:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Jedna czy dwie tury w Bielsku Podlaskim? Tomasz Hryniewicki zdobył ponad 50% głosów

Polityka, Jedna Bielsku Podlaskim Tomasz Hryniewicki zdobył ponad głosów - zdjęcie, fotografia

W sobotę 6 października na łamach naszego portalu opublikowaliśmy relację z debaty kandydatów na Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Poprosiliśmy również czytelników o głosy w internetowej sondzie, pytając kto wygrał debatę i przekonał do oddania głosu w wyborach.

W sondzie głos oddało ponad tysiąc osób i jest to próba podobna jak w sondażach przeprowadzanych przez pracownie badawcze. Zdecydowanym zwycięzcą jest Tomasz Hryniewicki, który zdobył ponad połowę - 51% głosów.

Drugie miejsce zajął urzędujący burmistrz Jarosław Borowski, zdobywając 25% głosów. Na trzecim miejscu w internetowym głosowaniu znalazła się Bożena Teresa Zwolińska, zastępca burmistrza miasta Bielsk Podlaski, zbierając 14% głosów.

Arkadiusz Waszkiewicz, najmłodszy z rywalizujących o fotel burmistrza, zgromadził 8% głosów. Ostatnie miejsce z bardzo niskim poparciem zajęła Agnieszka Agata Gierasiumiuk-Chomicka, na którą głos oddało zaledwie 2% głosujących.

Sonda została stworzona na zewnętrznym systemie apester. Redakcja nie miała możliwości ingerencji w wyniki. Każdy z głosujących mógł oddać jeden głos.

Oczywiście, sonda nie odzwierciedla realnych wyników wyborczych, ponieważ należy mieć świadomość, że nie wszystkie grupy wiekowe w równiej mierze korzystają tak chętnie z Internetu. Głosowanie pokazuje jednak, że w walce o fotel burmistrza miasta Bielsk Podlaski największe szanse ma Tomasz Hryniewicki i urzędujący burmistrz Jarosław Borowski. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z debaty oraz dalszego głosowania: czytaj więcej…

Jedna czy dwie tury w Bielsku Podlaskim? Tomasz Hryniewicki zdobył ponad 50% głosów komentarze opinie

  • gość 2018-10-09 19:31:59

    Bielsk potrzebuje zmiany, dla tego Hryniewicki wygrywa.

  • gość 2018-10-09 19:37:12

    Borowski wypalił się po jednej kadencji, porównując go do ś.p. Berezowca nie wiem dla czego tak się stało. Drogi stoją w bielsku, miasto śmierdzi i ludzie z niego uciekają. Moim zdaniem debatę wygrał Waszkiewicz i jeszcze się zastanawiam czy głosować na niego czy na Hryniewickiego natomiast wiem jedno obecna ekipa Borowski i Zwolińska musi iść do zmiany.

  • gość 2018-10-09 19:39:39

    Hryniewicki podczas debaty był najlepszy, nikogo nie atakował i mówił o swoich pomysłach dla bielska. Dla tego nie dziwią odpowiedzi :)

  • gość 2018-10-09 20:13:21

    Naprawdę tragedia, dalibyście spokój z tym tragicznym zdjęciem tablicy żywcem z lat 70 ubiegłego wieku, to wstyd że to publikujecie

  • gość 2018-10-09 20:20:35

    Nic dziwnego w bielsku nic się nie dzieje, 0 inwestycji, 0 pomysłu na miasto.

  • gość 2018-10-09 20:47:15

    i bardzo dobrze niech wygra i zmienia to miasto bo naprawdę wszyscy z niego wyjadą...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 21:08:18

    Żenada, zaczynają się spotkania kandydata po plebaniach.

  • gość z biela - niezalogowany 2018-10-09 21:28:38

    kolejny Budżet Obywatelski - zmiana tablicy na wjezdzie na oswietlona i tańczącą i w ogóle...ale pamietajcie to mój pomysł

  • gość 2018-10-09 22:51:49

    No ja nie wiem jak Hryniewicki coś zmieni jak on nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu, o finansach miasta o niczym przydatnym . Żadnego wykształcenia. Z błota bicza nie ukręcisz i tyle w temacie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 23:15:16

    Borowski jedyna kompetentna i poważna osoba której nie będziemy się wstydzić przez następne pięc lat .Waszkiewicz Hryniewicki nadęte cwaniaczki u których zwykły mieszkaniec będzie nikim .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 23:23:00

    Naprawde chcecie dojnej zmiany w tym miescie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 23:23:37

    Naprawde chcecie dojnej zmiany w tym miescie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 23:55:28

