:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Druga tura wyborów na burmistrza miasta Bielsk Podlaski

22/10/2018 10:21
Polityka, Druga wyborów burmistrza miasta Bielsk Podlaski - zdjęcie, fotografia

Nieoficjalne wyniki wskazują, że do drugiej tury wyborów przeszedł Jarosław Borowski oraz Tomasz Hryniewicki.

Urzędujący burmistrz nie powtórzył wyniku wyborczego sprzed 4 lat i zmierzy się z radnym miejskim Tomaszem Hryniewickim w drugiej turze wyborów. Pozostali kandydaci osiągnęli wyniki znacząco niższe niż ta dwójka, o której losie zadecyduje druga tura.

Sprawdź skład nowej Rady Miasta w Bielsku Podlaskim. Czytaj więcej….

Przypominamy, że druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

Aktualizacja:

PKW opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Jarosław Borowski uzyskał poparcie wynoszące 47,99%, a Tomasz Hryniewicki 31,09%. Dwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów.

Zwolińska Bożena Teresa uzyskała wynik 11,90%, Waszkiewicz Arkadiusz 4,98%, a Agnieszka Agata Gierasimiuk-Chomicka 4,03%.

Druga tura wyborów na burmistrza miasta Bielsk Podlaski komentarze opinie

  • gość 2018-10-22 10:29:17

    Czas na zmiany czas na Tomasza Hryniewickiego!

  • gość 2018-10-22 11:45:17

    Tak jest Panie Tomaszu jest Pan nadzieją dla Bielska, muszą zajść zmiany!

  • gość 2018-10-22 12:08:22

    Hryniewicki miał swoją szansę jako radny i niestety był marny. Ten człowiek nie ma pojęcia o prawie , ustawach , finansach. Przez cztery lata nie interesował się kompletnie mieszkańcami.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 12:11:09

    Nie tak szybko nie rozpedzajcie się tak....nic nie wiadomo?a nóż pozostanie p.Borowski.:)h

  • gość 2018-10-22 12:28:59

    Pan Borowski dobrze rozwijał miasto!!! Za jego kadencji powstało w nim.... a no nic hehe czas na zmiany!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 12:45:43

    P. Borowski kompetentna osoba. Przez 4lata zrobil tyle dla bielska, przez kolejne zdziala cuda. W urzeach niechca nikogo tylko Borowskiego!. Jak Nie daj Boze zostanie Hryniewicki. W bielsku zostana tylko emeryci. Nie bedzie mlodziezy. Wszyscy wyjada!

  • gość 2018-10-22 13:06:53

    Przez 4 lata Pan Hryniewicki pracował Ciężko w komisjach. W tym czasie młodzi ludzie wyjeżdżali z bielska. Pan Borowski nie zrobił dla tego miasta nic do zobaczenia przy urnach

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:10:24

    Sranie w banie. Tak! Pan Hryniewicki to Pan Hryniewicki tamto! Wszystko się zmieni, będzie pięknie. Lizanie dupska się zaczyna. Jak człowiek kompetentny to może 20 lat gospodarzyć. Jednym mózgiem a nie 10 cioma. Pzdr

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:11:04

    Hryniewicki już przegrał. Nigdy nie nadgoni tego elektoratu. Pieniędzy nie ma (bo skad?) Romańczuk też już nie da bo sprawa jest przegrana. Baj baj panie Tomaszu. Może wykorzysta pan ten czas żeby ja wiem? Na studia w końcu iść? Bo wstyd.

  • gość 2018-10-22 13:12:32

    Borowski doprowadził miasto do ruiny. Nic się w nim nie dzieje, młodzi uciekają czas na kompetentnego burmistrza czas na Hryniewickiego

  • gość 2018-10-22 13:13:37

    Dzielenie bielska się zaczyna teraz będzie tylko mowa prawosławni na tego katolicy na tego ale niedoczekanie nie uda się to dla nich. Panie Hryniewicki jesteśmy za Panem! Prawosławni też na Pana głosują

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:19:12

    Moim skromnym zdaniem, Pan H nie nadaje się na burmistrza, oglądając radę nie usłyszałam od tego Pana nic mądrego, a czasami wgl nic nie słyszałam skoro chciał tak zmieniać Bielsk to czemu nie zaczal proponować,rozmawiać jako radny? Pozdrawiam:)

  • gość 2018-10-22 13:26:14

    Nadaje się nadaje :) Tylko nie tak jak inni radni gadał bez sensu na sesjach, a zabierał głos w ważnych sprawach :) Popatrzcie dobrze jak to wyglądało

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:33:18

    Moim zdaniem niektórzy nie powinni się tutaj wypowiadać. Wszyscy mędrcy gromią. To jak niektórzy tutaj piszą! Źle Się Robi. Mam nadzieje że lepszy wygra. No i że ludzi mądrzejszych w Bielsku więcej.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:40:50

    Po 1. Hryniewicki nie jest żadnym autorytetem. To produkt marketingowy PiS. Ludzie lubią ładnie opakowane kłamstwa, to głosują. Tak jak kupuja duze opakowania czipsów, a tam połowa to powietrze. Po 2. na Hryniewickiego głosowali niewykształceni. To taka chęć dominacji proletariatu. Do szkoły! A nie do ,,władzy"! Po3 Cieszy natomiast wyeliminowanie SLD z życia publicznego. Nie będziemy tęsknić!!

  • gość 2018-10-22 13:49:01

    Piszecie, Hryniewicki nie skończył studiów. Kwaśniewski też nie skończył i wielu innych. Jeśli weźmiemy wiek Hryniewickiego i wiek jego córki to wyjdzie że się chłopina żenił w wieku 18-19. lat. Czy kogoś dziwi, że zamiast na studia wziął się za robotę by utrzymać rodzinę? Ktoś napisze- ale są przecież studia zaoczne. Odpowiem, nie ma nic ważniejszego od rodziny. Poświęcać weekendy aby się kształcić zaniedbując w tym czasie rodzinę, nie zrozumie ten kto nie ma dzieci. I w tym jest jego wielkość. Dom rodzina to podstawa, dlatego uważam że będzie świetnym gospodarzem. Bolączki naszego miasta obce mu nie są. Pozdrawiam.

  • gość 2018-10-22 14:06:09

    Popieram Borowskiego i będę na niego głosował. Ten człowiek ma pojęcie o finansach zamiast zadłużać się i brać kredyty na bzdety jak pomnik Papieża "wiadomo, że potem trzeba to spłacić i to dużo więcej. Człowiek budował za swoje "nasze" nie na kredyt

  • gość 2018-10-22 14:16:59

    a jak to było, że zrezygnował z komisji? bo ktoś coś na niego nie tak powiedział? więc jak zostanie burmistrzem, to jak kochani radni zaczną mu wytykać w trakcie sesji, to tez spiep....? może i on bardziej reprezentatywny od obecnej władzy, ale tyle gruszek na wierzbie naobiecywał, że śmiać mi się tylko chce. miasto z dziurą budżetową dzieki inwestycjom Berezowca jak studnia, to on z czego te gruszki będzie hodował? pewnie zadzwoni do ministra finansów, tak jak według niego Zwolińska powinna zadzwonić do Zielińskiego, żeby etat na policji sie znalazł. no nie ma na kogo głosowac. normalni ludzie niestety w tym mieście nie pchają się do koryta.

  • Nastka - niezalogowany 2018-10-22 14:18:22

    Do gościa niezalogowanego, godz. 13.40. Proszę nie pisać bzdur, że na p. Hryniewickiego głosowali niewykształceni. Jestem osoba wykształconą i głosowałam na p. Hryniewickiego. Proszę się zastanowić zanim cos się napisze. Gratuluję p. Tomku i trzymam kciuki, walcz dalej :)

  • gość 2018-10-22 14:22:55

    Przecież Borowski też ma rodzinę, dzieci i też spędza z nimi czas. Wiele razy bywał na różnych uroczystościach z dziećmi i żoną. Potrafi łączyć obowiązki wykształconego, kompetentnego burmistrza z funkcją ojca. I w tym jego wielkość. Hryniewicki może planować budżet domowy, ale do planowania budżetu miasta trzeba o wiele więcej wiedzy, doświadczenia.

