:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Mieszkańcy Bielska i okolic za przyjęciem uchodźców [ZAGŁOSUJ]

Polityka, Mieszkańcy Bielska okolic przyjęciem uchodźców [ZAGŁOSUJ] - zdjęcie, fotografia

Od kilku lat opinię publiczną dzieli kwestia czy Polska powinna przyjmować uchodźców przybywających do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Do tej pory Polska nie przyjęła żadnego uchodźcy. Ostatnio Komisja Europejska wszczęła procedurę, która może zakończyć się ukaraniem Polski za niedotrzymanie zobowiązania przyjęcia uchodźców.

Ruch Kukiz’15 zgłaszał postulat przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum, w którym pytania dotyczyłyby przyjęcia przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej.

W 2015 roku po Bielsku Podlaskim krążyła plotka o tym, że do budynku, który pozostał wolny po zamknięciu bursy szkolnej mieli zostać zakwaterowani imigranci. Jednak pogłoski o uchodźcach w Bielsku okazały się kompletnie nieprawdziwe.

Ogólnopolski portal informacyjny interia.pl na swojej stronie internetowej przeprowadził ostatnio sondę, w której przy odpowiedzi do zadanego pytania: „Czy jesteś za przyjęciem uchodźców?” należało zaznaczyć również powiat, z którego pochodziła głosująca osoba. Wyniki wskazują, że mieszkańcy powiatu bielskiego jako jedyni z województwa podlaskiego chcą przyjąć uchodźców. Według wyników sondy interia.pl, 54,5% mieszkańców naszego powiatu odpowiedziało "tak".  

Zapraszamy Państwa do udziału w naszej sondzie, w której pytamy: „Czy Bielsk Podlaski powinien przyjąć uchodźców?”.

Mieszkańcy Bielska i okolic za przyjęciem uchodźców [ZAGŁOSUJ] komentarze opinie

 • gość 2017-06-21 21:09:59

  Nie jestem z Bielska, ale jeżeli przeprowadzę ankietę pośród ludzi np 30, a na pewno takich się znajdzie, to czy wynik tej ankiety będzie opinią całego powiatu ? Więc opieranie się na ankietach jest dla mnie bardzo głupie i jak wynika jeszcze 54,5% to jest 200 osób lub 400 itd. Więc z wikipedi dane: 59 301 (2007) ludność powiatu Bielsk czy opinia 200 osób na tle 59 tyś jest czymś dobrym ?

 • gość 2017-06-21 22:28:12

  Czyli sugerujesz, że ankieta jest nie zgodna z rzeczywistością? Uważasz że większość ludzi jest za przyjęciem uchodźców ale nie mogą przedstawić swojej opinii tutaj? Przyjęcie uchodźców do Polski byłoby największą porażką rządu. Gospodarka naszego kraju, regionu nie stoi na najwyższym poziomie, a po przyjęciu uchodźców nasz sytuacja pogorszyła by się jeszcze bardziej. Mamy społeczeństwo które się starzeje, musimy pracować coraz dłużej i ciężej żeby utrzymać rodziny. Po przyjęciu uchodźców podatki które płaci każdy z nasz nie poszłyby na fundusz zdrowia, edukacje, służby mundurowe. Zostałyby wypłacone dla uchodźców, którzy domagają się pieniędzy za nic nie robienie. Siedzieliby w mieszkaniach, które dostali od państwa i na pewno by nie pracowali. Zobacz człowieku co dzieje się w Niemczech, Francji, Belgii. Tego samego chcesz w Polsce, na Podlasiu w okolicach Twojego domu? Będziesz spokojny kiedy Twoja córka będzie wychodzić z domu kiedy po mieście będą się szlajać uchodźcy? Wartości rodziny mają za nic, tradycje mają za nic i Ty chcesz żeby to wszystko działo się w Polsce? Chcesz bać się wyjść z własnego domu? Zastanów się trochę

