:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Dyskusyjny Klub Książki

Kiedy: 2018-10-13 , godzina: 09:00 | Gdzie: ul. Kazimierzowska 14, Miejska Biblioteka Publiczna

Książka , Dyskusyjny Książki - zdjęcie, fotografia

13 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim odbędzie się kolejna dyskusja Klubu Książki. Na celowniku znajdzie się pozycja „Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat” autorstwa Marka Boruckiego.

W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze. U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej. Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Otrzymywali prestiżowe wyróżnienia, niektórzy wielokrotnie byli nominowani do Nagrody Nobla, byli zapraszani na światowe konferencje, występowali w najsłynniejszych salach koncertowych świata.

Ich dzieła przetrwały i wciąż są cenione. O kolei transandyjskiej, wielkim dziele Ernesta Malinowskiego słyszał prawie każdy, ale o tym, że firma budująca mosty, założona w Chicago przez Rudolfa Modrzejewskiego działa do dzisiaj, już wie niewiele osób. A przecież mosty zbudowane przez niego w USA wciąż uznawane są za nowoczesne. O tym, że genialny kompozytor z Leszna Roman Maciejewski, autor słynnego „Requiem”, był przez pewien czas dyrektorem muzycznym Metro Goldwyn Mayer, wiedzą już tylko jednostki. To tylko dwa przykłady z wielu prezentowanych w tej publikacji.

Nieznane historie tych wielkich Polaków ilustrują unikatowe zdjęcia archiwalne.

Marek Borucki – historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat nauczyciel historii w warszawskich liceach. W swoim dorobku posiada blisko 40 książek o historii Polski i reszty świata.

 

Dyskusyjny Klub Książki

13 października (sobota), godz. 9:00

ul. Kazimierzowska 14, Miejska Biblioteka Publiczna

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna, wydawnictwo „Muza”.

Dyskusyjny Klub Książki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Książka , Bielsk Podlaski - więcej informacji