:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C słabe opady deszczu

Brak kontaktu z bielskimi radnymi

Radni, kontaktu bielskimi radnymi - zdjęcie, fotografia

W Radze Miasta Bielska Podlaskiego zasiada 21 radnych. Każdy z nich pełni dyżur co kilka miesięcy, ale jak mieszkańcy mogą skontaktować się z radnymi? Na stronie Urzędu Miasta podany jest wykaz adresów e-mailowych. Postanowiliśmy sprawdzić, czy radni odpowiadają na wiadomości e-mailowe.

Na maile nie odpowiedzą na pewno Aleksander Bożko, Kazimierz Leszczyński i Mirosław Majstrowicz, ponieważ w wykazie adresów e-mailowych nie podano kontaktu skrzynki do wyżej wymienionych radnych. O komentarz poprosiliśmy Burmistrza Jarosława Borowskiego: „Skrzynki e-mailowe w domenie bielsk-podlaski.pl założyliśmy radnym na wniosek Rady Miasta na początku kadencji. Radni, do których nie podano adresu, nie prosili o założenie elektronicznej skrzynki, a Urząd Miasta nie będzie robił czegoś na siłę. Technicznie jesteśmy przygotowani, by wszyscy radni posiadali oficjalnego maila”.

Ponieważ dyżury odbywają się rzadko, a w dobie cyfryzacji najłatwiejszy jest kontakt internetowy, postanowiliśmy napisać kilka wiadomości, aby sprawdzić, czy z radnymi można skontaktować się drogą elektroniczną. I tutaj pierwsze zaskoczenie: e-mail przewodniczącego Rady Miasta Igora Łukaszuka nie działa. Każdy, kto będzie chciał skontaktować się z przewodniczącym, otrzyma zwrot swojej wiadomości. Nieaktywny jest również mail radnego Andrzeja Waszkiewicza. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski tłumaczy: „Nie wiemy, dlaczego e-maile radnych są nieaktywne. Być może wiąże się to z przepełnieniem skrzynki. Poprosimy informatyków o sprawdzenie tego”.

W takim wypadku z 21 radnych pozostało 16. Czy z nimi można się skontaktować poprzez elektroniczną skrzynkę pocztową? Raczej nie. Na odpowiedź czekaliśmy tydzień po czym, na naszą wiadomość odpowiedzieli jedynie: tego samego dnia Witold Sysuła, po jednym dniu Danuta Karniewicz, po trzech dniach Mirosław Gołębiowski oraz po tygodniu Krzysztof Grodzki. Pozostali radni nie odpowiedzieli do dziś.

Podsumowując, mieszkańcy chcąc skontaktować się z radnymi, muszą udać się na dyżur w Urzędzie Miasta, podczas którego oczekują oni przez godzinę na mieszkańców. Niektórzy radni przekazują swój numer telefonu wyborcom ze swojego okręgu, ale co ma zrobić bielszczanin, który chce skontaktować się z przedstawicielem Rady Miasta zasiadającym w konkretnej komisji? Przecież radny sprawuje mandat na terenie całego miasta i kontakt powinien być dostępny w jak najwygodniejszej formie dla obu stron.

Brak kontaktu z bielskimi radnymi komentarze opinie

  • gość 2018-06-14 20:25:07

    Tacy to radni, szkoda gadać...

  • gość 2018-06-14 20:27:04

    Sysuła, Karniewicz, Gołębiowski, Grodzki - SZACUNEK BIERZECIE KASĘ ALE POCZUWACIE SIĘ DO OBOWIĄZKU!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-14 21:40:15

    No i fajnie, radni nieporadni

  • gość 2018-06-15 13:04:31

    No ale żeby wybrańcom d... przepraszam głowę zawracać? wstydzcie się. Jak mogliście przecież to najlepsi samorządowcy pod słońcem... J.... to miasto.

  • gość 2018-06-15 14:19:41

    Co ciekawe wiek nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem!!! Brzydko jest wypominać go kobietom ale szacunek Pani Karniewicz!!! Gołębiowski też już nie pierwszej młodości a jednak. Jak widać niektórym się chce a niektórym nie

  • gość 2018-06-15 14:48:27

    Żaden z radnych koalicji bielskiej i naszego podlasia nie odpowiedział? A to dziwne, najwidoczniej instrukcje jak głosować od burmistrza przekazywane są w tradycyjnej formie :) Myślałem że już postęp ale nie....

  • gość 2018-06-15 21:38:43

    No i fajnie, że komuś chciało się sprawdzać? Przecież to wiadomo od razu, mieszkańcy potrzebni są im tylko przy wyborach wtedy wszystko super :) Polityka to jedno wielkie G.... a ta lokalna to g do sześcianu! Nasi radni to ludzie najniższych lotów, kłócących się jakieś pierdy. Naprawdę tylko niektórzy potrafią coś merytorycznie punktować, a taka Łysa pała jak na tym zdjęciu siedzi tam tylko dla samego sportu i kłuci się chyba o wszystko tak dla zasady. Dziwie się że prawie nikt z Dla Bielska nie odpisał bo niezwykle dobrze oceniam ich działania, młodzi merytoryczni i jednocześnie nie wdający się w te wojenki....

  • gość 2018-06-18 15:45:33

    Nie ma już "Dla Bielska" - zostali wchłonięci przez PiS

  • gość 2018-06-18 16:25:51

    A to Pis jeszcze istnieje? Słyszałam, że będą w najbliższych wyborach. A z istnieniem to jest tak- a czy Koalicja bielska istnieje ? bo nic o ich działalności nie słychać a stowarzyszenie mają, burmistrza mają, większość w radzie miasta mają, przewodniczący ich, dyrektorzy basenu, komunalki, bdk to ich ludzie chyba ??

  • Heheszek :) - niezalogowany 2018-06-18 18:11:37

    Bardziej Dla Bielska wchłoneło PiS niż odwrotnie :)

  • gość 2018-06-19 08:16:33

    I prezes się na to zgodził??? Bzdura

  • Gość - niezalogowany 2018-06-19 08:37:11

    Najmłodszy radny Grodzki odpowiada po tygodniu na meila?Hm przykre to jest że pracuje całymi dniami przy komputerze ma wszystko w swym telefonie nawet A odpisuje po tygodniu!Szczyt lenistwa!!!Mi osobiście Pan G. to jest lanser i karierowicz który nic dla tego miasta nie zrobił!!!Pamiętam jak lansował się w Parti Kukiz15 i namawiał..... no i pogonił go...A w poprzednich wyborach jak dobrze pamiętam z listy SLD...A teraz romansuje z PiS.No i co można sądzić o kimś takim?Chyba ideałów to w tym karierowiczu brak?

  • Gość 2 - niezalogowany 2018-06-19 09:38:11

    Gościu, a co Ty zrobiłeś dla naszego miasta że anonimowo hejtujesz innych. Domyślam się, że Ty nieodpisałeś na maila redakcji lub Twój radny ma wyborców w poważaniu :)

  • Gość 2 - niezalogowany 2018-06-19 09:41:11

    Poza tym najmłodszy to Ostaszewski. Taka jest Twoja wiedza Gościu :D Kg odpisał to jest zły radny, a Ci nie odpisali są super :) Brawo Ty i Twoje wypociny :)