:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Jesienny Złaz Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim – „Kolebka harcerstwa”

W dniach 24-26.11.2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim odbywa się Jesienny Złaz bielskiego Hufca ZHP pod nazwą „Kolebka harcerstwa”. Na złazie spotykają się harcerze z różnych pokoleń: zuchy, harcerze ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli – instruktorzy, starszyzna i seniorzy.

(Poniższy tekst  został opracowany i przekazany do publikacji przez wchodzące w skład rady pedagogicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim Jolantę Jancewicz oraz Beatę Górską)

Jesienny Złaz Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim – Kolebka harcerstwa

Jesteśmy zadowoleni, że to w naszym Liceum spotkali się wszyscy – harcerze i entuzjaści harcerstwa, bo to właśnie tutaj, w 1919 roku, powstała pierwsza męska drużyna harcerska, która była początkiem przygody harcerskiej.

Harcerze od zawsze uczestniczyli w najważniejszych momentach dziejów Polski, nieustannie świadczyli swoją postawą, że pragną żyć i działać, miłując Boga i Ojczyznę.

Przez wiele lat harcerze byli obecni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim, chociaż nie zawsze w sposób sformalizowany. Nasi uczniowie – harcerze uczestniczyli w różnorodnych działaniach: zlotach, złazach, biwakach, obozach wędrownych, obozach żeglarskich w Rydzewie, tworzyli harcerskie zespołu muzyczne: w 1976 r. – „Przygoda”, a w 1982 r. – „Wagabunda”. Zawsze z dumą uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno – religijnych wystawiając warty honorowe, poczet sztandarowy oraz poczet flagowy.

Kontynuując wielkie tradycje naszych poprzedników w obecnym roku w Liceum została reaktywowana drużyna harcerska. Jesteśmy dumni, że ideały harcerskie są nadal bliskie naszej młodzieży.

Z okazji Złazu w Liceum została przygotowana wystawa poświęcona historii powstania harcerstwa bielskiego, do obejrzenia której zapraszamy.

 

Podpisano: Jolanta Jancewicz oraz Beata Górska

Jesienny Złaz Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim – „Kolebka harcerstwa” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja , Bielsk Podlaski - więcej informacji