:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Miasto dofinansuje zakup policyjnych radiowozów

Inwestycje, Miasto dofinansuje zakup policyjnych radiowozów - zdjęcie, fotografia

Miasto Bielsk Podlaski dofinansuje zakup trzech samochodów osobowych na potrzeby Komendy Powiatowej Policji.

O wsparcie finansowe samorządu miejskiego zabiegał kierujący bielską placówką mł. insp. Maciej Wesołowski. Komendant potrzebę zakupu argumentował przede wszystkim tym, że obecnie wykorzystywane samochody są z 2004 roku i mają przejechane ponad 300 tys. km. Radni miejscy większością głosów przychylili się do prośby i przegłosowali zmiany w budżecie miasta na rok 2018, które uwzględniają m.in. to dofinansowanie na kwotę 38 200 zł.

Dyskusja z podtekstami w tle

Pierwszy głos w sprawie udzielenia dotacji zabrał radny Andrzej Waszkiewicz. Jego wystąpienie przepełnione było zarzutami o – nazwijmy to – niegospodarność władz państwowych, które marnotrawią środki publiczne na – jak mówił – m.in. uprawianie propagandy, a przez co zrzucają coraz większy ciężar na barki samorządów. Wystąpienie traktować należy raczej jako preludium do wywołania dyskusji, czy nie warto byłoby przekazać tych prawie 40 tys. na szkolnictwo. Za przykład posłużyły sale multimedialne, które w raz z postępem technologicznym wymagają systematycznego podwyższania standardów.

Podobne zdanie wyraził radny Mirosław Gołębiowski, przy czym – co wyraźnie podkreślił – nie stawia siebie jako przeciwnika wobec przekazania dofinansowania na zakupy bielskiej komendy. W swojej mowie zwracał m.in. uwagę na aspekty związane z infrastrukturą chodnikową.

Do wystąpienia Andrzeja Waszkiewicza odnieśli się radni Tomasz Hryniewicki i Witold Sysuła. Hryniewicki stwierdził, aby nie mówić o wielkiej polityce, tylko o tym, jak mieszkańcom ułatwić życie na szczeblu miejskim. Zaapelował przy tym do reszty radnych o przychylność względem prośby komendy, ponieważ bielszczanie oczekują, aby samorządowcy reprezentowali i dbali o ich poczucie bezpieczeństwa. Witold Sysuła stwierdził:

„Policję trzeba wspierać. Jeżeli inne samorządy są za tym, aby współfinansować zakup samochodów, to myślę, że też powinniśmy do tej inicjatywy dołożyć te parę złotych, bo z punktu widzenia budżetu miasta są to niewielkie pieniądze” – mówił Witold Sysuła.

Witold Sysuła w sposób być może nie do końca przez siebie chciany dał pożywkę dla lekkich wycieczek osobistych i podtekstów. Odnosząc się do wywodu Andrzeja Waszkiewicza, użył on takiego stwierdzenia jak: „wewnętrzna frustracja”, która miałaby wynikać z ustawy dezubekizacyjnej, a która poprzez obniżenie emerytur „spowodowała w tym środowisku agresję”. Waszkiewicz od razu zareagował i zwrócił uwagę, że ani razu nie wspomniał o tejże ustawie, więc nie widzi sensu do wnoszenia tego do dyskusji. I na tym zakończmy. Dalsza wymiana argumentów już niekoniecznie dotyczyła omawianej sprawy, a sala w pewnej chwili zaczęła przypominać forum albo „hyde park” pozwalający na wytykanie: co kto kiedyś zrobił, co przegłosował oraz co popierał. Rozsądek wziął jednak górę nad emocjami i radni zaczęli wracać do tematu w bardziej merytorycznej formie.

 

 

 

Miasto dofinansuje zakup policyjnych radiowozów komentarze opinie

 • gość 2018-03-29 20:32:31

  BRAWO PANIE SYSUŁA!!! Tępić SBków!!

 • gość 2018-03-29 20:33:52

  38 tyś to chyba na używane auto albo na samą adaptację na pojazd policyjny

 • gość 2018-03-29 20:45:41

  Dofinansowanie jak dofinansowanie. Każdy samorząd musi zrzucać się na policję.

 • Abc - niezalogowany 2018-03-29 21:38:37

  RACJA PO STRONIE PANA WASZKIEWICZA... EDUKACJA MŁODYCH POKOLEŃ TO ABSOLUTNY PRIORYTET!

 • gość 2018-03-29 21:45:22

  Te 38 tys. to na przelot smigłowca z którego będzie sypane konfetti na głowę Zielińskiego .Bielsk nie może być gorszy.

 • Goldberg - niezalogowany 2018-03-30 08:14:28

  No litości. 38 tyś to kropla w budżecie. Jestem zniesmaczony, że niektórzy z radnych starali się kwestionować słuszność wydatku.

 • gość 2018-03-30 10:11:42

  Zawsze w kurierze czytałem o niemerytorycznej radzie ale skoro tutaj wracają już uwage to co tam się naprawde dzieje??????

 • gość 2018-03-30 12:58:45

  Milicjant przeciwko policji hehehe dobrze Wawulski przypomniał prosby z przeszłosci .. Wstyd o czy tu dyskutowac? Budzet ponad 100 000 000 zł a tu pare złotych. Bedzie potem taki jeden krzyczał gdzie była policja, gdzie monitoring ! Fałszzzzzzz

 • ABRA - niezalogowany 2018-04-04 10:52:05

  Przecież ukrywać się za drzewem z fotoradarem mogą w starej KIA! Chyba że aby jeździć na obiadki do firmy budowlanej w godzinach pracy muszą mieć nowe. Chociaż spacer niektórym naszym policjantom by nie zaszkodził.

 • gość 2018-04-05 13:20:31

  "Spacerują" na patrolach. Utrzymanie bezpieczeństwa wymaga sprawnych pojazdów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inwestycje, Bielsk Podlaski - więcej informacji