:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jarosław Borowski wygrywa w II turze wyborów na Burmistrza Bielska Podlaskiego

05/11/2018 12:42
Polityka, Jarosław Borowski wygrywa turze wyborów Burmistrza Bielska Podlaskiego - zdjęcie, fotografia

W niedzielę 4 listopada bielszczanie wybierali burmistrza miasta. Z wynikiem 60,21% zwyciężył urzędujący Jarosław Borowski.

Jak podaje strona Państwowej Komisji Wyborczej, Jarosław Borowski zdobył 5938 głosów co składa się na 60,21% wszystkich głosów.

Na jego przeciwnik Tomasza Hryniewickiego postawiły 3924 osoby, co przełożyło się na 39,79% głosów.

Jarosław Borowski zwyciężył niemal w każdej komisji, najlepszy wynik osiągnął w obwodzie nr 10 mieszczącym się w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej przy ul. Hołowieskiej 18, zdobywając 70,86% głosów.

Źródło: PKW

Jarosław Borowski wygrywa w II turze wyborów na Burmistrza Bielska Podlaskiego komentarze opinie

  • gość 2018-11-05 13:36:15

    cienko ibielsk.Stronnicza opcja z was. Gdyby Hryniewicki wygrał, walnelibyscie zdjecie na pół strony z radości. Borowski zepchnięty na dół, a w czołówce jakiś wypadek. Słabe. Dziennikarze na zamówienie polityczne.

  • gość 2018-11-05 13:59:46

    Brawo Borowski, mieszkańcy Bielska są ludźmi inteligentnymi wybrali stabilizacje i doświadczenie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:21:53

    Brawo, widać dalej bedzie w Bielsku działał Białoruski skansen a Płaczek bedzie nim zarzadzać. Żeby chociaż miał plan dla Bielska ale nie, kontynuacja starego czyli byle jakości. Oby za 5 lat coś sie zmieniło.

  • Gość podkreślę prawosławny - niezalogowany 2018-11-05 16:11:17

    Porażka i to totalna!!!! Gospodarz miasta ... bez wizerunku a do tego kłamca i nie rób!!! Najpierw daje na Zwolińska a potem chwyta sie deski ratunkowej szukając poparcia. Obłuda i żenada. Ciekawa jestem co obiecał i jaka będzie współpraca skoro nie dawno pajali do siebie nienawiścią!!! Szkoda miasta, które miało przed sobą przyszłość. Teraz tylko Białorusi i seniorzy.... Jakie to przykre...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:01:01

    Cóż suweren wybrał i bierze odpowiedzialnosc za dalsze losy miasta widać taka degrengolada pasuje miejscowym i co by nie działo się aby swój był na urzędzie reszta się nie liczy. Oby za 5 lat było jeszcze komu tutaj co robić

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:10:59

    Znowu odzew jednego i tego samego!!! Placi ktos dla Was za to oczernianie i Jechanie po kims... dajcie spokoj Wygral Borowski i Chwala Jemu! Przynajmniej Bielsk Kwitnie i chce sie z usmiechnieta buzia wracac... jestem za Borowskim bardzo wporzadku Facet i z duzym podejsciem Wita Ludzi!! Won do pracy Ciemny Lud!!

  • gość 2018-11-05 17:12:14

    A komu to Białorusini w Bielsku się nie podobają?

  • gość 2018-11-05 17:15:32

    do,,podkreślę prawosławny": to był mój ulubiony argument- wizerunek:D a co Ty z tych pustaków i blachar się wywodzisz co na wygląd lecą? A kłamca to chyba kto inny, co oszukiwał ludzi, że niby ma szkołę, nie ma szkoły, chodził, odwiedzał, nie ukończył, ale wpisał, żeby mieć lepszy... wizerunek. No i wyborcy ocenili, że takiego ściemniacza nie chcą, bo jak ukrywał to , to co jeszcze? Nie płacz. Będzie dobrze ino Ty jeszcze o tym nie wiesz i dramatyzujesz jak aktorzy z Trudnych Spraw.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 17:54:54

    Kwitnący? Raczej pleśniejący.

