:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Arriva kończy działalność przewozową w Bielsku Podlaskim

KOMUNIKACJA, Arriva kończy działalność przewozową Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia
iBielsk 28/11/2018 17:23

Zarząd Spółki Arriva Bus Transport Polska podjął trudną decyzję o zakończeniu autobusowej działalności przewozowej w lokalizacjach: Węgorzewo, Kętrzyn, Bielsk Podlaski, Sędziszów Małopolski, Prudnik i Kędzierzyn Koźle.

Rosnące ceny paliwa i ubezpieczeń pojazdów, spadek liczby pasażerów, nieuczciwa konkurencja, presja płacowa oraz brak uregulowań prawnych, powodują że oddziały te nie są w stanie prowadzić rentownej działalności. Taka sytuacja nie pozwala na pokrycie kosztów prowadzenia działalności operacyjnej, ani koniecznych inwestycji. Arriva wprowadziła w życie wiele działań restrukturyzacyjnych mających na celu utrzymanie przewozów, m.in: reorganizację siatki połączeń, oszczędności na kosztach, optymalizację wykorzystania majątku - niestety bezskutecznie. Oddziały nadal przynoszą duże straty, które pogłębiają się z roku na rok. – czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez spółkę Arriva.

Konieczne dla zapewniania rentownej realizacji przewozów w regionach zmiany systemowe i prawne nie zostały wprowadzone. Potrzebne regulacje miały być wdrożone w procedowanej od kilkunastu miesięcy nowelizacji Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym z dnia 16 grudnia 2010 rok, zostały one jednak po raz kolejny odłożone w czasie. Mając na uwadze także te okoliczności oraz fakt, że przewozy realizowane są bez udziału środków publicznych, a całkowite ryzyko finansowe ich wykonywania leży po stronie przewoźnika, Spółka nie jest w stanie długotrwale finansować nierentownej działalności i ponosić dalszych strat. – tłumaczy kończąca działalność w Bielsku Podlaskim spółka przewozowa

„Podjęliśmy szereg kompleksowych działań mających na celu zminimalizowanie negatywnych skutków zakończenia przewozów dla pracowników” – mówi Marcin Polewicz, Członek Zarządu ds.Operacyjnych. Zaproponujemy większości pracownikom możliwość zatrudnienia w innych lokalizacjach wraz z pomocą w relokacji i zapewnieniem dodatkowych świadczeń. Wszyscy otrzymają też dobre warunki zakończenia pracy oraz szerokie wsparcie w inicjatywach przejęcia części działalności czy dążeniach do zmiany kwalifikacji.

Działalność przewozowa będzie prowadzona do zakończenia wszystkich zobowiązań umownych, a ostateczne jej zakończenie planowane jest na dzień 30 czerwca 2019 roku. O decyzji informujemy niezwłocznie po jej podjęciu, dając wszystkim uczestnikom tego procesu czas na przygotowanie się do tej niełatwej zmiany. – wyjaśnia Arriva

Arriva zgodnie z przyjętą strategią, będzie się koncentrować na efektywnej realizacji zadań przewozowych w innych oddziałach regionalnych oraz rozwoju w transporcie miejskim.

Źródło Komunikat prasowy Arriva Polska Sp. z o.o.

Arriva kończy działalność przewozową w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

 • gość 2018-11-28 18:01:05

  Niekorzystne to dla Bielska Podlaskiego

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 19:15:18

  Ojej bardzo zła wiadomość. Podróżni będą niezadowoleni. Takie fajne autobusy, wygodne i kursowaly tak często-bardzo bardzo szkoda

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 20:35:47

  Szkoda szybko można było się przemieszczać

 • gość 2018-11-28 20:52:03

  miejsce niemieckiej firmy zajmie pks białystok i po ptakach

 • gość 2018-11-28 20:53:46

  Dla Bielska Podlaskiego bardzo zła wiadomość ... Powinni może zmniejszyć ilość kursów lub mniejsze autobusy wprowadzić a nie całkiem zakończyć działalność ...

 • gość 2018-11-28 21:23:17

  dale głosujcie na.... na tych co są przy władzy, nie robią nic aby utrzymać to..