  • gość 2018-10-22 14:27:23

    Do Gościa 13.49.01. "Poświęcać weekendy aby się kształcić zaniedbując w tym czasie rodzinę...." Pytam: W jakie dni do Brukseli jeździł ?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:29:57

    Moim okiem wyglada to tak: Borowski - najslabsza kampania przedwyborcza,troche wstyd jak na marketingowca.W dzisiejszych czasach niestety wizerunek budowany w mediach,w tym spolecznosciowych, bardzo sie liczy. Kompetentny, wyksztalcony i z doswiadczeniem w zarzadzaniu.Wbrew pozorom nie wszystko w urzedzie miasta zalezy od niego. Nie jest natomiast niczyim pionkiem i za to,ze mimo wielu propozycji politycznych,na ktorych byc moze bardzo by zyskal,pozostaje apolityczny - taki samorządowiec z powolania - plus dla niego. Wyniki dzialan rzadzacych z obecnej kadencji beda widoczne dla przecietnego obywatela dopiero po wyborach,ale mam nadzieje,ze smietanki nie beda spijac ci,ktorzy sie do tego nie przyczynili. Ja rozumiem,ze pewne projekty wymagaja czasu, pieniedzy,a zeby mogly byc realizowane z pomoca funduszy zewnetrznych,ktorych miasto nie posiada, trzeba pisac wnioski, zgrywac terminy z konkursami i zewnetrzymi czynnikami,na ktore nie ma sie wplywu.Ale tego niestety szary mieszkaniec naszego miasta nie wie... Hryniewicki - swietna kampania, bardzo populistyczna, takie PIS-owskie mydlenie oczu i duzo obietnic (czesc bez realnej szansy na spelnienie) dla "ciemnej masy",ktora je kupi. Brak wiedzy i doswiadczenia.Brak znajomości funkcjonowania jednostek samorzadu terytorialnego. Ale niezle wyglada. Poglądy- horagiewka- bez wlasnego kregoslupa.Taki Dyzma,a ja takiego burmistrza bym nie chciala. Jestem za mniejszosciami,nie mam nic przeciwko prawoslawnym,ale troche za duzo w Bielsku tego mowienia "po swojemu" i naciskania na "ukrainizacje" czy "bialoruskosc" publicznych szkol czy przedszkoli.Za chwile,jako katoliczka i Polka bede sie czula we wlasnym miescie jak mniejszość.I tu Hryniewicki ma plus.Boje sie jednak jego wyboru na burmistrza,bo chlopina nie wie na co się pisze i wiem,ze nie podola i wtedy go zjedza...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:30:58

    A kim jest Borowski ? To dopiero wydmuszka z facjatą żula i ubogim zasobem słów. Po śmierci Berezowca został na prędce przypudrowany i wystawiony przez starą sitwę żeby uchronić własne stołki, przez ten czas nie zrobił absolutnie NIC ... nawet nie starał się o fundusze które mniejsze miasta pozyskiwały a Bielsk nie. Ludzie, żaden urząd nie jest dożywotni a właśnie taką praktyke stosuję się w Bielsku, nie nadaje się to kopa w dupę i następny, następny się nie sprawdzi to znowu kopa aż do skutku ...

  • gość 2018-10-22 14:39:46

    Zarzuty że Hryniewicki jest z PiS jak ja to kocham... ON JEST NIEZALEŻNY!!! Przecież PiS miało swojego kandydata. Trolle próbują to wmówić ludziom? Naprawdę błagam nie pajacujcie. Tomek wierzymy, jesteś wielki i zwyciężysz...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:42:24

    ale nad czym tu sie zastanawiać kto jaki jest. Borowski 48 % głosów. Hryniewicki nigdy nie odbierze mu tego elektoratu. Borowski wygrał, Hryniewicki przegrał. Można się rozejść.

  • gość 2018-10-22 14:45:45

    Do Brukseli jeździł w weekend resztę tygodnia mógł poświęcić rodzinie.

  • gość 2018-10-22 14:47:57

    Zobaczymy przegrał Hryniewicki, żebyście nie zdziwili się w 2 turze.... Bielsk potrzebuje zmian! Czas na nową jakość w naszym mieście!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:52:32

    Czy Bielsk stac na takie proby?Teraz juz 5-letnie??? Borowski zdazyl sie nauczyc funkcjonowania jst i w 2018 sporo funduszy miasto pozyskalo,wczesniej zreszta tez,wiec o czym piszesz? Nie jestem urzedniczka,nie naleze do zadnej partii czy stowarzyszenia,ale troszcze sie o przyszlosc miasta,w którym beda się wychowywac moje dzieci i uwazam,ze TH nie zrobi żadnych cudow,a jego gruszki na wierzbie szybko beda widoczne...Ja nie chce plakac,jak sie mleko rozleje i uwazam,ze na proby i kopniaki to akurat przy obecnej sytuacji nie ma miejsca

  • gość 2018-10-22 14:53:58

    ON JEST NIEZALEŻNY!!! ale ubaw buhahahahaha Co? Gowina i pobratymców się wstydzicie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:55:05

    Do tego co usprawiedliwia brak wykształcenia Hryniewickiego rodziną: jak można usprawiedliwiać rodziną to że 40kilkuletni chłop niczego w życiu nie osiągnął?? To śmieszne i żałosne. Tyle ludzi ma dzieci i potrafi zorganizować sobie życie i czas żeby jeszcze do czegoś dojść. A tu? Brak ambicji i tyle. Niestety w tym kraju nic się nie zmieni jak ludzie będą głosować na takich Hryniewickich. Krótkowzroczność, kompleksy sprawiaja, że ,,ciemny lud wszystko kupi".

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:58:19

    Czego się nauczył ? Jak nic nie robić przez 4 lata. Nawet taka Hajnówka pozyskała większe środki od Bielska. Jakie mleko rozlane ? Gonić nieroba i dać szansę innym ... nie wspomnę że czynsz za mieszkania mamy wyższy niż w stolicy. Cyrk a nie miasto

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:01:18

    Nie chodzi tu o brak wyksztalcenia wyzszego TH,bo nie jest to wyznacznik wiedzy,ale na pewno daje ono szersze poglady. To kandydat moze nie PIS-owski,ale farbowany lis,ktory bedzie z PISem,bo ten akurat rzadzi... Dyzma,a tego nie lubię...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:06:12

    Co zrobil Hryniewicki jako radny?Pytam,bo chcę szczerze wiedzieć,a nie slyszalam o czymkolwiek,czym moglby sie pochwalic.Moze nie znam faktow?

  • gość 2018-10-22 15:12:14

    czyli gdyby Hryniewicki studia jednak skończył byłby kandydatem idealnym ?? Borowski studia ma skończone a efekty jakby to ująć.....marne

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:13:34

    Borowski zostanie burmistrzem to Bielsk dalej bedzie robił za skansen. Imprezy dla emerytów głownie i zespoły ludowe. Nie żebym coś miał do nich ale wiecznie to samo, nic nowego. Jacyś polityczni masochiści jeśli tego nie widzą. Pora na zmiany. Tomek do boju.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:15:43

    Nie radził sobie jako radny, bo nie miał pojęcia co móglby powiedzieć, żeby go nie wyśmiali. Poza tym przez 4 lata od tych swoich gowinów nic nie ugrał a byl w partii no oprócz pracy dla siebie w pronarze w siemiatyczach.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:17:34

    O co do bielskich imprez,to sie zgodzę... Referat Kultury i BDK z calym szacunkiem,ale do zmiany.I Zuk z tym swoim ciezkim rockiem i metalem...i prowadzenie strony internetowej i Facebooka- ludzie! Ale to jest do zrobienia za czyjejkolwiek kadencji...

  • Tomek - niezalogowany 2018-10-22 15:19:23

    Ludu z Biela głosować na lepszego!!! Moim zdaniem nowy burmistrz nie będzie nam potrzebny. Burmistrz już jest!!! Niech leci z koksem i dokończy to co zaczął. Ludzi szczekających rozgonić!!! Bug Narew Ojczyzna!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:22:38

    Ale czy hryniewicki ma jakieś życiowe osiągnięcia? Firma? Przeboleć można brak wykształcenia jeśli ktoś dobrze sobie radzi bez niego. Hryniewicki nie radził sobie wcale. Zbieranie pieniedzy na pomnik i kółko szachowe to chyba za mało, żeby mówić o życiowych osiągnięciach w tym wieku.

  • gość 2018-10-22 15:28:18

    Jakie „życiowe” osiągnięcia powinien mieć idealny burmistrz?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:36:16

    Sorry,ale prywatne zycie kogokolwiek nie powinno Cie obchodzic... Mnie nie obchodzi. Co zrobil jak radny,dla interesów mieszkańców miasta? Pomnik i kolko szachowe?

