pierwszym kierownikiem artystycznym (od stycznia 2003 r.) był Michał Żawird, następnie Alina Kos, a od listopada 2003 r. Alina Niegierewicz. Na początku zespołowi akompaniował na akordeonie Michał Sidoruk, następnie Piotr Fiedoruk, Grzegorz Taranta, Mikołaj Miazhenny, a aktualnie Mikołaj Sidoruk i Jerzy Szarko. W czasie 15 lat działalności grupa zwiedziła sceny rozsiane na obszarze całej Polski (m.in. Szreniawa k. Poznania, Szczebrzeszczyn, Puńsk, Dobrodzień i Warszawa) i Białorusi (Grodno, Swietłogorsk, Bobrujsk, Witebsk, Matyl, Kobryń, Słonim i Mińsk).

Jak informują „Kuranty”, wielki wkład w rozwój zespołu wnoszą Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Kulturalne Centrum Białoruskie w Polsce, które organizują i dofinansowują koncerty w Polsce i na Białorusi.

15 lat męski zespół kuranty bielsk podlaski - komentarze opinie

 • gość 2018-10-02 07:27:55

  Męski Zespół „Kuranty” – Działalność artystyczną prowadzi przy Bielskim Domu Kultury. Pierwszym kierownikiem artystycznym (od stycznia 2013 r.) był Michał Żawird, następnie Alina Kos, a od listopada 2003 r. Alina Niegierewicz-COŚ tu nie pasuje???????????.

 • gość 2018-10-02 11:52:41

  WSPANIALI JESTEŚCIE! DUŻO SZCZĘŚCIA I DALSZYCH SUKCESÓW! DALEJ ROZSŁAWIAJCIE BIELSK PODLASKI! :)

 • gość 2018-10-03 15:09:04

  Jaka wielokulturowość, przeważnie po rusku

 • Gość - niezalogowany 2018-10-03 20:32:06

  Wypadało by zaprosić na jubileusz osoby juz nieśpiewające ,ktore latami w nim śpiewały .....a było nas PARU.....

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Bielsk Podlaski - więcej informacji