  • Kolo - niezalogowany 2018-11-05 18:08:10

    Jak ktoś w d był i g widział , to Bełsk jawi się metropolią. Drogi utwardzone- to nic że wyboiste , kino objazdowe , kultura jedyna słuszna- białoruska. Najważniejsze wydarzenie w tym grajdołku to rynek w czwartek.

  • Żenada - niezalogowany 2018-11-05 18:10:23

    Szkoda słów. Przez niego moja mama i większość pań straci pracę. Hryniewicki miał jakiś plan, a ten? ZERO! Co takiego zrobił? Mieszkam na ulicy gdzie codziennie do urzedu sa zanoszone prosby i petycje o zrobienie drogi, nigdy sie nie doczekam. Co ciekawe ulica Brzozowa zostala zrobiona na zawolanie, pstrykniecie paluszka i juz. I to jest ta mądrość Bielska....

  • gość 2018-11-05 18:27:14

    Ponad połowa mieszkańców bielska to przyjezdni z okolicznych wsi.Ciemnogród że hej.Tylko białoruskie zespoły i babka z orli.Oni więcej nic nie potrzebują do życia.Im jakaś normalna kultura nie jest potrzebna.Latem w soboty i niedziele Bielsk to wymarłe miasto bo większość na "dzierewni".A burmistrz może być byle jaki aby był "swojak".

  • gość 2018-11-05 19:49:43

    a straci pracę z jakiego tytułu? no chyba ze byla trollem forumowym, to tak,ale to praca sezonowa, wiec chyba nic strasznego

  • Obserwator - niezalogowany 2018-11-05 20:00:24

    Wszystkim niezadowolonym i narzekającym na demokratyczny wybór mieszkańców Bielśka Padlsskaha, proponuję odmienić ten stan za pięć lat, wybierzcie sobie takiego, który wam pasuje. Tym czasem kultura zobowiązuje, pogodzić sie z wyborem większości i pogratulować zycięzcy. Co sznowne Państwo, potomkowie prawosławnych białorusinów tej ziemi, a następnie białorusini wyznania katolickiego w obrządku wschodnim (unianci, jakby kotto nie wiedział) i w dniu dzisiejszym zindyktonowani ku polskości, katolicy, cóż o tym sądzicie? "W góę serca"! A pan Hryniewicki, to jaki on jest, nie z nas ruśkich wiercieńcau? Ja tam jestem z Biełastoka i nie zusim dobra viedaju vasy klimaty.

  • Idol - niezalogowany 2018-11-05 20:33:03

    W Bielsku Podlaskim ten sam beton wygrał jak i w Hajnówce. W obu tych miastach nikt nie zagłosuje na nowego bo wiele osób poleci że spółek zarządzanych przez miasto. Hajnówka miasto najbardziej wyludniajace się w Polsce i co z tego jak ten sam Jack Chirack stawia rzeźby przed wyborami, robi koncerty disco polo . Ludzie lykają to. Tępy naród. BBI Bielsko -Białoruskie Imperium.

  • gość 2018-11-05 21:28:05

    Kochani Bielszczanie , nie narzekajcie, zachowajcie list który przesłał do Nas Mieszkańców pan Burmistrz Borowski, kreślił w nim piękne plany rozwoju Naszego Miasta ( nie puste obietnice!!), za 5 lat pokażmy się z tymi listami na Kopernika , co z tego planu zostanie zrealizowane.

  • gość 2018-11-05 21:55:38

    Idol, a toż Hajnówka taki wzór była stawiana,że dzieje sie i pienieniądze z kranu lecą. Teraz nagle już nie? Czyli argument jak komu wygodnie. Beton masz na myśli, że nie-PiS? PiS nie jest betonem, co? W Bielsku u władzy są normalni, wykształceni ludzi , którzy wiedzą co robią. Hryniewicki obiecywał, ale tak naprawdę zna się na tym jak kura na pieprzu. Dobrze , że wyszło jak wyszło.

