:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C lekkie zachmurzenie

Andrzej Miszczuk – żołnierz obrony terytorialnej ratuje życie

Pożar , Andrzej Miszczuk żołnierz obrony terytorialnej ratuje życie - zdjęcie, fotografia

Dzięki szybkiemu działaniu plut. Andrzeja Miszczuka z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie doszło do pożaru domu w miejscowości Hołody.

13 lutego plut. Andrzej Miszczuk wracając do domu zauważył palący się komin w jednym z budynków mieszkalnych we wsi Hołody. Żołnierz zachował się wzorowo, poinformował mieszkającą tam rodzinę o wydobywającym się ogniu z komina oraz doradził jak najszybciej zamknąć dopływ powietrza do komina i pieca. Andrzej Miszczuk towarzyszył rodzinie do przyjazdu straży pożarnej.

Dzięki szybkiej i odpowiedniej reakcji żołnierza 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie doszło do tragedii, rodzina nie straciła zdrowia i domu. Jak sam plutonowy wspomina: „Jestem strażakiem ochotnikiem w OSP Orzeszkowo. Byłem też ratownikiem i kierowcą w Wojskowej Straży Pożarnej i wiem, jak poważne w skutkach są takie zdarzenia”.

Plut. Andrzej Miszczuk w wojsku służy od 6 lat. Obecnie jest dowódcą drużyny kompanii logistycznej w 1. PBOT.

Dowódca 1. PBOT płk Sławomir Kocanowski otrzymał pisemne podziękowanie od rodziny. Gratulacje żołnierzowi złożył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Źródło: Rzecznik Prasowy 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.

Andrzej Miszczuk – żołnierz obrony terytorialnej ratuje życie komentarze opinie

  • gość 2018-03-01 10:44:51

    Tak postąpiłby każdy normalny człowiek, a fakt że jest żołnierzem obrony terytorialnej nie ma tu nic do znaczenia. Równie dobrze mógłby to być palacz c.o wracający po pracy do domu. On też wie jak poważne są w skutkach takie zdarzenia. Różnica polegałaby na tym, że nie otrzymałby żadnych podziękowań od żadnego tam ministra.

  • gość 2018-03-05 14:19:32

    MA ZNACZENIE! to człowiek dający przykład innym. BRAWO!

  • dość milczenia - niezalogowany 2018-03-06 14:01:16

    proszę o udostepnianie, prawda o Zaleszanach ! http://blogmedia24.pl/node/79456

Dodajesz jako: Zaloguj się

Pożar , Bielsk Podlaski - więcej informacji