    Mam nadzieję, że Borowski przegra te wybory. Dosyć kolesiostwa w Urzędzie i podległych jednostkach. Ze smrodem nic nie zrobił pomimo tego, iż podczas rady miasta dostał propozycje konkretnych rozwiązań. Poza tym nie jest nawet osobą, która potrafi się zaprezentować... Wypowiedzieć się może i umie, ale wyglądu mu brakuje, a wystarczyłoby trochę o siebie zadbać... Co do Zwolińskiej to niech się na emeryturę wybiera a nie na stołek burmistrza. Poza tym jej wystąpienie podczas dnia strażaka to raczej nie miejsce na takie sprawy. Szkoda gadać, zamiast gościć przybyłych i godnie reprezentować nasze miasto to jakieś swoje gierki polityczne urządza....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 10:55:08

    Hryniewicki jest za cienki bolek na debacie ręką tak mu się trzęsła że musiał mikrofon przełożyć do drugiej. Brak doświadczenia politycznego. Wygra Zwolińska, ma bardzo duże poparcie wśród ludzi, jest konkretna i najbardziej merytoryczna. Waszkiewicz to nawet nie nadaje się do komentowania, pani z PiS tak samo. Borowski nie jest zły i lubią go dzieci ale chyba już wystarczy jego rządów.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 12:51:32

    ten nasz sobowtór Zenona M. to porażka zachwala do glosowania zalewem .. basenem to tylko tym

  • gość 2018-10-10 13:55:25

    Hahaha bawią mnie to ciągłe ataki na Hryniewickiego, sobowtór Zenka, reprezentant PiS itp. Naprawdę widać że mała grupa osób boi się zmiany w mieście. Ale już nie długo do zobaczenia po wyborach

  • gość 2018-10-10 14:24:33

    Nie godzimy się po prostu, zeby wepchnąć (TAK WEPCHNĄĆ, bo pis chce go wepchnąć) na poważny urząd chłopaka po maturze! to nie czasy wałęsy, że elektryk krajem będzie zawiadywał.

  • gość 2018-10-10 16:46:56

    O wartości człowieka nie świadczą studia. O wartości człowieka świadczą czyny. A przede wszystkim stosunek do innego człowieka. Do człowieka słabszego ( podległego), do człowieka zależnego od włądzy w jakimś stopniu, do człowieka innego wyznania , innej orientacji. Już wiem , jak działa władza w ujęciu obecnego burmistrza. Nie rozumiem, dlaczego w burmistrzu innego wyznania czy narodowości ksiądz C. widzi zagrożenie dla prawosławia? Czy są jakieś podstawy do takich sądów? Był burmistrzem Pan Kazimierz Leszczyński inie było czystek w UM, nie było nagonki na prawosłąwnych. Dla mnie głoszenie takich teorii przypomina rok 1915. Nastraszono prawosławnych,że Niemcy będą pailić i gwałcić, 1,5 mln. prawosławnych uciekło na wschód. Nastraszymy kandydatem nie prawosłąwnym, to przestraszą się i zagłosują na swego.

  • gość 2018-10-10 16:54:58

    O wartości burmistrza świadczy jego szacunek do innych oraz jego kompetencje. To musi być spełnione jednocześnie. Niestety brak odpowiedniego wykształcenia powinien dyskredytować, bo miasto to nie głaskanie po głowach mieszkańców co rano. Miasto to firma, którą trzeba umieć zarządzać.

  • gość 2018-10-10 20:28:58

    Jaki stara się o Warszawę i też chyba nie ma wyższego:)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 20:40:27

    Hryniewiecki potrafi tylko krytykować . Powinien zasilić szeregi KODu .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 21:06:12

    Zwolinska ma odpowiednie wykształcenie i kompetencje. Jest po ekonomii i prawie, ma papiery do zarządzania spółkami skarbu państwa oraz była skarbnikiem powiatu itd. Można by to mnożyć. Nikt z kandydatów nie ma takiego przygotowania.

  • gość 2018-10-10 22:01:30

    Patryk Jaki jest magistrem politologii. Internet nie boli.

  • gość 2018-10-11 06:50:15

    Jest wielu wybitnych menadżerów bez wyższego wykształcenia ( np. Bill Gates). Nie macie żadnych argumentów by atakować Hryniewickiego to walicie wykształceniem. Gdyby studia dawały inteligencję obecny Burmistrz z swoją zastępczynią zrobili by pięć razy więcej dla Bielska. A tak mimo ich „wyższego” Bielsk stał się przykładem zmarnowanych szans. Gdy wygra ponownie ktoś z obecnie rządzącej ekipy czeka nas kolejne zmarnowane 5 lat. Czy my mieszkańcy tego chcemy?

