:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Bielskie Klimaty Artystyczne 2018

Dźwięki muzyki chóralnej, estradowej i ludowej w czterech językach stworzyły charakter tegorocznych Bielskich Klimatów Artystycznych.

Wydarzenie stanowiło okazję, aby przyjrzeć się, jak funkcjonujące przy Bielskim Domu Kultury grupy muzyczne przepracowały ubiegły rok i czego będziemy mogli się po nich spodziewać na nadchodzących, sygnowanych przez miejską placówkę kulturalną, imprezach.

Na tegorocznych Bielskim Klimatach Artystycznych wystąpili: Chór Pieśni i Tańca „Wasiloczki”, Chór Polskiej Pieśni Narodowej, Męski Zespół „Kuranty”, Studio Piosenki „Fart”, Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Ranok”, Zespół Pieśni Białoruskiej „Małanka” oraz dwie wokalistki z białoruskiego Kobrynia.

Nieco dłużej można było zatrzymać się przy dwóch konkretnych wydarzeniach towarzyszących Bielskim Klimatom Artystycznym. W poprzednim roku, aby nieco urozmaicić przebieg imprezy, pracownicy Bielskiego Domu Kultury przybrali formę tymczasowego zespołu. W tym roku postanowił zaś zaskoczyć Chór Polskiej Pieśni Narodowej, który połączył formy sztuki muzycznej i widowiskowej, aby przedłożyć w nowej wersji, przy klasycznej konstrukcji, włoską muzykę pop z lat sześćdziesiątych.

Drugie wydarzenie stanowił oczywiście moment przyznawania nagrody Przyjaciela Bielskiego Domu Kultury. W 2018 roku zostali nimi dyrektor Pałacu Kultury w Kobryniu oraz komendant hufca phm. Dariusz Kośko, w imieniu którego ten wyraz uznania odebrała phm. Agnieszka Kośko.

Bielskie Klimaty Artystyczne 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Bielsk Podlaski - więcej informacji