  • gość 2018-10-22 15:40:20

    BOROWSKI JEST KOMPETENTNYM, DOŚWIADCZONYM I ROZSĄDNYM BURMISTRZEM. DOSKONALE ZNA SIĘ NA MARKETINGU. ŚCIĄGNĄŁ DLA MIASTA WIELE FUNDUSZY. ŚWIETNIE WŁADA WIELOMA JĘZYKAMI.W SZKOLE I NA STUDIACH BYŁ PRYMUSEM. BYŁ TAKŻE ZWYCIĘZCĄ WIELU KONKURSÓW .DOSKONALE DOGADUJE SIĘ Z MŁODZIEŻĄ I STARA SIĘ NA BIEŻĄCO ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY SPOŁECZNE. TO ŚWIETNY BURMISTRZ ! A HRYNIEWICKI TO TYLKO SKROMNY RADNY.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:41:12

    Czas na samogon od sławka

  • gość 2018-10-22 15:57:58

    Ściągnął dużo funduszy? I co z nich wynikło? Wiesz co piszesz? Bielsk pozyskał najmniej funduszy w regionie, hajnówka 10 razy więcej, siemiatycze 2 razy więcej więc o czym mówimy. Doprowadził miasto do ruiny i za to podziękujemy mu przy urnach. Mam nadzieje że władza się zmieni! Tak Hryniewicki to skromny rady, nie puszy się tak jak obecny burmistrz....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 16:36:35

    Borowski wygra i koniec kropka. Tomek jeśli jest taki zaangażowany to kiedyś może będzie miał swój czas. Może dużo udowodnić jako radny i wykorzystać swój telefon do przyjaciela :-)

  • gość 2018-10-22 16:57:07

    Wiemy, że miasto potrzebuje zmian. Wiemy jak miastem rządził Pan Borowski, nic się nie działo, najmniej funduszy unijnych 0 dróg lokalnych w mieście, dramat.... Czas na zmiany czas na Tomasza Hryniewickiego.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 17:51:30

    Skromny radny- skromny burmistrz...Nic nie zrobil jako radny,nic nie zrobi jako burmistrz...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:08:40

    Moim okiem wyglada to tak: Borowski - najslabsza kampania przedwyborcza,troche wstyd jak na marketingowca.W dzisiejszych czasach niestety wizerunek budowany w mediach,w tym spolecznosciowych, bardzo sie liczy. Kompetentny, wyksztalcony i z doswiadczeniem w zarzadzaniu.Wbrew pozorom nie wszystko w urzedzie miasta zalezy od niego. Nie jest natomiast niczyim pionkiem i za to,ze mimo wielu propozycji politycznych,na ktorych byc moze bardzo by zyskal,pozostaje apolityczny - taki samorządowiec z powolania - plus dla niego. Wyniki dzialan rzadzacych z obecnej kadencji beda widoczne dla przecietnego obywatela dopiero po wyborach,ale mam nadzieje,ze smietanki nie beda spijac ci,ktorzy sie do tego nie przyczynili. Ja rozumiem,ze pewne projekty wymagaja czasu, pieniedzy,a zeby mogly byc realizowane z pomoca funduszy zewnetrznych,ktorych miasto nie posiada, trzeba pisac wnioski, zgrywac terminy z konkursami i zewnetrzymi czynnikami,na ktore nie ma sie wplywu.Ale tego niestety szary mieszkaniec naszego miasta nie wie... Hryniewicki - swietna kampania, bardzo populistyczna, takie PIS-owskie mydlenie oczu i duzo obietnic (czesc bez realnej szansy na spelnienie) dla "ciemnej masy",ktora je kupi. Brak wiedzy i doswiadczenia.Brak znajomości funkcjonowania jednostek samorzadu terytorialnego. Ale niezle wyglada. Poglądy- horagiewka- bez wlasnego kregoslupa.Taki Dyzma,a ja takiego burmistrza bym nie chciala. Jestem za mniejszosciami,nie mam nic przeciwko prawoslawnym,ale troche za duzo w Bielsku tego mowienia "po swojemu" i naciskania na "ukrainizacje" czy "bialoruskosc" publicznych szkol czy przedszkoli.Za chwile,jako katoliczka i Polka bede sie czula we wlasnym miescie jak mniejszość.I tu Hryniewicki ma plus.Boje sie jednak jego wyboru na burmistrza,bo chlopina nie wie na co się pisze i wiem,ze nie podola i wtedy go zjedza... Cytowane przez inną panią Hryniewicki się nie nadaje ściemnia ludziom. Jeśli on wygra to dla Bielska będzie klapa nie będzie nic tak jak mawiał KONOWICZ tak będzie ta sama wiedza i wykrztałcenie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:11:22

    jwykrztałceniejeśli Hryniewicko wygra to młodzi wyjadą z bielska a mafia pisowska z kościołami na czele będzi rozkazywała

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:13:30

    Panu Hryniewickiemu nawet szkoły porządnej nie chciało się skończyć. Nie dał rady, czy się nie chciało? Pewnie zdolny ale leniwy

  • Andy - niezalogowany 2018-10-22 18:19:03

    Jedno pytanie, co pan Tomasz H w życiu osiągnął oprócz skonczenia medyków i zdobycia wykształcenia średniego, bo chyba pieniedzy czy ambicji zabrało na zdobycie wykształcenia wyższego i sukcesow zawodowych nie widać. Ps. w Google nie mogłem znaleźć armatek przeciwsmrodowych, jak ktos chce zarządzać przez Google to pozdrawiam jego elektorat.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:29:36

    Ale tłumiki się wypowiadają i niby z doswiadczeniem i wykształceniem

  • gość 2018-10-22 18:30:40

    Wstyd za pisownię. Ortografia leży u Pani "Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:08:40". Jako katoliczka nie powinna obrażać Pani mniejszości narodowych i ważyć słowa, które wypisuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:57:17

    Szanowna Redakcjo, pisze się "sprzed". Pozdrawiam.

  • gość 2018-10-22 19:09:21

    Jaka jest prawa? Taka, że Pan Borowski zapuścił miasto, nie dzieje się w nim nic! Wielki marketingowiec? I potrafił pozyskać tylko 6 mln na BDK a reszta z kredytu by zadłużać miasto? Naprawdę? Tak ma wyglądać bielsk? Ludzie opamiętajcie się ....

  • gość 2018-10-22 19:15:44

    Ciężko to można pracować w kopalni, ale nie w komisjach.

  • gość 2018-10-22 19:40:18

    hehe w kopalni można ciężko pracować ale jaja no naprawdę boki zrywać. Widać bardzo boli fakt że nadchodzą zmiany :) Ale już niedługo. Do zobaczenia przy urnach, niech burmistrzem zostanie ktoś kto może pozyskiwać fundusze i zaprowadzi spokój w mieście!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 19:44:21

    Nie ortografia tylko nie wcisniete c :p Zwykla pomyłka. Nigdy nikogo nie obrażam,a jezeli temat boli,to tak sie odbiera jak chce.Mnie cieszy,ze Bielsk to tygiel kulturalny i religijny-to tez duzy potencjal do wykorzystania dla naszych samorządowców.Umiejetne wypromowanie, łączenie ludzi a nie dzielenie- to naprawde nie musi byc pusty frazes hasla naszego miasta.

  • gość 2018-10-22 20:01:30

    Gdyby nie sprawa Trójki pan Borowski byłby już burmistrzem. Ale niestety nie potrafił wyjść z twarzą z tej sprawy i dalej brnie...

  • nie katolik - niezalogowany 2018-10-22 20:02:50

    Trochę rachunków i mój Klucz na ustalenie wygranej w 2. turze: Borowski vs. Hryniewicki. Stan aktualny: 1. Borowski 47,99 % 2. Hryniewicki 31,09% Teraz Borowskiemu i panu Hryniewieckiemu dodajemy głosy uzyskane przez innych kandydatów, którym już podziękowaliśmy za występy. Głosy dodajemy wg klucza, który jest sprawdzony „od zawsze” w Bielsku Podlaskim, wg KLUCZA przynależności do konfesji. 1. Borowski + 4,03% głosów oddanych na Arkadiusza Waszkiewicza = 52,97% 2. Hryniewicki + 11,90% głosów oddanych na (dwojga imion) Bożenę Teresę Zwolińską + 4,03% głosów oddanych na (dwojga imion, o nazwisku nie wspominając) Agnieszkę Agatę Gierasimiuk-Chomicką = 47,02% Wynik: wybranym burmistrzem zostanie Borowski (jednego imienia) Jarosław. Oczywiście, dzięki również mojemu głosowi i mojej żonie nie katoliczce. .

