:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

42-latek napadnięty przy ul. Białowieskiej – napastnikom grozi 12 lat więzienia

Przestępstwa i Wykroczenia , latek napadnięty Białowieskiej napastnikom grozi więzienia - zdjęcie, fotografia

Bielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju i pobicie 42-letniego mężczyzny. Napastnicy chcieli siłą uzyskać pieniądze, a po nieudanej próbie zamknęli pokrzywdzonego w piwnicy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 1:30, gdy dyżurny bielskiej policji otrzymał zgłoszenie o bójce w okolicy jednego z bloków przy ul. Białowieskiej. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali tam 23-latkę i jej 30-letniego znajomego, od których dowiedzieli się, że 42-letni mężczyzna został napadnięty przez napastnika w kominiarce.

Podczas sprawdzania pomieszczeń piwnicznych policjanci odnaleźli tam 42-latka, posiadającego widoczne obrażenia ciała. Na miejsce musiało przyjechać pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że obecni na miejscu 23-letnia kobieta oraz jej 30-letni kolega odpowiedzialni są za pobicie mężczyzny. Ustalenia wskazują, że para umówiła się z mężczyzną w celu wyjaśnienia nieporozumień, jednak gdy 42-latek przyszedł na miejsce spotkania został zaatakowany i uderzony w głowę twardym przedmiotem. Po przewróceniu mężczyzny napastnicy bili go, żądając wydania pieniędzy.

Napastnicy nie otrzymali pieniędzy, jednak zabrali pokrzywdzonego mężczyznę do piwnicy i zamknęli go w jednym z pomieszczeń. Sprawna praca bielskiej policji pozwoliła na szybkie odnalezienie poszkodowanego i udzielenie mu pomocy.

Napastnicy usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju i pobicia. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą oni w areszcie. Sprawa 23-latki i jej 30-letniego kolegi będzie się toczyć. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Bielsk Podlaski

Komentarze zostały wyłączone z powodu ochrony danych osobowych.  

Przestępstwa i Wykroczenia , Bielsk Podlaski - więcej informacji