:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Bielska policja zatrzymała podpalaczy

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zatrzymali podejrzanych o podpalenia budynków na terenie gminy Rudka. Okazali się nimi 20-latek oraz 76-latek, który nakłaniał młodego mężczyznę do popełnienia przestępstw.

23 czerwca doszło do pożaru stodoły we wsi leżącej w gminie Rudka. Podczas prowadzonych czynności operacyjnych stwierdzono, że przyczyną pożaru było podpalenie przez człowieka. Trzy dni później na tej samej posesji spłonęła letnia kuchnia wraz z wyposażeniem.

Funkcjonariusze policji  już następnego dnia po pożarze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenia. Zatrzymany został również 76-latek odpowiedzialny za nakłanianie do popełnienia tych przestępstw.

W wyniku podpaleń spłonęła stodoła oraz letnia kuchnia wraz z wyposażeniem. Straty oszacowano na ponad 40 tys. zł.  Oboje podejrzanych mężczyzn usłyszało już zarzuty. Sąd zdecydował, że 20-latek zostanie zatrzymany w areszcie na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Bielsk Podlaski.

Bielska policja zatrzymała podpalaczy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Przestępstwa i Wykroczenia , Bielsk Podlaski - więcej informacji