:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Dyskusyjny Klub Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Kiedy: 2018-09-15 , godzina: 09:00 | Gdzie: ul. Kazimierzowska 14, Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna Bielsk Podlaski

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowy obejmą dwie pozycje: „Sońka” Ignacego Karpowicza i „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych” Tomasza Grzywaczewskiego.

Sońka (2014) – akcja powieści Ignacego Karpowicza rozgrywa się na Podlasiu. Bohaterką jest Sonia – niepiśmienna chłopka, która w młodych latach wdała się w romans z żołnierzem SS. Po latach jej drogi krzyżują się z warszawskim reżyserem teatralnym, który decyduje, aby przerobić jej historię na spektakl.

Nominowany do Nagrody Literackiej Nike utwór wyrósł z autentycznej historii.

Granice marzeń. O państwach nieuznawanych (2018) – zbiór reportaży z podróży Tomasza Grzywaczewskiego po byłych republikach Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich. Autor przekłada czytelnikowi obraz państw nieuznawanych albo częściowo uznanych na arenie międzynarodowej, ale mające mniej lub bardziej wyraźne wsparcie dzisiejszej Rosji. Grzywaczewski prowadzi po m.in. Abchazji, Górskiego Karabachu, Naddniestrza, Osetii Południowej oraz separatystycznych republikach utworzonych na Ukrainie – Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej.

Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej

15 września (sobota) 2018 r., godz. 9:00

ul. Kazimierzowska 14, Bielsk Podlaski, Miejska Biblioteka Publiczna

dyskusyjny klub książki bielsk podlaski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Książka , Bielsk Podlaski - więcej informacji