 • gość 2017-06-21 22:53:58

  Równiez z Bielska nie pochodze , ale łaczą mnie duże więzi z tym miejscem . Przedewszystkim Jestem POLAKIEM i jak inni prawdziwi Polacy jestem przeciw przyjmowania uchodzców baa głownie i przedewszystkim młodych meżcyzn (pedofili , złodziejów , rozbujników , gwałciciel ) . Po co oni w naszym kraju i w tak normalnych rejonach ? pewnie po to by województwo sie zbogaciło o dotacje z uni w zamian za ich opiekę . Decyduja o przyjmowaniu tych nie wiem czy nazawac to ludzmi osoby z góry , którzy dobrze sobie żyja mieszkając w seperacji od społeczeństwa łatwo podemują decyzje z którymi w codzienności nie bedą mieć styczności , bo przecież tego kogoś nie odwiedzą nie bedą sie z nim spotykać na ulica , ale juz z normalnymi obywatelami tak i to my sie z nimi bedziemy urzerać i cierpieć przez decyzje frajerstwa ustawionego na wygodnych stołkach . Można było by tu wiecej mowić ale po co skoro wszyscy normalni wiedzą jak sytuacja z uchodzcami wojennymi wygląda - żeby były to kobiety i dzieci nie miałbym przeciw , ale sami faceci głównie oni , dla zamaskowania kilka kobiet i dzieci . Slepiec by zauważył że to doprowadzi do nieszcześcia .. Jestem Katolikiem ktoś mi może zażucić jaki ze mnie katolik bo nie chce pomóc blizniemu , spoko chcecie skonczyć swoją ojczyzne to jest to właśnie poczatek - ja bronie swoich najbliższych rodzinę , przyszłość społeczeństwa Polskiego ludzi i Kobiety narazone na tych zberezników . Przyjmujmy dzieci i kobiety , których wogóle nie ma w tych bandach uchodzców wojennych . pRZEJŻYJCIE NA OCZY , Prawdziwi juz to widzą

 • gość 2017-06-22 07:36:37

  byłem w belgi . W żadnym wypadku nie widze nachodzcow w Bielsku ani w Polsce !!!!!!!!!!!!! Te kures... trzeba powstrzymac to nie uchodzcy tylko meszczyzni w wieku poborowym !! zaraza . 10% to syryjczycy (meszczyzni) reszta to afryka i inne arabusy .Nie ogladajcie TVN i innych niemieckich stacji Ktore wam piora mozgi i ciagle klamia .

 • Gość - niezalogowany 2017-06-22 09:45:00

  Czemu mają służyć te ankiety? Jawna propaganda.

 • gość 2017-06-22 12:46:18

  Jawna propaganda? Na ten temat każdy ma swoje zdanie i nikt nie musi go narzucać. To że wyniki nie są zgodne z Twoimi poglądami to nie znaczy że są złe albo że są propagandą

 • gość 2017-06-23 15:59:50

  A do kogo zostaną wysłane wyniki ankiety? Do Pani Premier? Do wojewody? starosty czy burmistrza? ta ankieta nie ma żadnej mocy sprawczej! proszę o ankietę - czy jesteś za wydłużeniem wieku emerytalnego w powiecie bielskim. Efekt taki sam.

 • gość 2017-06-27 18:47:18

  Treść komentarza...

 • gość 2017-06-27 18:53:41

  Treść komentarza...

 • gość 2017-06-27 18:55:38

  nie mogę pisać negatywnie,to po co ankieta

 • gość 2017-06-29 10:52:49

  Problemem nie jest czy przyjąć tylko kogo przyjąć. Jeśli osoby byłyby odpowiednio zweryfikowane, nie wiem dlaczego mielibyśmy nie pomóc ludziom potrzebującym naprawdę pomocy. Wśród uchodźców są na pewno i Inżynierowie i lekarze i dzieci a nawet jeśli mniej wykształcony to może prawdziwy kebab by w Bielsku chociaż otworzył :) . Gdybyśmy przyjęli 2 czy 3 rodziny odpowiednio zweryfikowane to myślę że Bielska by nie zepsuły a wprost przeciwnie.

 • gość 2017-07-03 12:49:56

  To weź te trzy rodziny do siebie do domu i odpowiadaj za nich

 • gość 2017-08-29 12:18:25

  Paszli won z Polski

Dodajesz jako: Zaloguj się