  • gość 2018-11-05 22:18:04

    Już Orla lepsza od Bielska . Zadbana , doinwestowana i nie wali tam gnojem.

  • gość niedzielny - niezalogowany 2018-11-05 22:25:10

    Hahaha, "stawia rzeźby przed wyborami, robi koncerty disco polo" i pozyskuje tyleee kasy z centrali - jakoś nie pasuje tu ten argument co nie? A Borowski, zobacz, może i sięgnął po 'mohery' ale po 'dres' już nie. Więcej, masz ty tu motoszoły podszyte, nie powiem, specyficzną kulturą, masz i kulturę wywodzącą się z tradycji. Każdy znajdzie coś dla siebie... a burmistrz nie będzie sponsorował nam bryk i multiplex-ów, raczej skupi się na mundurkach harcerskich/ludowych i najważniejsze! szkolnych! (żeby wyrugować z życia najbardziej krzywdzące podziały). Nie dziwcie się że tak jest -teraz trzeba patrzeć na ręce i motywować do działania. Wylewanie pomyj post faktum jest zwyczajnie żenujące

  • gość 2018-11-06 07:16:55

    Nie każdemu pasuje taka kultura cerkiewno-białoruska .Że mieszka tu dużo ludzi narodowości białoruskiej nie znaczy że nie mieszkamy na terytorium Polski.Nie wszystkim może się podobać natarczywe promowanie takiego jednego rodzaju kultury.A niestety większość imprez kulturalnych jest tym przesycona.Większość tych imprez nastawiona jest na starszych ludzi a nie tylko tacy przecież są mieszkańcami Bielska.

  • gość 2018-11-06 08:18:51

    Dobrze , że Hryniewicki przegrał. Jego elektorat udzielający się na forach czy facebooku to jakieś pseudonacjonalistyczne przegięcia. Oni zazwyczaj kierują się ideologią. Fanatyzm. Ale to znamy z PiSu i jego wyznawców. Trzeba spokojnych rządów, a nie takich co idą z oszołomami ręka w rękę.

  • gość 2018-11-06 08:56:31

    Nie kopcie rowów podziału. Prawosławny i katolik to taki sam chrześcijanin. Dzielący z każdej ze stron znają dekalog i nie powinni go łamać. Miłość bliźniego a nie nienawiść powinna być wyrażana.

  • gość 2018-11-06 10:03:16

    jak komuś nie pasuje kultura cerkiewno- prawosławna można wyjechać do Torunia tam jest i ,,kultura" i kasa i wasz ojciec Tadeusz was na pewno zrozumie i przyjmie tylko nie zapomnijcie wziąć kopert na pomniki dla jednego sprawiedliwego. A nasz wielokulturowy Bielsk zostawcie w spokoju jedyni gorliwi . Jak się słucha Waszych wypocin to nasuwa się jedna refleksja jak bardzo jesteście fałszywi i zawistni wobec innych od siebie jedyna biała rasa jak za hitlera -wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 12:58:14

    Że Bielsk jest miastem wielokulturowym ,to nie znaczy że miejskie imprezy mają być skierowane pod jedną kulturę.Ktoś też odsyła niektórych Bielszczan do Torunia i ma coś do PiS.To tylko mu pezypomnę że Bielsk leży na terytorium Polski.A PiS jest partią tworzącą aktualny rząd i to większościowy.Jak ktoś tego nie rozumie to znaczy że nie czuje się Polskim obywatelem.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 14:59:58

    Z takimi tekstami to do Łukaszenki na Białorusi.Na pewno was wysłucha.

