:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Dzień Osób Starszych w Bielsku Podlaskim

Pod hasłem „Pielęgnowanie tradycji regionalnej” odbyły się V Powiatowe Obchody Dnia Osób Starszych. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Bielsku Podlaskim.

„Związek Emerytów to nie tylko związek. To jedna wspólna rodzina. Tworzymy rodzinę, gdzie staramy się być zawsze razem. Związek ten nie dzieli, a łączy wszystkim razem. Życzę wszystkiego najlepszego w dniu waszego święta” – zwracał się do zgromadzonych przewodniczący oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Kalinowski.

W trakcie uroczystości uhonorowano osoby, które w sposób szczególny angażują się na rzecz mieszkańców stanowiących „starszyznę” w powiecie bielskim. Złotą Honorową Odznakę z rąk Jana Kalinowskiego odebrali m.in. starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i wójt gminy wiejskiej Raisa Rajecka.

„Bardzo serdecznie dziękuję za to odznaczenie. Każde wyróżnienie to jest docenienie pracy. Z jednej strony to wyraz uznania, ale z drugiej to wyraz oczekiwań i mobilizacji do dalszej pracy na rzecz środowiska seniorów” – mówił starosta Sławomir Jerzy Snarski.

Do zgromadzonych osób starszych zwrócił się również burmistrz Jarosław Borowski oraz wójt Raisa Rajecka.

„Państwo jako osoby starsze, jako seniorzy przyczyniliście się do tego, że nasze miasto, nasz powiat jest w tym miejscu, a nie w innym miejscu. Wy swoją pracą przez wiele lat jako samorządowcy, nauczyciele, lekarze czy pracownicy fizyczni dołożyliście swoją cegiełkę i sprawiliście, że żyjemy w takim pięknym mieście, powiecie i tak pięknych wsiach. Za to należą wam się wielkie podziękowania” – mówił burmistrz Jarosław Borowski.

Powiatowe Obchody Dnia Osób Starszych nie ograniczyły się jedynie do wyniosłej atmosfery gratulacji i podziękowań. Seniorzy, w bardzo wdzięczny sposób, zaprezentowali się na płaszczyźnie artystycznej, dobitnie pokazując, że na emeryturze wciąż można czuć się młodo duchem.

dzień osób starszych powiat bielski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się