:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C całkowite zachmurzenie

„Dzień Odblasków” – ogólnopolska akcja Policji

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim przeprowadzili działania pod nazwą „Dzień Odblasków”. Zainicjowane przez Komendę Główną Policji przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

W trakcie przeprowadzonych działań na drogach całego powiatu bielskiego wśród pieszych i kierujących pojazdami policjanci rozprowadzali materiały o charakterze edukacyjno-informacyjnym.

Celem akcji jest zachęcanie uczestników ruchu drogowego, aby korzystali z elementów odblaskowych. Ogólnopolskie działania promuje Henryk Sawka – rysownik, satyryk i autor malunków zamieszczonych na opaskach.

Komenda Powiatowa Policji przypomina, że aktualnie obowiązujące przepisy nakazują pieszym poruszającym się po zmroku poza obszarem zabudowanym noszenie elementów odblaskowych w sposób wyraźnie widoczny dla kierujących.

 

Źródło i fot. KPP Bielsk Podlaski.

„Dzień Odblasków” – ogólnopolska akcja Policji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się