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 21:36:05

  Naprawdę szkoda. Bardzo lubię podróżować autobusami Arriva. Mają miłych kierowców, wygodne autobusy i częste kursy.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-28 23:28:55

  Nie ma co się martwić, transport pasażerski może zabezpieczyć PKS Białystok, też obecnie mają już całkiem nowoczesne autobusy, są bardzo punktualni i przynajmniej dworzec na poziomie a nie parkują pod wiatą i pod płotami, taki rynek w każdej branży. Zawsze można na pokrycie strat przeznaczyć program 500 plus, do zobaczenia na trasie

 • gość 2018-11-29 07:03:37

  jezdzi jeszcze do konca czerwca

 • Witold - niezalogowany 2018-11-29 07:28:27

  Już tyle firm transportowych przeszło przez Bielsk żadna długo nie wytrzymała PKS BIAŁYSTOK czyli NOVA tak jak zawsze weźmie pojedyncze rentowe trasy, Nova otrzymuje duże dotacje

 • Witold - niezalogowany 2018-11-29 07:28:54

  Już tyle firm transportowych przeszło przez Bielsk żadna długo nie wytrzymała PKS BIAŁYSTOK czyli NOVA tak jak zawsze weźmie pojedyncze rentowe trasy, Nova otrzymuje duże dotacje

 • gość 2018-11-29 12:21:39

  PKS Białystok czyli NOVA to dziadowska firma, ciekawe jak długo się utrzyma na rynku, związkowcy się przysłużą.Żal rentownych PKS-ów które na siłę przyłączyli.
  Szkoda Arriva to była wysoka klasa.

 • gość 2018-11-29 16:16:13

  ARIVA zabezpieczała połączenia Bielska z okolicznymi wsiami z całego powiatu bielskiego. Co będzie z komunikacją mieszkańców Powiatu Bielskiego? Nad tym poważnie powinien zastanowić się zarząd powiatu i zarządy gmin dla dobra mieszkańców. To powinien być problem priorytetowy. Może lepiej dopłacić do komunikacji, a nie do ogrzewania za ławkę i innym inwestycjom nie przynoszących wymiernych korzyści dla mieszkańców?


 • gość 2018-11-29 22:20:25

  Firma na poziomie wygodne bezpieczne autobusy mili kierowcy. Często korzystałem z ich usług
  Zapewniała połączenia do Bielska z miejsc gdzie inne firmy nie chciały jeździć, taka firma w Bielsku powinna funkcjonować. Co na to lokalne samorządy.

 • gość 2018-11-29 22:34:25

  Jeśli ktoś myśli że PKS czy Voyager zapewni taki komfort i połączenia w takich godzinach również w soboty i niedzielę jak ARRIVA, to się zdziwi. Ceny biletów poszybują 100%.

 • gość 2018-11-30 08:21:11

  Zapytajcie lepiej w Arrivie ile osób jeździło tymi autobusami do Brańska, Orli czy Bociek i z powrotem. Podejrzewam, że puste były i dlatego taka decyzja z nie inna :(

 • Gość - niezalogowany 2018-11-30 08:30:08

  Nasze władze powinny się nad tym zastanowić .Firma ta to jest bardzo wielkie udogodnienie dla dojeżdżających do pracy i do szkół.Będzie ogromna strata .

 • gość 2018-11-30 09:30:50

  "Nasze władze powinny się nad tym zastanowić. ......"
  Dojna zmiana zastanawia się jak zamieść pod dywan aferę KNF i prywatny folwark jednego z ministrów o którym głośno w całej Polsce, a ciemny lud niech radzi sobie sam. Jak można przeczytać powyżej nowelizacja ustawy o transporcie publicznym została przez dojną zmianę odłożona.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-30 14:16:00

  Artykuł ten wzbudza niejasność i nasuwa wątpliwości. Na Klientów zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych przewoźnik raczej nie narzekał.Nie było do końca trasy prawie pustego miejsca siedzącego a i często też upchanych był po brzegi Pasażerami stojącymi w godzinach porannych. Nie bardzo rozumiem , więc dlaczego kursy Bielsk Podlaski - Białystok okazały się w finale nie rentowne. Wątpliwości wzbudza też fakt obniżenia cen biletów na tej trasie w ciągu dwóch lat z kwoty 236 zl na 200zl, a następnie na 99 zl i 49.90. zł. Gdyby kursy się nie opłacały, czy możliwe byłyby aż takie obniżki biletów miesięcznych?. Coś mi się tu nie zgadza. ????ARRIVA odebrała też znaczna część pasażerow dla Voyagera, po tym jak przestał dokonywać kursów przez Rzepniki do Białegostoku. Nie rozumiem więc skąd nagle taka decyzja. Jeśli tak się bardzo nie opłacały przejazdy to w jakim celu mieli tyle przejazdów (autobus co pół godziny) i zatrudnieniu coraz to nowych Kierowców w tym sporo z Białorusi.

 • gość 2018-12-01 18:03:06

  > presja płacowa

  Ha, ha, ha! Presja płacowa? Znajomy wieloletni doświadczony kierowca zarabiał tam 1500 zł. Dziękujemy Ci, Deutsche Bahn!

 • Uświadomiony - niezalogowany 2018-12-01 22:10:32

  Ludzie o czym wy piszecie

  Jakie dobrze? Jakie super?

  Autobusy marki Setra 20 letnie i więcej - demobil z Francji.

  Kursy co pół godziny aby spełnić chore ambicje kierownika placówki w Bielsku Podlaskim.

