:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C rozproszone chmury

Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w Tenisie Ziemnym 2016

Jak co roku w trakcie Dni Bielska Podlaskiego miłośnicy tenisa gromadzą się na korcie Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego, aby rozegrać turniej, który przyciąga również mieszkańców okolicznych miast. Tegoroczne Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w Tenisie Ziemnym o Puchar Starosty Bielskiego wygrał białostoczanin Łukasz Kazberuk.

Jak mówią sami zawodnicy i organizatorzy, turniej to przede wszystkim okazja, aby w luźnej atmosferze spotkać się i poprzez rywalizację sprawdzić także swoją formę. Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym zgromadziły nie tylko mieszkańców Bielska. Turniej rozgłos zdobywa między innymi w Białymstoku czy Hajnówce. Tegoroczną edycję wygrał Łukasz Kazberuk, pokonując w finale Artura Krasowskiego 6:4, 6:3. Za nimi ex aequo uplasowali się Dariusz Adamski i Maciej Sobolewski. 

„W ramach Dni Bielska tradycją jest organizacja turnieju tenisowego.  (…) Cieszymy się, jeżeli ludzie chcą parę kilometrów przejechać i być tu razem z nami, bo to jest ten czas, kiedy rzeczywiście łączy nas pasja. To jest najprzyjemniejsze, że jesteście niezależnie od wieku, chce się nam grać i myśleć o tym, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy” – zwracał się do uczestników organizator oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego Romuald Margański. 

W imieniu starosty bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego puchary wręczył Burmistrz Miasta Jarosław Borowski, który wyraził zadowolenie z faktu, iż w mieście znajdują się osoby, które promują również i tę dyscyplinę sportu.

„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny taka dyscyplina jak tenis ziemny w trakcie Dni Bielska Podlaskiego jest i ma się dobrze” – mówił Burmistrz Miasta Jarosław Borowski, który wyraził przy tym nadzieję, że tradycja turnieju będzie dalej kultywowana. 


Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w Tenisie Ziemnym 2016 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się