:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ks. Zbigniew Karolak zostaje w parafii Opatrzności Bożej

RELIGIA, Zbigniew Karolak zostaje parafii Opatrzności Bożej - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek informowaliśmy Państwa o zmianach na stanowisku proboszcza w parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Zgodnie z najnowszym komunikatem biskupa Diecezji Drohiczyńskiej, ks. prał. Zbigniew Karolak zostaje w parafii Najświętszej Opatrzności Bożej.

Jeszcze kilka dni temu, zgodnie z komunikatami, jeden z najaktywniejszych duchownych w Bielsku Podlaskim, ks. Zbigniew Karolak miał przemieść się do parafii św. Zygmunta w Kleszczelach.

Jednak zgodnie z najnowszymi doniesieniami Ksiądz Biskup podjął decyzję o następujących zmianach personalnych: Ks. Jan Krasowski odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Zygmunta w Kleszczelach i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Dziadkowicach oraz Ks. Rafał Zbucki odwołany z funkcji wikariusza w parafii św. Cyryla i Metodego w Hajnówce i mianowany proboszczem parafii św. Zygmunta w Kleszczelach.

W wydanym przez kurię Diecezji Drohiczyńskiej komunikacie nie znajdują się informacje dotyczące ks. Zbigniewa Karolaka, w związku z tym można przewidywać, że nie będzie zmian na stanowisku proboszcza parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

Źródło: Diecezja Drohiczyńska

Ks. Zbigniew Karolak zostaje w parafii Opatrzności Bożej komentarze opinie

  • węgrów - niezalogowany 2018-11-21 14:35:12

    Jeśli ten oszust zostaje to współczuję dla parafian bielskiej Opatrzności. Na Sybir go, tam jego miejsce.

  • gość 2018-11-21 14:36:10

    Efekt zmiany decyzji biskupa jest widoczną protestantyzacją kościoła rzymsko-katolickiego, gdzie ordynariusz staje na równi z ludem. Czyli teraz może niech każdy ksiądz spróbuje podyskutować z decyzją podjętą przez biskupa, napewno wzbudzi to ogromny szacunek szefa-biskupa, i z całej hierarchii kościelnej pozostanie kamieni kupa. Po takich roszadach smród za ks. Karolakiem będzie się ciągnał dłuugo.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 16:31:42

    Nic nie wiećie a jak coś piszećie to zastanówćie się 2 razy

  • gość 2018-11-21 21:15:25

    szkoda mi tej parafii szkoda tych ludzi, kiedyś mam nadzieje zobaczą prawdziwe oblicze tego Pana bo księdzem go nie nazwe, cieakwe tam jaksię trzyma ta gosposia z białorusi co z nim jeździ wszędzie...

  • gość 2018-11-21 21:16:04

    po prostu ma haka na biskupa.. szantażował go takie plotki po bielsku chodzą

  • gość 2018-11-21 22:27:01

    ŻENADA. Jak łatwo dziś kogoś "opluć i oczernić". Wystarczy zaszyć się w czterech ścianach swojej twierdzy i wystukać cokolwiek, oby tylko zabolało... Najważniejsze to pozostać anonimowym. Wtedy można wszystko! Ludzie OGARNIJCIE SIĘ! Przestańcie plotkować, bo nikt z Was obiektem plotek na pewno być nie lubi. To takie proste iść ślepo za tłumem, a może warto otworzyć oczy...? Przestać powtarzać głupoty, tylko dlatego, że w internecie tak piszą, więc to musi być prawda. Po pierwsze to skąd Wy wszechwiedzący ludzie wiecie, że Ksiądz odmówił posłuszeństwa? A czy ktokolwiek z Was pomyślał chociaż przez chwilę, że to ludzie się za Księdzem wstawili u Biskupa... i że to właśnie oni wpłynęli na zmianę Jego decyzji?! Ksiądz ślubował posłuszeństwo, ale my wierni nie i dlatego mamy prawo do zgłaszania Biskupowi swojego niezadowolenia z tego co się dzieje w Polskim Kościele. Resztę przemilczę. Proponuję iść po rozum do głowy i zacząć myśleć po swojemu, otworzyć szeroko oczy i samemu ocenić jak wygląda sytuacja w bielskich parafiach i co dziś rządzi Kościołem.

