:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Jest zgoda na zwiększenie dotacji dla piłkarskiego Tura

Piłka Nożna, zgoda zwiększenie dotacji piłkarskiego - zdjęcie, fotografia

Miejscy radni przegłosowali zmiany w budżecie uwzględniające zwiększenie dotacji dla Bielskiego Klubu Sportowego „Tur”.

Na czerwcowych obradach Rady Miasta Bielsk Podlaski prezes Tura Bielsk Podlaski Sergiusz Zinowczyk zwrócił się do radnych, aby ci pochylili się nad klubem i wyrazili zgodę na udzielenie wsparcia finansowego. Klub liczył na kwotę 350 tys. zł. Dzisiaj, w związku z przyjęciem zmian w budżecie miasta, jest niemal pewne, że Bielski Klub Sportowy otrzyma dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł.

III liga kosztuje więcej

Tur w czerwcu oficjalnie uzyskał awans do trzeciej ligi klasy rozgrywkowej i wiadomym było, że piłkarze będą rozgrywać spotkania na terenie czterech województw – łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To kosztuje, dlatego część powiększonego budżetu przeznaczona będzie na bieżące pokrywanie kosztów wyjazdów, na które składają się m.in. transport, noclegi czy wyżywienie. Wzrosły również koszty organizacji meczów w Bielsku Podlaskim, więc i ten aspekt wymaga dodatkowego nakładu finansowego.

Inwestycja w piłkarzy, także tych przyszłych

Podstawowym celem, jaki postawił sobie przed sezonem klub, jest utrzymanie się w trzeciej lidze. Realizacja tego planu wymaga wiele pracy i ogromnego wysiłku. Część budżetu przeznaczona będzie na poprawę i stworzenie nowych warunków do wyczynowego uprawiania sportu, co wiąże się z zakupem sprzętu i wyposażenia, które mimo ciągłych uzupełnień ulega znacznemu zużyciu. Bielski Klub Sportowy ma również w planach wprowadzenie nowoczesnych form szkolenia poprzez wdrążenie do ciągłego procesu szkolenia elementów z zastosowaniem innowacyjnych osiągnięć medycyny sportowej, m.in. fizjoterapii i odnowy biologicznej.

Ze wszystkich wprowadzonych systematycznie usprawnień skorzysta najmłodsza grupa uprawiająca sport. Klub daje jasny sygnał, że będzie inwestował w piłkarską młodzież. Na główne cele i zadania z tego zakresu składają się: podniesienie umiejętności technicznych wychowanków, kształtowanie właściwych postaw moralnych i nauka rywalizacji w duchu fair play oraz bardzo szeroko pojęte szkolenia w zakresie tej konkretnej dyscypliny.

Jest zgoda na zwiększenie dotacji dla piłkarskiego Tura komentarze opinie

 • gość 2017-09-01 12:33:03

  co za pojeb wymyslil takie cele przeciez to bzdura

 • Gość - niezalogowany 2017-09-02 14:51:37

  Klamstwo, Prezes bajki opowiada, no ale cos trzeba klamac, aby Burmistrz kase dal...

 • gość 2017-09-02 15:22:55

  a co? za ambitnie? ambitny facet to chce w klub inwestowac. standardem jest odnowa pilkarzy po meczu ale w bielsku to oczywiscie abstrakcja. najlepiej wcale sie nie wychylac. zal.

 • gość 2017-09-02 15:25:06

  to sie nazywa plan dlugofalowy i kiedys trzeba bylo go zaczac. jak nie teraz to niby kiedy?

Dodajesz jako: Zaloguj się