:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Harcerze o udzielaniu pierwszej pomocy

Dzisiaj w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim zostało zorganizowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Inicjatorem tego szkolenia była Harcerska Drużyna Ratownicza, która od ubiegłego roku działa przy bielskim liceum. Młodzież należąca do specjalistycznej drużyny harcerskiej zdobywa i pogłębia swoje umiejętności w zakresie ratownictwa, aby samemu nieść pomoc oraz w przyszłości móc szkolić innych. Warto nadmienić, że jest to pierwsza tego typu drużyna działająca przy Hufcu Bielsk Podlaski. Jest ona jednocześnie reaktywacją harcerstwa, które sprzed stu laty zrodziło się w Bielsku Podlaskim właśnie w I LO.

W spotkaniu brali udział harcerze, uczniowie oraz nauczyciele. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, jak reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz w jaki sposób jej udzielić. Szkolenie przeprowadził Marek Trzeciak, wykwalifikowany ratownik medyczny i policjant w białostockiej komendzie, oraz harcerze z białostockiej Grupy Ratowniczej.

Harcerze o udzielaniu pierwszej pomocy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja , Bielsk Podlaski - więcej informacji