  • węgrów - niezalogowany 2018-11-21 22:37:31

    Uwaga! No właśnie ciemni ludzie wyjdźcie ludzie z cienia i zobaczcie prawdziwe oblicze Zenona Karola, a nie patrzycie tylko powierzchownie. Jakiż to ksiądz na portalu społecznościowym występuje pod pseudonimem?, czyżby wstydził się stanu duchownego - kapłaństwa, rodu? Trzeba brać przykład z innych księży (np. konto na facebooku ma papieża Franciszek i wiadomo, że to jest papież) Cóż to się stało, że wasz portal nagle stał się pośrednikiem informowania i do tego 'live' o zmianach w diecezji drohiczyńskiej.? Czyżby to znane Parafianom bycie pierwszoplanową postacią - wszędzie, ww. wymienionego Pana (np. ostatnie obchody '100-lecia niepodległości Polski' - gdzie byłeś Zenonie na obchodach miejskich czy montowałeś tablicę w Orli z pozłacanym swoim nazwiskiem?)?

  • gość 2018-11-21 22:54:54

    A ja proponuje wszystkim niezadowolonym z dzialalnosci ks Karolaka pojsc pokornie do swoich parafii (a jak nie pasuje komus Opatrznosc to zmienic, sa jeszcze 3 inne Koscioly w Bielsku) i nabijac dalej kieszenie swoim Duszpasterzom. Wplacajcie dalej ofiary tylko po to, zeby na ogloszeniach Ksiadz wyczytal was (koniecznie z imienia i nazwiska), zeby sasiadka uslyszala i caly tydzien kminila skad uzbierac wieksza sume. Przeciez tego wlasnie w waszym mniemaniu dzis potrzebuje Kosciol - KASY.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:08:39

    Wszyscy żyją plotkami. ..proszę w końcu otworzyć oczy-ile zmieniło się w Węgrowie remonty itp.,ile dzieci,młodzieży i dorosłych zaczęło uczestniczyć w życiu parafii. Poświęcił zdrowie na ratowanie parafii-przyciąga ludzi do kościoła a nie odpycha.

  • Węgrów - niezalogowany 2018-11-22 11:54:48

    Nikt nie żyje plotkami, takie są fakty. U nas też zrobił przedszkole, ale odpowiedni ludzie przegnali tego niechluja i ks. Roman Kosk super sobie poradził. A w Bielsku Podlaskim Zenon realizuje swoje niespełnione fantazje architektoniczne. Zapewne ucierpią na tym finanse parafii już słychać, że może to być kwota zadłużenia na ponad 200 tys. zł. Tak trzeba żyć swoją parafą, a nie jeździć jak Ci z Solnik do nas przyjeżdżali, zmienili parafie czy w Klichach ich niechcą?! P.S Ta gosposia to Irina, ciekawe czy wogóle Zenon przedstawił ją parafianom.

  • gość 2018-11-22 12:34:48

    powodem "całego zamieszania" jest odejście z przyczyn zdrowotnych ks. Kowerdzieja i to pociągnęło za sobą zmiany.Ks.Roman pracował w Bielsku , może zamiast sądzić ks.Karolaka pomódlmy się z intencji ks.Kowerdzieja a i ks.Karolak , czy ktoś Go lubi czy nie na pewno bardziej potrzebuje modlitwy niż osądu. "Nie sądźcie , a nie będziecie sądzeni ; nie potępiajcie , a nie będziecie potępieni"(Łk6,37) gościu 2018-11-21 22:54:54 , pewnie chciałeś dobrze, ale bronić jednego Proboszcza , pisząc nieprawdę o innych to nie tak. Przeczytaj powyższy cytat, do Ciebie też się odnosi.

  • gość 2018-11-22 13:08:03

    zmiany zmianami przez te szambo, które narobił ks. Karolak przenoszeni są inni księża wcześniej nie wymieniani ks. Zbucki i ks. Antolik, napewno są zadowoleni i wdzięczni Zenonowi.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 14:01:40

    Małe sprostowanie gosposia z Opatrzności jest polką i ma na imię Irena. Parafianie owszem znają bo ta pani prowadzi zajęcia plastyczne dla seniorów, a dzieci uczy śpiewu oraz tańca w dworku. Zapraszam na zajęcia aby poznać Panią Irene a nie pisać głupot.

