:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe opady deszczu

IV Półmaraton Bielski 2018 – relacja

2 września o godzinie 12:00 z bielskiego stadionu ruszyli uczestnicy IV Półmaratonu Bielskiego. W tym roku uczestnicy mieli możliwość rywalizować na trasie półmaratonu oraz na dystansie 10 km. Natomiast dzieci i młodzież brali udział w specjalnie przygotowanych dla nich biegach.

Po rocznej przerwie do Bielska Podlaskiego powróciła cykliczna impreza, jaką są biegi miejskie. Tegoroczny IV Półmaraton Bielski wygrał Andrzej Leończuk z Zaścianek, ustanawiając nowy rekord Półmaratonu. Kilka sekund później na metę przybiegł Henadz Verkhavodkin z Białorusi. Na trzecim miejscu podium uplasował się Adam Supiński. W kategorii kobiet open zwyciężyła Karolina Lewandowska, drugie miejsce zajęła Magdalena Bielawska, a na trzecim stopniu podium stanęła Justyna Leończuk.

Podczas tegorocznej imprezy, jak co roku, uczestnicy mieli również możliwość rywalizacji na dystansie 10 km. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Krystian Syska, drugie Edward Terebun, a trzecie Jarosław Siemieniuk. Podczas rywalizacji w biegu kobiet na 10 km zwyciężyła Paulina Myszkiewicz, za nią uplasowała się Monika Tarasiuk, a ostatnie miejsce na podium przypadło Jowicie Koryga.  

Marek Troc, organizator Półmaratonów w Bielsku Podlaskim, nie krył zadowolenia z frekwencji na tegorocznej imprezie: „Frekwencja w tym roku jest duża, mamy mniej więcej 140 uczestników. Ci, którzy byli w poprzednich latach, wracają na naszą imprezę. Jest to miłe i nas cieszy”. Podczas tegorocznej imprezy padły również dwa rekordy trasy: „Tak, padł ogólny rekord trasy oraz rekord kobiecy. Poziom sportowy imprezy się podwyższa i to jest jeden z kolejnych pozytywnych elementów w tym roku”.

Półmaraton bielski to nie tylko sportowa rywalizacja. Jak co roku dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności biegowych na krótkich dystansach, a najlepsi z nich otrzymali nagrody rzeczowe. „Tą imprezę robimy dlatego, żeby zarazić młodzież i dzieci, nauczyć je jak w ciekawy i zdrowy sposób spędzać czas oraz zarazić ich pasją, która jest jednocześnie stylem życia, bieganiem” – dodaje Marek Troc.

IV Półmaraton Bielski 2018 – relacja komentarze opinie

 • niezadowolony - niezalogowany 2018-09-04 11:15:51

  Szkoda, że to tylko półmaraton, a nie cały.

 • gość 2018-09-04 15:53:37

  Ciekawe kto by przebiegł cały maraton, nawet w Białymstoku jest półmaraton, bądźmy poważni ;)

 • gość 2018-09-05 15:38:01

  Henadz Verkhavodkin po polsku piszemy Hienadź Wierchawodkin - wstyd redaktorze, że nie umiesz napisać właściwie nazwiska - chciałbyś, żeby o Tobie pisali Zabludovskyy? nie sądzę

 • gość 2018-09-05 19:47:08

  gdzie można znaleźć wyniki ?

 • gość 2018-09-07 08:17:35

  też się zapytam gdzie są wyniki ? czy to tajemnica ?

 • gość 2018-09-07 08:22:39

  są na maratonachpolskich.pl :) pozdrawiam

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inne, Bielsk Podlaski - więcej informacji