  Firma po zakupie placówki Bielsk Podlaski od PKS Bielsk Podlaski przejęła dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

  W trakcie swojej działalności sprzedała połowę jak nie więcej gruntu - bazy w Bielsku Podlaskim, zamknęła 1/3 kursów na innych trasach niż Bielsk - Białystok.

  Kilka razy zmieniała nazwę z Pks Bielsk Podl. na Conex potem na Veoliawreszcie na Arriva
  Wszystko to po to aby otrzymać od Polskiego rządu zwolnienie na podatki jako firma zagraniczna Arriva i wszystko po kolei przed Arrivą to jest zagraniczna firma, która nie płaci w Polsce podatków. Jeśli wypracuje jakieś zyski wyprowadza je za granicą i tam placi podatki. Z podatków firm zarejestrowanych w Polsce i płacących podatki w Polsce są utrzymywane szkoły, przedszkola, szpitale, komunikacja miejska, budowane drogi i inne np słynny 500+.

  Ludzie co wy chwalicie - firmę kombinatora - która jak już nie można wykombinować jak wyprowadzić pieniądze za granicę to się zwija zostawiając ludzi na pastwę losu.
  Tak samo zrobił np. Polski Bus.
  Ludzie kto to pisze trole z Arrivy, którzy mydlą oczy zwykłym ludziom.
  Otwórzcie oczy, poczytajcie inne gazety niż kurier Poranny. Miejcie swój rozum jest XXI wiek.

  Popierajcie POLSKIE FIRMY bądźcie PATRIOTAMI również w ten sposób.

  Nie wszystko co Polskie jest Bardzo dobre ale nasze POLSKIE.

 • gość 2018-12-14 21:44:28

  Mogę się domyślać autor powyższego postu to zapewne właściciel Polskiej firmy ................
  A jak u niego z tymi podatkami?????????????????????????????

 • gośćBP - niezalogowany 2018-12-29 15:56:32

  A co na to Burmistrz Bielska Podlaskiego, Starosta Bielski, Rada Miasta, Burmistrzowie Hajnówki, Ciechanowca, Brańska, Wójtowie Gmin, Radni? Czy ci państwo podjęli już jakiekolwiek kroki w celu zapewnienia dojazdów dla lokalnej młodzieży do szkół, dorosłym do pracy, starszym do lekarza? Czy może uważają, ŻE JUŻ PO WYBORACH I MOŻNA MIEĆ SWOICH WYBORCÓW W D....E?

 • Zmarźnięty Gość - niezalogowany 2019-01-02 07:45:52

  Niestety jest dopiero 2 styczeń 2019 a autobusy Arrivy przestały kursować, nie mam jak dojechać dziś do pracy i wiele osób z przystanku tak jak ja zawróciło do domu bo konkurencja która została jest przepełniona po brzegi ludźmi... czego można było się domyślić.
  Niestety żadnej informacji o przyśpieszonym końcu działalności nie było.
  I jak rozwiązać tą sytuację? Może faktycznie niech zajmie się tym Bielska "elita" polityczna? Blisko 30 połączeń zostało zlikwidowanych... Pozdrawiam

 • gość 02.01 - niezalogowany 2019-01-02 17:50:58

  Nikt nic nie zrobi, z dnia na dzień sprawa ucichnie i tyle. Władze ludzie interesują tylko w dniu wyborów niestety... Firma prywatna znika z rynku więc automatycznie powinny pojawić się autobusy PKS NOVA finansowane z NASZYCH podatków. Wszyscy wiedzieli że Arriva się zwija, gminy, starosta, marszałek i co z tym zrobili?! Nie wspominając już o tym jakimi pojazdami dysponuje firma monopolista od dziś w Bielsku, a pisali tu że Arriva szrot, tu chyba lepiej nie jest...

 • Gość - niezalogowany 2019-01-05 23:20:35

  Przykre to że tylko do końca czerwca ja często jeżdżę do Bielska Podlaskiego z Mazur Arriva bardzo mili kierowcy jeżdżą szybko wygodnie na czas -:)

 • gość 2019-01-14 22:11:07

  Niestety mój wcześniejszy post odnośnie cen biletów zaczyna się spełniać a to tylko początek..
  A władze nadal śpią.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 18:09:49

  Slyszalam, że Arriva pod zmieniona nazwa ma znowu ruszyć w Bielsku. Prawdopodobnie stoją nadal w Bielsku na zajezdni jej autobusy. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kredyt, pożyczki- akceptujemy

Zapraszamy do biura kredytowego FINES. Jesteśmy ogólnopolską siecią zrzeszających banki oraz firmy pozabankowe. BEZPŁATNIE pomożemy wyszukać..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ibielsk.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

CMC CITY Media Communications sp. z o.o. z siedzibą w Cypryjska 2G 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"