  • gość 2018-10-22 20:27:17

    Mam Szczerą Nadzieję że wygra Tomasz Hryniewicki, Jarosław Borowski podzielił ludzi w Naszym Bielsku. Przykro mi że już na niego nie zagłosuję. Chcę mieć Burmistrza co nie stawia Cerkwi w opozycji do realiów. Dlatego zagłosuję ja, i cała moja rodzina na człowieka mądrzejszego człowieka - Tomasza Hryniewickiego.

  • gość 2018-10-22 20:27:43

    Najlepsze jest to, że Waszkiewicz dostał tyle głosów co Pani Nikomu Nieznana Chomicka :D tyle przegrać xDD

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 20:29:18

    Co za idiotyczne dyskusje,oceniacie ludzi po jego wykształceniu?A jakie teraz młodzi mają wykształcenia,ściąganie na egzaminach i kupiona praca ,nie rozsmieszajcie!Ja uważam że studia w osiągnięciu dobrych wyników nie da najwazniejsze a pan Tomasz nie musi być mgr.aby być dobrym włodarzem....Mam dwa kierunki skończone i nie dzielę ludzi na pod tym kątem, ....Panie TOMKU trzymam kciuki i głosuje na panami w Bielsku jest potrzebna świeżość i nowe pomysły..pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 20:35:48

    Pan Hryniewicki twierdzi iż nie jest członkiem żadnej partii, jednak na stronie PKW można sobie sprawdzić iż jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina . Oczywiście niech wygra lepszy bo obaj chcą dobra dla naszego Bielska ale brzydko wprowadzać wyborców w błąd.

  • ... - niezalogowany 2018-10-22 20:45:56

    Druga tura - inna frekwencja bedzie,wiec te kalkulacje tak nie zadziałaja... Jako katoliczka zaglosuje na Borowskiego,bo nie jest dla mnie istotne,kto jest jakiego wyznania,tylko co soba reprezentuje. We wszystkim powinien byc złoty środek - nie wtlaczajcie tu religii,wyznania,mmiejszosci czy polityki...

  • Tak dla Bielska - niezalogowany 2018-10-22 20:55:24

    do "Gość - niezalogowany", który zamieścił post 2018-10-22 20:29:18. Co do wykształcenia uważam, że jego posiadanie jest ważne bo pomaga sprawnie się poruszać w rzeczywistości. Oprócz wykształcenia ważna jest inteligencja, która często (choć nie zawsze) idzie w parze z wykształceniem. Pamiętam, czasy kiedy młody Borowski zdobył mistrzostwa Polski w grę scrabble (skrable). Dzięki temu wiem, że Borowski jest nie tylko wykształconym, ale i inteligentnym kandydatem na burmistrza. PS. Skrót mgr piszemy bez kropki (na końcu skrótu)

  • gość 2018-10-22 20:57:23

    Pan Borowski już mógłby spać spokojnie jako burmistrz. Posłuchajcie dzisiejszych rozmów na ulicach.Gdyby nie sprawa szkoły nr 3,bezmyślne promowanie jej vicedyrektorki i przeciwstawianie się prawidłowo wybranej w konkursie dyrektor, wiele osób oddało by głos na obecnego burmistrza.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 21:59:01

    do Tak dla Bielska: Ad meritum: ok, ad personam: jak kogoś chcesz poprawiać w ortografii,to popraw interpunkcje

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 22:06:34

    Proszę przejść się po byle jakiej galerii handlowej - ilu magistrów wykształconych pracuje na kasie - wstyd, że dla was ludzie miara mądrości, zaradności i osobowości człowieka jest jego wykształcenie . Proszę wybierzmy racjonalnie bez uprzedzeń - niech Bielsk jako miasto wkońcu zasłuży na miano czwartego subregionu. Wstyd panie Borowski, że przy panu blask Bielska przygasł.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 22:11:47

    Hehe,,Blask” W czasach Pogan to był blask.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 22:51:26

    co do imprez,o których tu piszecie, to trzeba pomyśleć o miejscu na nie. Bielsk nie ma takiego fajnego miejsca,jak np.Siemiatycze i z tego względu duzo imprez nie moze sie u nas odbyć,bo sa pewne wymagania organizatorów,ktorych nasze miasto nie spelnia pod wzgledem lokalizacji i miejsca na nie...

  • Jarek&Tomek - niezalogowany 2018-10-22 23:13:16

    Wiem, że pytanie nie do końca w temacie, ale kto wybrał na radnego pasożyta Sulimę? Uzyskał on ponad 200 głosów. To nie są 2 głosy, czy 20. Co tymi ludźmi motywowało, jakimi przesłankami się kierowali oddając głos na osobnika, który nic nie umie, na niczym się nie zna i przede wszystkim nic nie robi, oprócz tego, że stara się z uporem maniaka być widoczny w świetle jupiterów na lokalnej scenie społecznej, kulturowej i politycznej? ;)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 23:18:10

    Co takiego osiągnął i co zrobił Hryniewicki, co dałoby nadzieję, że bedzie dobrym włodarzem? Radnym był i to marnym- pierwszy sprawdzian. Niestety jego słowa to puste obietnice, ćwiczenia z PRu i kasa zaangażowanych polityków. Jego trolle próbują wybielać, że brak wykształcenia, że na kasie. W czasach jak Pan Tomasz mógł iść na studia, wykształcenie coś znaczyło. Nie zrobił też nic oszałamiającego, co mogłoby to wylształcenie pominąć. Niestety. Facet jest z łapanki i naobiecywali mu złote góry i jego rodzinie albo go szantażują. Inaczej by się nie zdecydował.

  • gość 2018-10-22 23:49:35

    Borowski dobrze rozwijał miasto??? Ludzie co wy piszecie!!! Wyciągnął dla Bielska najmniej funduszy, już nawet Hajnówka wzięła więcej!!! No śmiech na sali, myślicie że jak wam jedną drogę przed wyborami Borowski wyleje to znaczy że się miasto rozwija?

  • gość 2018-10-23 00:04:05

    prawda jest taka że gdyby hryniewicki był prawosławny to by nawet drugiej tury nie było, w pierwszej by przeszedł... żeby zbić te podziały to trzeba chyba kolejnych dziesięcioleci...

  • gość 2018-10-23 00:05:55

    A już myślisz, że tak łatwo wysępić te fundusze, w mieście, które według oficjalnej propagandy lokalnych władz, jest krainą mlekiem i miodem płynącą? Hajnówka jest miastem dużo bardziej biednym niż Bielsk, do czego tamtejsze władze oficjalnie się przyznają, więc i fundusze zewnętrze łatwiej jest pozyskać na rozwój.

  • gość 2018-10-23 00:18:24

    Mi w Borowskim się nie podoba to, że "za swoich" ma Ukraińców, a na Białorusinów leje... Całe fundusze zawsze idą dla Ukraińców, zawsze mają lepiej. Wszyscy powinni mieć tyle samo! Nam, Białorusinom, nic się nie nalezy?

  • gość 2018-10-23 00:32:04

    no to super, druga tura, borowski, z całego serce życze ci przegranej.

  • gość 2018-10-23 00:35:53

    Bielsk, mimo wszystko, jest pięknym miastem z potencjałem i zasługuje na dobrego burmistrza który godnie będzie je reprezentował. Panie Hryniewicki, trzymam za pana kciuki.

  • gość 2018-10-23 00:44:43

    Jaro prawie, że w pierwszej turze przeszedł z prawie 48% poparcia, zaś Tomcio nawet z teoretycznie przekazanymi mu głosami Zwolińskiej (bo z pewnością ich mu nie przekaże), nie osiągnie tyle. Powodzenia w trzymaniu kciuków.