  • Endy - niezalogowany 2018-11-06 15:53:18

    Jest bardzo dobrze. Wygrała przewidywalna spokojna opcja. Teraz czekamy na dalsze działania. W kwestii tego że dużo jest białoruskiego i tego naszego folkloru... no cóż, ja jestem katolikiem ale nie mam zamiaru krytykować prawosławnych za to że mają chęć coś robić i że dbają o swoje sprawy. Jeśli chcecie żeby było więcej polskich tradycji to o nie dbajcie, domagajcie się o imprezy kulturalne. Macie 5 radnych.

  • indlvarn - niezalogowany 2018-11-06 16:11:16

    Całkowita porażka sondażu zrobionego przez ten portal przed wyborami. ;) To było do przewidzenia. Niezbyt podobała mi się prezydentura Pana Borowskiego, to polityka w stylu "ciepłej wody w kranie". Ale jako zawsze kieruję się w polityce zasadą mniejszego zła, nie było innego wyboru. Pan Hryniewicki to człowiek znikąd, bez doświadczenia w polityce, z populistycznymi obiecankami. Zresztą tacy jak on dostali się już dawno do Sejmu i okazali się kompletną porażką.

  • gość 2018-11-06 17:56:15

    Porozmawiamy o tym co zrobił Borowski przez rok, tutaj za rok jak ten adres internetowy jeszcze będzie działał.Pewnie nie będzie odpowiedzi, bo nie było jak było zadawane pytanie co on zrobił w czasie ostatniej kadencji.A może teraz ktoś na to odpowie.Co zrobił Borowski konkretnego jako burmistrz dla miasta w czasie swojej ostatniej kadencji.Czekam na odpowiedzi.

  • gość 2018-11-06 18:17:21

    A co zrobił Hryniewicki przez 4 lata w Radzie?

  • Endy - niezalogowany 2018-11-06 18:38:40

    Ja nie rozumiem pytań typu "co zrobił przez to rok"? To są bardzo dziwne pytania za którymi stoją jakieś chore fantazje. A co miałby zrobić wg szanownego Pana? Zbudować zalew? Posadzić krzaki przy ratuszu? Zbudować dom starców? Myślę że na to wszystko oprócz krzaków jeszcze przyjdzie czas. Trzeba zauważyć że Borowski przejął urząd niespodziewanie i na pewno nie było to proste zadanie. Posprzatanie po byłym burmistrzu na pewno też wymagało czasu. Po zamknięciu starych tematów trzeba pootwierać nowe i dopiero po jakimś czasie można oczekiwać plonów. Trochę jednak dzieje się w Bielsku i jeśli nikt tego nie widzi to po prostu nie chce zobaczyć. Nowy burmistrz tylko wydłużyłby realizację celów. Myślę że świadomy wyborca to rozumie i dlatego mamy taki a nie inny wynik.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 19:37:58

    Świadomy wybór jakos to mnie nie przekonuje większość osób niepopiera pana Borowskiego ale wybrało takzwane mniejsze zło będzie byle jak ale swojsko. Wszyscy wiedza i wiedzą jakie są wady pana Burmistrza przekonajmy się czy ta kampania i wszystko to czego dokonal wcześniej dodało Jemu do myslenia czy warto pakować się w tarapaty w imię satysfakcji jednej osoby. Czy nadal będzie ubezwłasnowolniony w swoich decyzjach. Zobaczymy jak pokieruje dalej oświata w naszym mieście.

  • gość 2018-11-07 07:21:16

    Nic za bardzo nie dzieje się w Bielsku ciekawego, ani nic nie robi się dla miasta znaczącego.Nawet dni Bielska od paru lat są denne, i oprócz koncertu gwiazdy coraz mniej ludzi przychodzi na tą imprezę.

  • johny - niezalogowany 2018-11-07 08:01:07

    czyżbyś gościu sugerował, że w Bielskim Domu Kultury , który odpowiada za życie kulturalne miasta i organizację Dni Bielska działała jakaś piąta kolumna, która nic nie robi, albo tylko pozoruje pracę?? śmieszy mnie hasło głoszone przez kandydatów Wspólnie, że się w kulturze nic nie dzieje - to co robi Pan Żukowski w BDKu? - jeden z najgłośniejszych piewców Hryniewickiego. Na miejscu Borowskiego zwolniłbym tego pana i niech wraca do sprzedawania piwa i czipsów.