  • węgrów - niezalogowany 2018-11-22 14:35:47

    Jest młoda jak na gosposie w porównaniu do wieku księdza, mieszka razem z nim na plebanii, a młody wikary oddzielnie w dworku, żal. Taa plastyka, prace ręczne itp. Zenon lubi to.

  • gość 2018-11-22 15:05:34

    Może dlatego farbuje włosy żeby trochę "młodości" nadrobić.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 15:28:39

    W każdej parafii znajdą się wierni którym zawsze coś się nie podoba. Czym Panu z Wegrowa tak podpadł. .Szkoda tylko ,że nikt nie wypowie się ilu osobom pomógł.O ile mi wiadomo w jednej z byłych parafii nic się nie dzieje:scholi dziecięcej brak...zabrakło Pani Ireny,która świetnie prowadziła grupę.Jedyne co zostało to podwyższony cennik-"co łaska "W kościele tylko babcie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 15:41:39

    Czy kiedykolwiek ktoś podziękował ks. za to co zrobił. ..Najlepiej wytykać błędy Ale kto ich nie popełnia. Dobrze jest przejąć działające przedszkole...nie jestem gorliwym katolikiem ale doceniam co robi.Najlepiej żeby siedział i nic nie robił ?a tak...dziś wylewaja "pomyje"a w niedzielę pójdą do kościoła i przyjmą komunię z rąk ks.Karolaka-tak już było :)i będzie

  • gość 2018-11-22 16:25:51

    Ludzie... ileż to jadu krąży w waszych żyłach. WY WSZYSCY - kłamcy, podrzegacze i zdrajcy, fałszywi 15 minutowi katolicy o dwulicowej twarzy... większość powtarza plotki usłyszane gdzieś na rynku przy okazji zakupów, mniejszej większości wydaje się że coś wiedzą ale się mylą oraz pozostali którzy z nudów wypisują bzdury na różnych forach po to tylko, żeby na chwilę zaistnieć. Niech każdy z Was pojedynczo stanie ze mną twarzą w twarz i spróbuje w mojej obecności obrazić poczciwego i schorowanego już ks. Zbyszka - jednego z niewielu kapłanów którzy naprawdę usłyszeli w swoim życiu głos Bożego powołania. On wstępując do seminarium duchownego nie poszedł do "roboty" tylko do "pracy" i to cholernie ciężkiej pracy, która nie raz dała w kość. Nie oceniam żadnego z proboszczy czy wikariuszy z bielskich parafii ale staję w obronie swojego proboszcza. Jest mi i mojej rodzinie bardzo bliską osobą i zawdzięczam mu osobiście bardzo wiele dobrego. Radzę Wam pofatygować się do ks. Zbyszka i poznać tego wspaniałego kapłana zamiast ślepo smarować po internetach obraźliwe osądy. Pamiętajcie - będziecie ze wszystkiego rozliczenia gdy skończy się Wasz czas na Ziemi.. POZDRAWIAM!!!

  • gość 2018-11-22 17:14:35

    Nie znam księdza,może i wykonal tytaniczną pracę,ale ślubowal posłuszeństwo.Swoim zachowaniem i niepodporządkowaniem się dekretom biskupa naraził nie tylko swoją reputację,ale również podważył to w co wierzy.Ważniejsze się stały dobra materialne,niż to z czym wstępował na drogę kapłaństwa.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 17:19:21

    Najlepiej schować się za nick Gość i wylewać swoje żale obrażając kogoś. KS.Karolaka miałem przyjemność poznać osobiście i uważam że to wspaniały ksiądz choć nie bez wad. Myślę że stworzenie przedszkola bardziej posłuży dla dzieci i rodziców niż jemu, postawienie kamienia upamiętniającego 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę bardziej przyda się dla pokoleń ludzi z Orli niż jemu. Farbowanie włosów myślę że to jego prywatna sprawa. A gosposia na plebanii to normalna sprawa, chociaż w wyobraźni wielu ludzi budzi dużo kontrowersji ( powinna być stara ,brzydka i zachorowana taka Michałowa z serialu plebania). Ludzie puknijcie się w te durne łby zanim obrazicie człowieka. Dla KS. Życzę dużo zdrowia oraz wspaniałej posługi kapłańskiej.