  • gość 2018-10-23 07:02:43

    A jakie to miasto, to skansen białoruski od lat.Jakieś miejskie imprezy to nic tylko wasiloczki, małanki i inne badziewia. Dużo mieszkańców Bielska Podlaskiego zapomniało chyba że mieszkają w Polsce i są polskimi obywatelami.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 07:39:35

    Od kiedy wykształcenie mówi o człowieku? Jeśli takimi kryteriami będziemy wybierać to ja wolę oddać głos na człowieka z prezencją, ale z wykształceniem średnim, a nie na chłopa roztropa stołującego się w Lidlu i Biedronce z wykształceniem wyższym i to po Szkole Wyższej Jakiejś tam, za którą co semestr cielakiem można płacić.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 08:12:58

    Co za bzdury... ktoś tam napisał że pan H wolał się zająć rodziną niż iść na studia zaoczne pfff... mój mąż chodzi jeździ na studia i nie ma co 1 w miesiącu na weekend w domu i nie sądzę żeby to było zaniedbanie rodziny wręcz przeciwnie patrzymy w przyszłość dla naszych dzieci aby mogły one czerpać z nas przykład! P. Borowski 1000000 razy tak na Pana.. pan H to nastepna marionetka PiSu

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 08:16:48

    Co za bzdury... ktoś tam napisał że pan H wolał się zająć rodziną niż iść na studia zaoczne pfff... mój mąż chodzi jeździ na studia i nie ma go 1 w miesiącu na weekend w domu i nie sądzę żeby to było zaniedbanie rodziny wręcz przeciwnie patrzymy w przyszłość dla naszych dzieci aby mogły one czerpać z nas przykład! P. Borowski 1000000 razy tak na Pana.. pan H to nastepna marionetka PiSu

  • gość 2018-10-23 09:47:15

    ,,Jeśli takimi kryteriami będziemy wybierać to ja wolę oddać głos na człowieka z prezencją, ale z wykształceniem średnim, " jak o twarz chodzi to się na randkę umów. To nie wybory miss piękności (a i one w większości są po studiach). To ma być sprawny menager, a pan Tomasz, wieloletni bezrobotny, nawet wtedy nie zreflektował się, że jakby podniósł swoje kwalifikacje to znalazłby pracę.

  • Gość-- - niezalogowany 2018-10-23 13:01:38

    Zastanawiam się jak to jest. Od większości pracowników - w tym biurowych - wymagane jest wykształcenie mgr, a u przyszłego burmistrza może być średnie? Dziwne jest też, że na profilu fb u p. T. Hryniewickiego jako ukończona szkoła jest podany Uniwersytet w Białymstoku, zaś na stronie PKW przy nazwisku kandydata na burmistrza - wykształcenie średnie. Ktoś wstydzi się swego wykształcenia czy celowo wprowadza ludzi w błąd? Poza tym nie widać było zaangażowania w/w pana na sesjach Rady Miasta Bielsk Podlaski. Kto uczestniczył w nich lub oglądał transmisję na Tvk Hajnówka - ten wie o czym piszę. Program pana T. Hryniewickiego jest obszerny - każdy znajdzie tam coś dla siebie. Śmiem sądzić, że nie byłoby realne spełnienie każdej z obietnicy sygaturowanej nazwiskiem T. Hryniewickiego. To raczej kuszenie i nic poza tym. Bo niby skąd Bielsk pozyska finanse na zrealizowanie ich wszystkich? Zadłużając miasto? Podnosząc podatki? Przecież na wszystko nie da się pozyskać środków unijnych. Bądźmy realistami! Ciekawe kto podepnie się teraz pod sukces p. B. Zwolińskiej? Tyle czasu 'kino' stało w ruinie, aż nagle coś ruszyło. Należy jednak pamiętać kto zwrócił uwagę na BDK, napisał projekt i pozyskał środki. Reasumując - jeśli ktoś ma ochotę przekonać mnie, ale tylko i wyłącznie poważnymi argumentami, bym mógł oddać swój głos na T. Hryniewickiego - to proszę bardzo. Póki co nie dostrzegam takowych.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:06:56

    Hahahah Bzdury bzdury bzdury.. Hryniewicki mozesz sie pozegnac z wygrana. Walczysz o stolek by nachapac sie wiecej pieniedzy a nie zrobic cos bielsku... wogle ludzie ida glosowac na Hryniewickiego nie ze Czlowiek zrobi cos dla miasta a dlatego ze Jest mlody bo ma 41lat.. raptownie 4lata mlodszy od Borowskiegoo.. hahah ludzie obudzcie sie!!! Glosujcie na Borowskiego madry kompetentny czlowiek i bardzo oszczedny. Nie piszcie bzdur jak nie woecie prawdy. Wlasnie Borowski wyciagna miasto z burdy.. poprzedni Burmistrz Tylko dla Domu, lepszego Mesia wiekszego siana zaja fotel burmistrza, Borowski jakos sie nie wywyzsza zajeb.... samochodem, willa itp. Jezeli zaglosujecie na Hryniewickiego to gowno w bielsku zobaczycie. Jedyne co to kolejny lepszej Marki samochod.... masakra

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:10:30

    Dajcie mi zabezpieczenie,że pan TH zrealizuje choć połowę swoich szumnych obietnic,bo w nich dla każdego coś dobrego... Utopia... Kraina mlekiem i miodem płynąca... Bez żadnych realnych podstaw finansowych- chyba że ma maszynkę do drukowania pieniędzy... Bielsk Podlaski nie wpisuje się w wiele możliwych projektów unijnych,bo nie spełniamy warunków przystąpienia do konkursów. Mamy zakłady produkcyjne,za małe wg kryteriow bezrobocie, za duże zarobki itp. Za bogaci jesteśmy,zeby nas dofinansowywac. Brawo za pozyskane dotacje!

  • gość 2018-10-23 14:19:50

    nie zagłosuję na kogoś popieranego przez Gowina koniec kropka.

  • gość 2018-10-23 16:57:23

    Budzimy się po wyborach i na fotelu Burmistrza zasiada Pan H.!!!No i co zaczyna się dziać?By rządzić to trzeba mieć o tym pojecie a jak się nie ma to co się robi?Zatrudnia się doradców!!!Tak czy nie? Według mnie to tak!!!Poza tym jak ktoś komuś/hipotetycznie/ sfinansował kampanię czy pomógł w inny sposób to należy się odwdzięczyć intratnymi posadami i intratnymi zleceniami?...bo nie ma nic za darmo!!!!Jednych urzędników nie poprawnych politycznie nowej dojnej zmianie się wyrzuci po to by przyjąć nowych bardziej oddanych nowej wspaniałej władzy i bardziej kompetentnych, A jak się ma ludzi za ciemną masę to można im obiecywać gruszki na wierzbie bo ciemna masa łyknie podobno wszystko bo gawiedź krzyczy "zmian"!!! A no zmiany będą tak!!!Na pierwszej sesji Rady Miasta powie się ,że ex burmistrz zostawił tylko same długi i nic nie da się zrobić bo w kasie pusto a banki kasy nie dają!!!!No i co będzie można sobie spłacać stare kredyty i być na stołku 5 lat?Jest plan a no jest!!!Ot i cały wielki plan!!! Tu chodzi jedynie moi mili o dokonanie zmian w UM a nie o pozyskiwanie kredytów i dofinansowań na nowe projekty!!!Wszyscy wiemy ,że to co obiecuje Pan H to utopia!!!Dziecko które ma swoja skarbonkę to wie na co jest je stać a na co musi dać tata z mamą!!!A jak miasto ma starego długu 13 mln zł i dobrało kolejne chyba 9 mln zł na BDK to co można zrobić jak się kasy nie ma?Na każdy projekt są potrzebne tzw środki własne!!!! Np UE daje nam 5 mln ale my mamy dąć też 5 mln zł a niby to ukradniemy w Warszawie dla Pana Gowina?Ludzie wy pomyślcie trochę do czego wy dążycie?Do biedy????

  • gość 2018-10-23 17:03:32

    Nie rozśmieszajcie mnie. Jak myślicie że z pensji burmistrza można sobie postawić wille to wy w dobrym matrixie żyjecie. Praca burmistrza to 24/7 za niecałe 8 tys na rękę. Polityka nigdy nie była opłacalnym interesem - nawet na wyższych szczeblach kokosów nie wyciągniesz. Uważacie że taka kwota to dużo za pracę siedem dni w tygodniu i bycie opluwanym przez część miasta? Szanuję wszystkich samorządowców za to że im się po prostu CHCIAŁO. Łatwo oceniać - wystartujcie i pracujcie na rzecz miasta, nikt wam nie broni.

  • gość 2018-10-23 17:06:32

    wszyscy o tej dojnej zmianie, a 500+ to pewnie ciągniecie az milo...