  • gość 2018-11-07 08:47:26

    Na MOSiRze za te nieczynne baseny, syfiaste trybuny, itp. też przydałaby się głęboka pierestrojka.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 09:46:33

    Pan Żukowski robił w swoim pubie jedne z najlepszych koncertów rockowych w województwie.Ale co o tym mogą powiedzieć wieśniacy którzy nie wiedzą że oprócz disco polo i ludowych przyśpiewek istnieją jeszcze inne gatunki muzyki.

  • kolo - niezalogowany 2018-11-07 10:41:00

    Bielsk jest bardziej białoruski niż Białoruś - to co ma się dziać. Wasiloczki + Małanka i odór z Parcewa.Dla wyborców Borowskiego i radnych koalicji to pełnia szczęścia.

  • gość 2018-11-07 13:24:16

    Zarzucacie Borowskiemu że zatrudnia swoich - Żuka został zatrudniony w bdku - i kto to ma być przyjaciel Borowskiego który wbija mu nóż w plecy szkalując go i prowadząc kampanię T.H. czy może raczej jednak przyjaciel Hryniewickiego? ja na miejscu Borowskiego tez bym wywaliła na zbity pysk żuka .

  • gość 2018-11-07 17:43:51

    Borowski to se możne rządzić, ale Białorusinami.Przypominam że Bielsk Podlaski leży w państwie Polskim a nie na Białorusi.

  • cyrk owiec - niezalogowany 2018-11-07 21:16:45

    Piąta kolumna to jest na Mosirze - tam trzeba zrobić porządki!!!

  • gość niedzielny - niezalogowany 2018-11-07 21:29:14

    Apropo rockandrola, przypominam iż jest to nieszczególnie lubiany przez władzę centralną nurt kultury przez wzgląd na swoje konotacje z ideami liberalnymi (patrz Owsiak i Jarocin), a z tego co się orientuje pan Hryniewicki jest po prawej stronie sceny politycznej. Natomiast Borowski (co było zawarte w jednej z ulotek) otwarcie opowiada się za samorządem niezależnym od władzy centralnej. W jego szeregach były/są osoby współodpowiedzialne za organizacje WOŚP w Bielsku, są tu też przedstawiciele stowarzyszenia Kreatywny Bielsk. Tak że przypadek p. Żukowskiego rozpatrywałbym w niższych kategoriach "Ale co o tym mogą powiedzieć wieśniacy którzy nie wiedzą że oprócz disco polo i ludowych przyśpiewek istnieją jeszcze inne gatunki muzyki" - kolego, czy wiesz że muzyka klasyczna puszczana w oborach ma pozytywny wpływ na bydło? - uspokaja zwierzęta i zwiększa ich produktywność!

  • gość 2018-11-07 22:25:28

    " Natomiast Borowski (co było zawarte w jednej z ulotek) otwarcie opowiada się za samorządem niezależnym od władzy centralnej". No to pojechałeś kolego po bandzie. Zaraz jeszcze ktoś doda że tutaj w Bielsku Polskie prawo nie obowiązuje.Zaraz się okaże ze Bielsk jest enklawą.

  • gość 2018-11-08 07:10:47

    Osobiście ani Borowski ani poprzedni burmistrzowie miasta nie mają wpływu na moje życie i nic im nie zawdzięczam.Są bo ktoś musi być na tym stanowisku.Muzyki słucham jakiej chcę w domu, albo od czasu do czasu skoczę na jakiś koncert w Polskę.Do kina i tak jeżdżę do Białegostoku bo to w Bielsku nie można nazwać kinem.Na ostatnich kilku "dniach Bielska" byłem może po 20 minut, bo raczej nic się nie dzieje ciekawego, a i zapraszane gwiazdy raczej marne i nie z moich "klimatów".Miasto można określić jednym słowem, "nudne".A winni temu są wszyscy po równo, mieszkańcy,burmistrz, rada miasta.Więc raczej pisanie tutaj nic nie da, bo nie przewiduję żeby w niedalekiej przyszłości coś w tym mieście znacznie się zmieniło.