  • gość 2018-11-22 17:45:13

    dług w Klinku dług w glazurze co też może nie jest prawdą, ekogorszek który zginął a miał być na ogrzewanie kościoła... ahhh gdzie on??? No tak i z gosposią do USA też się lata bo gosposia zawsze musi być przy boku.. pfff ludzie otwórzcie oczy jesteście tylko katolikami jednego księdza, do kościoła chodzi się dla Boga a nie dla księdza, wy wierzycie ale tylko w księdza, nie jesteście katolikami tylko jakimiś podrabiańcami

  • Parafianka - niezalogowany 2018-11-22 17:54:14

    A Wy nadal nie pojmujecie jednego prostego faktu: KSIĄDZ NIE ODMÓWIŁ POSŁUSZEŃSTWA. Ksiądz już sie pakował. To ludzie o Niego walczyli u Biskupa. To ludzie chcieli, żeby został i kontynuował to co zaczął i mógł cieszyć się z owoców swojej pracy. Ludzie walczyli, żeby dokończył to co zaczął.

  • gość 2018-11-22 18:36:49

    to tak jak każdy ksiądz,który odchodzi coś zaczął.a nie zdążył dokończyć

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 19:17:55

    Celebryta pokroju Rydzyka, tylko taki mizerny, wszystko co robi jest mocno naciągane, nie rozlicza się za wykonane dla niego niby parafii usługi, zebrał i zafiksował wokół siebie kilku parafian i jest dla nich "wielkim" księdzem, ale jak są uroczystości w mieście to niestety proboszcza nie ma, a po tym co się dzieje to i na Boże Ciało nie wysadzi nosa.... niech go wreszcie zabierają.... nawet i do USA

  • Parafianka ks. Zenona - niezalogowany 2018-11-22 19:48:58

    Sytuacja z pod kosciola, Wielkanoc, sobota po swieceniu pokarmow. O 11.00 bylo swiecenie dla dzieci, dostawaly one jajka czekoladowe. Stoi kobieta z dziecmi o 13.00 proboszcz podchodzi i sie wita zaprasza dzieci rano na rezurekcje aby kwiaty sypaly. Podchodzi starsza kobieta i sklada ksiedzu zyczenia, daje torbe z prezentem, ksiadz wyjmuje z samochodu jajka czekoladowe i pcha kobiecie do torebki. Ona odmawia ze nie dziekuje nie trzeba. Ksiadz na to: dla wnuczkow pani da. A metr od ksiedza stoi kobieta z dziecmi, nikogo pod kosciolem nie ma. Dzieci stoja i patrza na sytuacje. A ksiadz proboszcz nawet przez mysl mu nie przeszlo zeby tym dziexiom dac po jajku, tak poprostu........ Od serca..... Ale coz dziexi nie byly na swieceniu na 11.00 tylko przyszly na 13.00 wiec same sobie sa winne, no i sorry nie przyniosly ksiedzu prezentu swiatecznego ......

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 20:40:04

    Tak czytam, czytam te Wasze wszystkie wypociny i śmiać mi sie chce z tej całej słownej przepychanki. Czemu to niby ma służyć? Że niby co... zwolennicy Księdza Karolaka mają zmienić o Nim zdanie po tych Waszych smarowidłach, albo że może przeciwnicy raptem Go pokochają...? Wychodzę z założenia, że każdy ma rozum po to, żeby używać go do myślenia. Skoro zatem jesteśmy homo sapiens to proponuję mieć własne zdanie w każdej kwestii i nie wyrabiać go na kanwie cudzych uprzedzeń, bądź upodobań. Cenisz tego Księdza - ok, nie - też ok, Twoja sprawa. Stań tylko proszę człowieku przed lustrem, spójrz na siebie i jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia, to idź, zajmij się czymś pożytecznym zamiast wylewać pomyje, albo zażarcie bronić swojego Kapłana. To nie ma sensu. Walka z wiatrakami. Strata czasu. Jest naprawdę dużo do zrobienia na tym świecie, a życie szybko mija. Sąd nad tym, czy Ksiądz Zbigniew lub też jak podkreślacie już prześmiewczo Zenon (bo tak siebie nazwał, jakby to akurat miało największe znaczenie w tej całej sytuacji) realizuje tu na ziemi swoje powołanie w sposób godny - zostawcie temu Najwyższemu Sędziemu. On już Księdza rozliczy z tego wszystkiego co Mu tak skrzętnie tu zarzuciliście. P.S. Droga Parafianko Księdza Zenona, spokojnie z tych czekoladowych jajek na pewno też. Co do sztuki.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 20:46:06

