:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Bezpieczna droga do szkoły z bielską Policją

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim rozpoczęli wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Działania o charakterze prewencyjnym w Bielsku Podlaskim prowadzone będą przez cały okres jesienny. Policjanci od wczesnych godzin będą czuwali nad bezpieczeństwem w rejonach przedszkoli i szkół, m.in. poprzez kontrolowanie przestrzegania przepisów przez pieszych oraz kierowców pojazdów przewożących uczniów. Bielska komenda przypomina i ostrzega, że każde ujawnienie rażącego naruszenia przepisów obowiązujących na drodze będzie kończyło się zastosowaniem prawnych sankcji, w tym nakładania mandatów karnych.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzona była także w okresie wakacyjnym, szczególnie w jego ostatnich dniach. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali przeglądu oznakowania na drogach i przejściach ulicznych w rejonach placówek edukacyjnych.

Policja na inauguracji roku szkolnego

Policjanci oraz pracownicy cywilni bielskiej Policji aktywnie uczestniczyli w uroczystościach inauguracyjnych nowego roku szkolnego na terenie całego powiatu bielskiego. Spotykając się ze społecznością szkolną, dzielnicowi odczytywali apel dotyczący bezpieczeństwa, a także poruszali kwestię noszenia odblasków, które w ekstremalnych przypadkach mogą nawet uratować życie.

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przez cały rok szkolny będą przeprowadzać spotkania z uczniami.

Spotkania z radami pedagogicznymi

W trosce o uczniów bielscy policjanci uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami szkół położonych na terenie Bielska Podlaskiego. Na konferencjach szczegółowo mówiono o zagrożeniach, jakie niosą za sobą kontakty młodych ludzi ze środkami odurzającymi, takimi jak alkohol, dopalacze czy narkotyki, o zapobieganiu niepożądanym zjawiskom i zachowaniom oraz o postępowaniu w sytuacjach stwierdzenia aktów demoralizacji i ujawnienia popełnienia czynu karalnego.

 

Źródło i fot. KPP Bielsk Podlaski

Bezpieczna droga do szkoły z bielską Policją komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się