  • gość 2018-10-23 17:33:26

    Hryniewicki dobrze wypadł na debacie, lepiej niż Borowski - a Borowski niby taki doświadczony. Zresztą, wystarczyło obejrzeć obrady Rady. Borowski dawał po sobie jechać jak po psie, jeszcze brakowało żeby pod stół się schował. Hryniewicki zabierał głos w sprawach ważnych, wypowiadał się dobrze i konkretnie, bez zbędnego, że tak powiem, pier*dolenia.

  • gość 2018-10-23 17:59:34

    Ktoś wcześniej napisał że Hryniewicki to marionetka PiS. To teraz trochę z historii, Białorusini wyznania prawosławnego i Ukraińcy mieszkający tu od dziesiątków lat za "komuny" byli zawsze za pzpr, a gdy powstała Solidarność to nigdy od nich nie słyszałem żeby ją popierali.Po przemianach 1989 roku też zawsze byli za lewicą, chociaż to Solidarność i późniejsze rządy sprawiły że mieli i mają nawet w wojsku prawosławnego kapelana.Odkąd pojawił się na scenie politycznej PiS to też jakoś bardzo niechętnie ci o których wspominam patrzą na tę partię.Chyba nawet wiem czemu, że jest powiązana z kościołem katolickim oraz kultywują Polskie tradycje i historię naszego kraju.Bardzo przychylnie patrzą i chwalą za to PO odpowiada im że jest bardziej pro europejska i chciałaby tak jak UE ateizacji europy.Często słyszę też że są mniejszością i są dyskryminowani.Pytam tylko jaka mniejszość, w całej Polsce może tak ale tutaj w Bielsku Podlaskim na pewno nie.Nikt im tu nie przeszkadza kultywować swoją tradycję i wiarę, czasami jest wręcz odwrotnie, bo na wszystkich miejskich imprezach zespołów śpiewających po białorusku jest moim zdaniem nawet za dużo.Włosy też stają mi na głowie jak często słyszę od niektórych osób określenie "wasze święta" albo "polskie święta".Nigdy zaś nie słyszałem od nich słowa potępienia prezydenta Białorusi Łukaszenki za to co robi ich pobratymcom na ziemiach z których pochodzą ich rodziny. Ludzie ogarnijcie się trochę bo sami robicie te podziały.Jesteście przecież Polskimi obywatelami i mieszkacie w Polskim mieście Bielsku Podlaskim.A jak komu się nie podoba to droga i granice otwarte.Zawsze możecie wrócić do krajów waszych przodków czyli na Białoruś albo na Ukrainę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:55:48

    Jak zatrudni doradcow,to zagłosuję i się zglaszam na stołek;))

  • gość 2018-10-23 19:29:52

    Hryniewicki jak wygra, to Kołosowa będzie zastępcą. Naprawdę tego chcecie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 20:20:42

    W Biesku to akurat Polacy są mniejszością.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 20:21:06

    W Biesku to akurat Polacy są mniejszością.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 20:23:17

    Borowski burmistrzem, Zwilińska vice, bo tak mają dogadane i następna pięciolatka w piz.,... u

  • gość 2018-10-24 07:09:17

    Pan od historii {raczej histerii} napisał." Ludzie ogarnijcie się trochę bo sami robicie te podziały." Bardzo ciekawe . Zaczął od hejtu jak rasowy troll i podsumował jak wyżej, Sam się odarnij miernoto, Takie manifesty to publikuj w Korei Północnej

  • gość 2018-10-24 07:18:54

    Nie wytrzymam !!! Kołosowa na wiceburmistrza

  • gość 2018-10-24 07:23:24

    Kołosowa rozpaczliwie poszukuje stanowiska. Przerost ambicji nad możliwościami ;)

  • gość 2018-10-24 12:30:41

    Hryniewicki mógł pracować w komisji jako radny i mu się tam nie spodobało i zrezygnował, dlaczego?? Bo leń i tyle nie chce mu się pracować. Borowski po pracy w urzędzie, nawet jeśli jest zmęczony, wielokrotnie jest w wydarzeniach czy to w BDK-u , muzeum, szkołach, na muszli. Borowski przez 5 lat był blisko mieszkańców, słuchał ich i z nimi rozmawiał. Hryniewicki jako radny taż mógłby wyjść do ludzi i pobyć z nimi, ale tego nie robił, bo traktuje ludzi z góry, wielka mi gwiazda.

  • gość 2018-10-24 13:12:41

    Z Kołosową robiącą za gwiazdę to by dopiero była para. Tylko boki zrywać

  • gość 2018-10-24 14:39:33

    Mamy już senatora z Bielsk , jest z pis i ile pieniędzy załatwił dla Bielska? a obiecywał wiele, podobnie będzie z Hryniewickim. Nie dajmy się oszukać.

  • gość 2018-10-24 18:06:39

    A ja zapytam tak, ciekawie czy w jakiejś cerkwi w Bielsku zostanie odprawiona msza z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 18:40:50

    Ja rozumiem,że osoby publiczne są na świeczniku, rozumiem,że najłatwiej uderzać w prywatne tony,ale naprawdę nawet mieszkając w małym mieście można nie być malomiasteczkowym... To nie pudelek, tylko wybory na burmistrza.Naprawdę nie moga się odbyć bez publicznego (choc anonimowego) uderzania w prywatne życie kandydatów?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 21:39:48

    Przedostatni, hehe!!! Pzdr

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 21:53:42

    Borowski słuchał ludzi mieszkańców? To że był na imprezach to nie jest równe ze sluchaniem ludzi. Szczególnie słuchał i rozumiał jak mówiono o problemach SP.nr3.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 21:57:41

    A może to nie jego wina tylko ministerstwa?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 22:08:04

    Jurek jest godny tego stanowiska, tak uwarzam. Czasami ciężko być mądrym człowiekiem. Skąd wiecie komu musi sprostać. Nie jest łatwo ale samemu ciężko cokolwiek zdziałać. Burmistrz potrzebuje ludzi do współpracy. Wszyscy mówią zewsząd co by nie zrobili. Dupę zdrobimy nic więcej. Poerdolicie co niektórzy. Mądra głowa to mądra głowa! Pamiętajcie

  • gość 2018-10-25 06:03:59

    A od kiedy to Borowski to mądra głowa.Proszę o merytoryczną odpowiedz i przykłady co konkretnie zrobił dla Bielska w czasie ostatniej kadencji.Będzie pewnie tak jak z babką z Orli, wszyscy mówią że leczy ale nikt nie może podać przykładu kogoś kogo wyleczyła.Bo to po prostu ciemnota i zabobony.Taki jest ogólnie Bielsk i jego włodarz.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 08:51:32

    Nie obrażaj ludzi. ,,Lud ciemny” i tak nie zrozumie a Tobie odpowiadać nie zamierzam. Zapewnie Swoje już wiesz. Napisałem że ja tak uważam i uważam też że wszystkiego zrobić się nie da a jak włodarze są na równi ,,ciemnym ludem” tym bardziej. Znam człowieka i mówię jak jest. Mogę mu powierzyć i zrobi co tylko będzie mógł zrobić. Dla drugiego kandydata uwierzyć mi ciężko.