    Czy podziekowalismy ksiedzu??? A czy ksiadz kiedykolwiek przeprosil za to co robil ??? Mialem kiedys bardzo przykra sytuacje z tym ksiedzem. Nie chodzilo o jakas blachostke ale o zycie i zdrowie mego dziecka, ksiadz bardzo wtedy zawinil a nie stac go bylo na jedno slowo " przepraszam" nic wiecej nie oczekiwalem, a ksiadz sklamal, wypia sie plecami i przeprosic tez nie potrafil. Przykre, bo chyba nie taki przyklad od osoby duchownej powinien plynac.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 21:33:47

    Az zal to czytac, parafianie walczyli o ksiedza hehehe kilku przydupasow proboszcza chodzilo po domach i nalegalo zeby ludzie podpisywali, i co czlowiek mial nie podpisac ??? To juz wiadomo by bylo ze by go na calej parafi wytykali. Ksiadz biznesmen, pilnuje tylko swojej slawy i skarbonki. Wszystko co robi nie jest bezinteresowne, ze wszystkiego liczy kase, z przedszkola, z dworku, z koloni dla dzieci, nic tam nie ma za darmo.Dlaczego proboszcz robi wielkie problemy i nie wyraza zgody aby dzieci do bierzmowania lub pierwszej komuni przystapily w innej parafi??? Na uroczystosciach miejskich nigdy go nie ma ale w kolejce w urzedach miejskich po dotacje stoi pierwszy!!!Mydlic ludziom oczy i wciskac ciemnoty to on potrafi. Plotki slepo powtarzane, dlugi to nie plotki, fakt ze mieszka z mloda kobieta to tez plotka??? mlody ksiadz siedzi w budynku w ktorym nikt by mieszkac nie chcial w takich warunkach, dlaczego wiec gosposia jest tylko dla proboszcza??? Moze plabania za mala pokoju moze zabraklo??? Wszystko pieknie P.Irenka organizuje zajecia dla dzieci, dlaczego tylko w budynku ktory jest caly czas w trakcie remontu i nie jest oddany do uzytku. W kolo dworku pelno jest niebezpiecznych desek gwozdzi itp. sprzetow, szalowka byla robiona rowy wykopane na 1,5 metra wysokosci nie zabezpieczone a dzieci chodza tamtedy na zajecia. dlaczego kadra w przedszkolu to najblizsi znajomi ksiedza przyjeci do pracy bez wzgledu na to czy maja odpowiednie kwalifikacje czy nie??? Chyba troche tego za duzo jak na tak nieskazitelna osobę proboszcza???

  • węgrów - niezalogowany 2018-11-22 21:56:44

    (Gościu 2018-11-22 20:46:06) Czy z dzieckiem wszystko w porządku? Walczcie o swoje, życie dziecka jest najważniejsze! Dlaczego on ma się czuć bezkarnie ?! I w takich niebezpiecznych warunkach w koło dworku dzieci chodzą na zajęcia? No pięknie!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 22:26:34

    To żeby uspokoić emocję i oszczerstwa które płyną z różnych stron propozycja aby pisać komentarze nie jako gość tyko pod prawdziwym nazwiskiem! Zobaczymy ile to jest warte!

  • gość 2018-11-22 23:49:15

    Ciekawe KTO odda za drzewka u Dziekana? XD

  • gość 2018-11-24 08:25:19

    Szkoda. Niestety bielska Policja boi się coś zrobić z pedofilią w kościele.

  • gość 2018-11-25 23:18:06

    Trebate li brzi kredit kako biste riješili svoje financijske probleme i upravljali tvrtkom? Dobiti zajam od 3.000 do 3.000.000.000 u sljedećoj valuti ($) (€) (£) raspoloživ za zajam, ovdje nudimo sve vrste kredita. Investicijski krediti, osobni zajmovi, zajmovi za nekretnine. Možemo vam pomoći vašem poslovanju ili projektu s niskom kamatnom stopom od 3%. Ako ste zainteresirani za dobivanje zajma, vratite se sa sljedećim informacijama o e-pošti: [[email protected]] Whatsapp: +19144656417