  • gość 2018-10-11 07:57:08

    u Borowskiego nikt się nie liczy tylko KOALICJANCI czas zmienić

  • gość 2018-10-11 08:00:05

    Bill Gates a Hryniewicki. No coraz lepiej. Może już sie nie ośmieszaj. Nie chcesz wykształcenia? To prosze bardzo powiedz z kim przystaje kogo popiera. Morawiecki co chce zebysmy za miske ryzu pracowali? No i chyba to tez wynika z programu Hryniewickiego, bo jak wszystko tak chce za darmo to oznacza jedno; DRASTYCZNY WZROST PODATKÓW. Poza tym pisze takimi ogólami bo nie zna się na tym, żadnych programów, funduszy, instytucji. Nic.

  • gość 2018-10-11 16:25:15

    jestem za Borowskim. Jestem bezrobotny startuję z jego listy więc po wyborach bedę miał pracę. Tylko nie wiem co wybrać: Bdk, bibliotekę, urząd miasta bo upadającą komunalkę to chyba nie warto.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 18:42:28

    Rozumiem, ja nie muszę głosować na Borowskiego. Mam firmę, żona dobrą pracę. Dzieci wykształcone. Nie mam żadnego prywatnego interesu. Dlatego nie zapisałem się do koalicji. Zresztą denerwujący są strasznie starsi panowie dwaj z tego ugrupowania. A to oni tam rządzą. Dlatego wybrałem Hryniewieckiego! Ja też nie mam wyższego wykształcenia, a niejednego ( z płatnymi studiami) zakasowałbym!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 06:52:49

    Pan Hryniewicki, jak sam stwierdził podczas debaty, uważa, że do zarządzania wystarczy telefon. Ja, naiwny myślałem, że w państwie prawa wygląda to trochę inaczej, ale fakt cała kampania skierowana jest do naiwnych. Tak się tylko zastanawiam do kogo by był wykonany ten pierwszy telefon...?

  • gość 2018-10-13 20:19:30

    WSZYSTKO TO G...WARTE, o czym tu debatujemy. Zauważcie na naszych oczach zmienia sie wszystko to nad czym pokolenia w Bierlsku pracowały. SPOKÓJ ! Juz go nigdy niebędzie, artykuł w "Nasze Miasto"na temat zaproszenia prawosławnego księdza i prelekcji Borowskiego o mniejszościach...oby nie był poczatkiem końca spokoju. NIGDY nie wadzilismy sie z sasiadami, odkad pamietam i odkad rodzice wspominali. A teraz, juz się nie odwiedzamy...Źle będzie. OPAMIETAJCIE SIĘ> a zacznijcie od tego, że zauwazcie zagrozenie....to lawinowo pójdzie.

  • gość 2018-10-16 11:05:39

    Czy sprytna polityka PiS doprowadzi do zdobycia fotela burmistrza? Teoretycznie z list PiS startuje Pani Agnieszka Gierasimiuk Chomicka ale do Tomasz Hryniewicki jest kandydatem podstawionym przez PiS. To do Pana Tomka przyjeżdżają przecież ministrowie Gowin i Emilewicz. Wiadomo, że w Bielsku ludzie raczej nie zagłosują na PiS ale na Hryniewickiego i owszem. Tylko jakie będą tego skutki? Czy Pan Tomasz będzie mógł rządzić samodzielnie? Czy on ma jakiekolwiek doświadczenie? Faktem jest, że jest dużo ładniejszy od Borowskiego ale czy o to chodzi?

  • gość 2018-10-16 15:49:46

    Hryniewicki mógł się realizować jako radny przez 4 lata i co... nic sensownego nie wymyślił. Mało kiedy zabierał głos. Ile złożył interpelacji i projektów? jakoś nic sensownego nie przychodzi na myśl. Był kiepskim radnym a teraz chce być burmistrzem żenada. Najpierw niech studia skończy.

  • gość 2018-10-16 16:46:27

    Hryniewicki nie musi mieć studiów, nie musi myśleć. Wystarczy, że będzie realizował wytyczne tych, którzy go teraz promują. Niestety nieodpowiedzialne promowanie żołnierzy wyklętych w Bielsku może wywołać opłakane skutki. Teraz jest OK. Jest most imienia "Inki" ale też jest pomnik ofiar "Burego" i to jest sprawiedliwe. Szanujemy żołnierzy wyklętych ale nie głosimy teorii, że wszyscy byli bez skazy. Co będzie gdy PiS zacznie rządzić zza pleców figuranta Hryniewickiego?

  • gość 2018-10-17 09:14:32

    Waszkiewicz znowu w akcji. Jak gdzies jest napisane : 0 inwestycji, nic sie nie dzieje i inne kłamstwa to wiadomo kto to pisze. Nie, Waszkiewicz nie wygrał debaty. Niestety akcja ,,na wnuczka" nieudana, bo zrazil do siebie bardzo wiele osob.