  • bielszczanin - niezalogowany 2018-10-25 15:25:15

    nie katolik - niezalogowany 2018-10-22 20:02:50 Trochę rachunków i mój Klucz na ustalenie wygranej w 2. turze: Borowski vs. Hryniewicki. Stan aktualny: 1. Borowski 47,99 % 2. Hryniewicki 31,09% Teraz Borowskiemu i panu Hryniewieckiemu dodajemy głosy uzyskane przez innych kandydatów, którym już podziękowaliśmy za występy. Głosy dodajemy wg klucza, który jest sprawdzony „od zawsze” w Bielsku Podlaskim, wg KLUCZA przynależności do konfesji. 1. Borowski + 4,03% głosów oddanych na Arkadiusza Waszkiewicza = 52,97% 2. Hryniewicki + 11,90% głosów oddanych na (dwojga imion) Bożenę Teresę Zwolińską + 4,03% głosów oddanych na (dwojga imion, o nazwisku nie wspominając) Agnieszkę Agatę Gierasimiuk-Chomicką = 47,02% Wynik: wybranym burmistrzem zostanie Borowski (jednego imienia) Jarosław. Oczywiście, dzięki również mojemu głosowi i mojej żonie nie katoliczce. . Kolego, a teraz nie procenty, a liczby: J. Borowski - 5109 T. Hryniewicki - 3310 + 1267 ( B.Z )+ 429 ( A.G-CH )= 5006 Elektorat SLD - ( 530 ) na kogo zagłosuje??? Gra może się toczyć o 50-100 głosów. Najważniejsze moim zdaniem - J. Borowski będzie miał problemy z pozyskaniem całości głosów SLD, a będzie się liczył KAŻDY głos.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:01:19

    Klucze Klucze Jakie Jlucze? Dobre jaja!!!o kompania!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:05:26

    Dawno cyrku w Bielsku nie było. Dobre jaja!!! A może cyrk zaprosić?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:09:33

    A myślałem ze ja z Ludem rozmawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:35:22

    Przydał by się Polak po prostu ... bo w Polsce przecież żyjemy. Nie pamiętam żeby władza w urzędzie należała do Polaka :p

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:50:43

    Przecież wiadomo ze to o życie chodzi. Tylko jakie? Ciagle k jakieś zmiany. Kto i na co chce zmieniać. Myślałem ze trzeba budować. Kto tu pisze k takie bzdury. Do konsulatu Białorusi lub Ukrainy się zwróćcie. O wymianę światopoglądu. Jakiś zespoły muzyczne wypromować. Koncert wspólny zrobić. Filtr by się przydał. Pierdolicue jak zararaza.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 23:04:08

    Zalew w Bielsku robić? Rydzewo było. Obozy bylo trzeba robić. Wciąganie flagi na maszt, harcerze, wodniacy i fajnie było. Kto zaprzestał tego robić. Tyle wszystkiego można zrobić. Szkoda ze tego nikt nie zrobi. O tyle zostało. Szukajcie tego kto to zniszczył.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 09:46:58

    Hryniewiecki i Kołosowa to taki bielski duet jak Adrian i Becia . Przynajmniej będzie śmiesznie

  • gość 2018-10-26 10:53:55

    Nie ważne jest z jakiej partii pochodzi i jakie wyznanie reprezentuje , bo najważniejszy jest człowiek i jego podejście do innych. Jestem katoliczką i niejednokrotnie miałam do czynienia z Panem Jarosławem Borowskim i uważam , że tylko On powinien zostać Burmistrzem a nie Pan Hryniewicki, bo jednak doświadczenie jest tu bardzo ważne. Trzymam kciuki Panie Burmistrzu i oczywiście głosuję na Pana osobę !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 19:47:54

    Kiedy i w jakich sytuacjach miała Pani okazję tak dobrze poznać ,, jeszcze ,, Burmistrza. Może powinna Pani zapytać p. Dyrektor szkoły, której w/w Pan nie wiedzieć czemu ,, urwał ,, chyba 3 lata z umowy o pracę. Czy tak powinien postępować Ten, którego Pani tak wychwala? Ten jeden przykład dyskwalifikuje Go według mnie, jako osobę, która kolejny raz chce pełnić funkcję burmistrza. W tej sprawie pokazał swoją ,, dobroć ,,. A może Ktoś kazał Mu podjąć taką decyzję?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 20:25:32

    Przestań ludziom mózgi prać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 20:42:06

    Śmierdzi tutaj niezłym trollem, może nie jednym. Kto tutaj smrodzi? Mam nadzieje ze ludzie wiedzą co czytać. Tacy ludzie chcą władzy. Takie informacje w miejscu publicznym zamieszczasz to chociaż Przedstaw Się Gościu. Plujesz człowiekowi w twarz. Marny musi być z Ciebie człowiek

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 14:33:25

    Kampania 2018 jest konkretna. Można ja okrzyknąć !!!Kampania Zakładowych Podpierdalaczy!!! Proszę dalej się wypowiadać. Kto chce takiego Bielska? Jak ma wyglądać?Co zrobić żeby mieszkańcy Bielska żyli ze sobą w zgodzie? Proszę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 15:44:22

    Żyją ze sobą w zgodzie, a kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Jak Ktoś powiedział - kampania wyborcza to nie konkurs jazdy figurowej na łyżwach, tu nie dają punktów za styl,tu liczy się wynik. Na ,, dole ,, sąsiedzi żyją ze sobą spokojnie, a każdy głosuje jak chce, a zwycięzcą będzie oczywiście T. H. J. Borowski ,, wyczerpał ,, już swój elektorat, więcej już nie znajdzie, natomiast T. H. jest na wznoszącej fali.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 17:28:31

    Super. Wszystkiego dobrego dla Pana Tomasza. Kampania ta jest najbardziej Buracką w historii miasta. Piszą tutaj o Polsce. Polakach. Władzy. W jaki sposób ma to być zrobione? Co za głupie porównanie. Jazda na lodzie. Jak się nie umie jeździć albo dawno nie jeździło to może być bęc. I tyle będzie. Wstrząs mózgu. Znam Tomka i zle mu nie życzę. Wynik jest ale za wysiłek włożony w prace. Kto czym się wykazał mam nadzieje że mieszkancy Bielska wiedza co maja zrobić. Osoby które odpowiadają tutaj ludziom są zwykłymi pachołkami.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 20:14:52

    Myślenie ma przyszłość, ale w przypadku ,, kolegi,, jest już za późno. Mależy czytać ze zrozumieniem, gdzie i za co ,, punktują ,,. Jakość, styl, wykształcenie - w czasie kampanii wyborczej nie mają ( jeżeli chodzi o kandydatów na burmistrza ) absolutnie żadnego znaczenia. Liczy się WYNIK, efekt końcowy. Brutalne, ale prawdziwe.

  • gość 2018-10-27 22:03:06

    Mam wrażenie ,że niektóre osoby wypowiadające się na tym forum delikatnie rzecz ujmując są nieco podpite. Co za bełkot nic z tego nie rozumiem. ??? jakieś ploty i buraczane wywody ? . Burmistrz ma być kompetentny a nie ładny. To nie konkurs piękności. Wystarczy ,że przyszła wiceburmistrz Kołosowa jest piękna. Piękny ale nie kompetentny albo mądry ale nie wykształcony. Co to jest za dyskusja ? Co to za argumenty ?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 01:13:52

    Tak jest. Jawnie już się tutaj niektórzy wypowiadają. Kto tu kogo w durnia robi? Cyrk. Do urn zwołują!!! Dobre jaja

  • gość 2018-10-28 08:36:48

    Nikt z tych którzy chwalą Borowskiego nie odpowiedział mi na wcześniejsze pytanie.Co Borowski zrobił pożytecznego dla tego miasta w czasie ostatniej kadencji.Tylko proszę o merytoryczne odpowiedzi, i nie chodzi mi o odpowiedz że remont i przebudowa kina i bdk, bo to było planowane już od momentu jak kino przestało funkcjonować a powinno być dawno zrobione.Nie satysfakcjonuje mnie tez odpowiedz, ze przecież remonty dróg.Remonty dróg to jest normalność w każdym mieście i się je robi w momencie jak są w stanie ze muszą być zrobione. Przecież to nie zasługa burmistrza, tylko wymóg czasu.Burmistrz powinien być nie tylko osoba na tym stanowisku bo ktoś przecież musi nim być, ale też powinien być dobrym menedżerem i potrafić ściągnąć pieniądze i inwestycje dla miasta i mieszkańców.A on na to jest za "rzadki".Ja powiem tylko tyle o panu Borowskim jako burmistrzu, był bo ktoś musi być wybrany na to stanowisko i tylko tyle.Nic pozytywnego dla naszego miasta nie uczynił i dlatego będę głosował w drugiej turze na pana Tomasza Hryniewickiego i inni mieszkańcy Bielska Podlaskiego powinni tez to zrobić.

