:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Bielska drogówka dba o bezpieczeństwo pieszych

Prewencja , Bielska drogówka bezpieczeństwo pieszych - zdjęcie, fotografia

W ramach cyklicznej akcji policjanci Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Policjanci sprawdzają, czy piesi przestrzegają przepisów o ruchu drogowym.

Według ogólnokrajowych statystyk piesi stanowią prawie połowę śmiertelnych ofiar wypadków na drogach. Bielscy policjanci starają się poprawić bezpieczeństwo. W ramach akcji sprawdzają, czy piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Monitorowane są również zachowania kierowców, zwłaszcza w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Piesi są osobami szczególnie zagrożonymi. Brak oświetlenia na wielu drogach, brak chodników czy przejść dla pieszych to jedne z powodów, dla których tak duża liczba uczestników ruchu jest ofiarą wypadków drogowych.

Policja apeluje, aby piesi dbali o swoje bezpieczeństwo i przestrzegali przepisów, m.in. po zmierzchu zakładali odblaski, ustępowali pierwszeństwa na drodze pojazdom oraz przechodzili jezdnię na przejściach lub w razie ich braku ze szczególną ostrożnością.

 

Źródło: KPP Bielsk Podlaski.

Bielska drogówka dba o bezpieczeństwo pieszych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Prewencja , Bielsk Podlaski - więcej informacji