  • gość 2018-11-08 11:11:24

    Zobaczymy, kto zostanie zastępcą ( a może zastępcami ) burmistrza.Może Komuś trafi się synekurka:-).

  • gość niedzielny - niezalogowany 2018-11-08 22:54:45

    stety/niestety Bielsk to prowincja, a wydarzenia zarezerwowane są dla ośrodków (bstok wawa mysłowice;). Co nie zmienia faktu że trójkowy magiel Wagli raczył był słuchaczy i Małanką, warto również napomknąć iż sakralna estetyka prawosławia (ikono-pisarstwo, muzyka cerkiewna) funkcjonują w kulturze 'wysokiej'. Zapewne prawosławie najczęściej kojarzy się tu na podlasiu z folklorystyczną/ludową estetyką, ale sakralne walory wywodzą się z Bizancjum i cechują się bogactwem form (tudzież bogatą formą;) apropo o środków - przypomnijcie sobie radiowy spot wyborczy Korwina M. "będziemy patrzeć wam na ręce, opera i filharmonia Białostocka ... milionów pln w plecy". Nie brakuje ludzi którzy w podobnym tonie wypowiadają się o Bielskim Wodniku, ... a przecie ciało i ducha trza rozwijać;)

  • gość 2018-11-09 07:10:27

    Ale ile może być tego folkloru, pytam.Mamy XXI wiek i musimy iść do przodu z duchem czasu i postępem techniki.A u nas ten czas jakby się zatrzymał.

  • 121212 - niezalogowany 2018-11-09 18:08:45

    Bierz się za robote, naród nie po to Ciebie wybrał grzeb zaskórniaki i lec oświetlenie zmieniaj na ulicach (nie nie mówie o lampkach choinkowych bo tych mozecie nie wieszac bo to wyje*anie kasy w błoto) XXI wiek a latarnie w miescie pamietaja czasy jak w piaskownicy Babeczki z piasku stawiałes, Białowieska (droga gdzie masz w ch*j przejsc dla pieszych) nie ma zadnego porządnie oswietlonego przejscia, spójrz jak wygląda to w białymstoku i się wzoruj a nie za darmo pieniązki bierzesz.

  • gość niedzielny - niezalogowany 2018-11-10 22:52:34

    Jeszcze ~30 lat temu podlaskie, prawosławne wsie tętniły życiem, zupełnie innym życiem niż dzisiejsze. Nie oczekujmy od ludzi którzy przeżyli 30 - 40 lat (mam tu na myśli 60-70 latków, czyli jeszcze z 15lat aktywności estradowej) w tamtym świecie że odetną się od przeszłości która ich ukształtowała. Może to nie zabrzmi dobrze, ale gdyby nie ten "prawosławny folklor" życie kulturalne Bielska byłoby znacznie uboższe. Jaka w tym rola burmistrza - moim zdaniem, znikoma, zarówno jeśli idzie o sprawstwo jak i nakłady finansowe. „Więksi” artyści kosztują krocie, najczęściej nieadekwatne do treści które przekazują- to zazwyczaj komercja która mami zmysły by drenować nam kieszenie i umysły (trochę jak Bizancjum;). Co innego wydarzenia typu Wertep – to było naprawdę wartościowe i uniwersalne! Do tego jakiś kabaret, jakiś teatr, spotkanie w bibliotece - raz na jakiś czas. To są realia małych miast.

  • gość 2018-11-11 21:12:19

    A co z architekturą ? Nawet w takim Brańsku jakaś fontanna na placu . Niby nic ale zawsze jakiś bajer- bo podświetlana itp.

Dodajesz jako: |

Polityka, Bielsk Podlaski - więcej informacji