  • gość 2018-10-28 10:26:48

    A jaką masz gwarancję że pan Tomasz Hryniewicki potrafi jak to ująłeś ściągnąć pieniądze. Z kogo ? Czy od kogo ? Z nas mieszkańców ? bo zakładając że jest bezpartyjny to nie ma żadnego zaplecza i kasy nikt mu nie sprezentuje. To na czym opierasz swoje płomienne nadzieje, że będzie tak idealnie gdy tylko pan Tomasz zostanie wybrany. Nie rozumiem.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 10:47:48

    Skończ już gościu pisać. Zwołaj ludzi pod ratusz i z nimi porozmawiaj. Weź megafon żeby wszędzie było Ciebie słychać.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 10:49:58

    Ziomek ma ludzi oczerniać

  • gość 2018-10-28 20:29:54

    Widzę że większość tutaj nie rozumie co się pisze.Zadałem proste pytanie , co dobrego w ostatniej kadencji dla Bielska Podlaskiego zrobił aktualny burmistrz Jarosław Borowski.A tu mi wyjeżdżają z jakimś oczernianiem i innego typu głupoty wypisują.Ale nie ma co się dziwić, ciemnogród nie rozumie co się do nich pisze.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 20:50:13

    Ładnie o ludziach się myśli. Proszę wytłumaczyć. Zebrać wszystkich przy ratuszu i im powiedzieć a nie jakieś przesłuchania robisz. Czyścił brudy po takich jak Ty

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 21:20:22

    Czyscic to trzeba po obecnej wladzy.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-28 22:16:45

    Następny mądry się odezwał. Dajcie ludziom spokój.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 00:17:42

    Miał szczęście J.B. w 2014 r., ale nic nie trwa wiecznie. Panie J. B. - nie takie świat dramaty zna.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 07:41:12

    Wróciłem do komentarzy z 2016 roku ( 22.11. ) z uroczystości związanych z nadaniem imienia INKI ( most ). Jednego z kandydatów na burmistrza nie było wtedy na uroczystościach, wstydził się? Ktoś Mu nie pozwolił wziąć udziału w Uroczystości? Czy takiego chcemy burmistrza? Takie postępowanie dzieli, a nie łączy mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 08:19:25

    Wielki dla miasta dzień i co z niego ma? Tabliczkę na moście? Teraz jak przez niego przejeżdżasz to co czujesz? Myślisz o niej kim była? Nic to mieszkańcom nie daje. Bo na codzień ludzie o tym nie myślą. Ludzie chcą ulepszeń. Chcą zdrowego systemu, prostych procedur i płynnego załatwiania spraw. Dramat to może być już niedługo. Jak wszystko się wywróci do góry nogami.

  • gość 2018-10-29 11:38:52

    Panie Borowski, czy po ewentualnych wygranych wyborach przez PO, co jest mało prawdopodobne, wraz z koalicją Bielską, przyjmiecie imigrantów w naszym mieście ?! bo podobno taka decyzja już zapadła, w takim razie ilu dzikusów zaprosicie do swoich domów ?!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 12:12:40

    Myślisz że burmistrz zniżyliby się do tego poziomu i udzielał jakiejkolwiek informacji na tym forum. Hehe!!!Co to za patałajstwo! W biurze jest. Napewno miło Was przywita.

  • gość 2018-10-29 12:50:32

    Pisowcy i ich wierny Sancho Pansa z Bociek musieli się nieźle nawysilać, żeby dla poparcia obsady stanowisk w mieście i powiecie znaleźć tylu nieudacznych troli o tak niskim poziomie intelektualnym.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 13:05:48

    Jak myślicie jakby to się skonczylo? Skończyłoby się tak jak kiedyś z najazdem cyganów. Jakby miarka się przebrała to zostaliby przegnani.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 14:14:48

    Wstydzcie się mieszkancy tak wielokulturowego,wielowyznaniowego miasta z taka historia, pisząc o ewentualnym przyjmowaniu uchodzcow.Wstyd mi za Was!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 14:19:23

    Koalicja w koncu ruszyla z kampanią. Brawo Wy! Brakowało mi tego głosu w zalewajacej fali pustych obietnic kontrkandydata.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 14:44:20

    Tonący wszystkiego się chwyta. Gówna też się chwili to nic przez sekundę ale się chwyci

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 16:10:24

    haha tonący to ten,co wygrywa w przedbiegach i już ma zdecydowana wiekszosc glosow? Dobre! Taka nowomowa jakaś czy co?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 18:23:10

    Najlepiej byłoby jakbyście mu Krzyż na plecy zarzucili. Jesteście wstrętni.

  • gość 2018-10-29 18:29:38

    Już tow. Jan Winnicki mówił do Stanisława Anioła – takich ludzi nam potrzeba , prostych ale szczerych, mądrych ale niewykształconych

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 19:47:16

    Co za człowiek no? Niech pan popatrzy, co tu jest napisane no? Niech pan czyta.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-29 20:46:11

    „Koalicja w koncu ruszyla z kampanią. Brawo Wy! Brakowało mi tego głosu w zalewajacej fali pustych obietnic kontrkandydata.” Jaka koalicja?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 08:17:25

    Już nagadali się?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 11:35:56

    a za 4 lata na tym samym forum rozpocznie sie dyskusja........... a mianowicie najezdzanie na kolejnego Burmistrza Pana Hryniewickiego... - Panie Hryniewicki niech Pan powie co Pan za swojej kadencji zrobil?? Bylo nam jednak glosowac Na Borowskiego, czlowiek pozyskal, zmienial brnal do czegos a Pan Panie Hryniewicki wykopal Pan Dol mial byc zalew i sam Pan w niego wpadl.... kuzwa ludziee ogarnijcie dupy wkoncu!!!! Albo Ci co tak oczerwniaja i sie wywyzszaja niech Sami kandyduja na Burmistrza i wkoncu cos pozytywnego zrobia dla bielska!!!!!. Bo patrze ze tu nic dobrego. Wciaz wszystko zle niedobrze...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 20:57:26

    Te forum to jest dla pana Tomka. NIKt tu złego słowa na niego nie skrobnie. Szkoda trochę że trole do dupy. Słabo kręcą. Za 5 lat spróbujecie. Trzymajcie się kupy.

  • Ziuta - niezalogowany 2018-10-31 08:05:17

    Dziś rano w płocie znalazłam ulotkę kandydata ale jak zobaczyłam że popierają go ludzie związani wcześniej z komuną i mające problemy z C2H5OH to wrzuciła ją do pieca. To nie mój kandydat i nie moje klimaty.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 16:56:47

    Jaki poziom umysłu, taka dyskusja. Wstyd i żenada.

  • gość 2018-10-31 20:01:00

    Potwierdzam , poziom kretyński .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:24:03

    Komu zależy na takim poziomie? Czy ktoś tu naprawdę myśly że ludzie są ciemnym ludem. To ma być przyszłość? Oszuści i ściemniacze!!! Wstyd!!!

  • gość 2018-10-31 20:38:59

    Ziuta ! pokaż kto nie chla . Przyznaj sie sama też golniesz co raz.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 07:51:57

    Do lekarza się zgłoś

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 10:47:09

    Rzygać się chce jak czyta się te wszystkie komentarze. Najeżdżacie jeden na drugiego, tak samo na profilach kandydatów. Czy Wy czytacie co piszecie? Za koryto, potraficie opluć drugą osobę. Wstyd, naprawdę wstyd... Bielsk zawsze będzie na szarym końcu, bo zamiast się jednoczyć Wy siejecie nienawiść. Nie pójdę na wybory, pewnie jak większość ludzi, bo mam dość tej politycznej przepychanki i ulewaniu się co niektórym osobom. Żadna zmiana nie będzie lepsza-bo Wy potraficie tylko narzekać, obrażać i równać kogoś z ziemią. Wstyd, czy w tym mieście nie ma ludzi kulturalnych? Czy w tym mieście nie ma ludzi, którzy czytają to co wstawiają do internetu? Tak bardzo wstyd..

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 14:36:02

    Racja. Kulturalnych ludzi nie brakuje. Szkoda tylko że przez takie wpisy ludzie nie idą na głosowanie. Tych właśnie ludzi kulturalnych zależy przyszłość naszego miasta. Szkoda ze jest to celowe zaniżanie. Ma ktoś w tym cel i w głowie się nie mieści w jaki sposób niektórzy mieszkańcy naszego miasta się wypowiadają! Jest to celowe ogłupianie ludzi. Co się dzieje na Facebooku! Fałszywe konta!!! Zewsząd atakują. Można tutaj anonimowo wyrażać swoją prawdziwą osobowość. Jest to sprawka paru osób którzy maja tak naprawdę w dupie jak będzie. Człowiek traci wiarę w dobro ogólne. Przez paru trolli!!! Hasło głosi „Czas na zmiany’’ Mam nadzieje że zle się będą z tym czuć. Oszuści!!! I czerwona zaraza z nich wyłazi!!! Patrioci za grosz !!! Hańba!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:11:30

    Żegnam trolli. Zbierajcie siły!!! Do usłyszenia za 5 lat!!! Narta