:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C lekkie zachmurzenie

„Na policjanta”. Policja ostrzega przed oszustami

Prewencja , „Na policjanta” Policja ostrzega przed oszustami - zdjęcie, fotografia

W dniu dzisiejszym bielska Policja odnotowała kolejną próbę oszustwa osób starszych tzw. metodą „na policjanta”. Komenda ostrzega przed osobami wyłudzającymi pieniądze oraz apeluje o zgłaszanie takich przypadków.

Ze zgłoszeń, jakie dzisiaj wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim wynika, że nieznajoma osoba podając się za policjanta telefonicznie informowała pokrzywdzonych o problemach, jakie rzekomo wynikły z ich kontem bankowym, a tym samym środkami pieniężnymi, które - podkreślmy raz jeszcze - rzekomo trafiły na inne konto.

Ostrzeżenie przed fałszywymi wnuczkami, dziećmi czy policjantami

Policja apeluje mieszkańców o czujność i rozwagę w stosunku do nieznajomych osób, które próbują uzyskać dostęp do naszych środków finansowych. Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim informuje, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać obcym pieniędzy, ani prywatnych informacji, które w konsekwencji mogą doprowadzić do poważnych strat finansowych. W przypadku wątpliwości co do dzwoniącego należy potwierdzić przedłożoną informację poprzez oddzwonienie do rzekomo potrzebującego pomocy albo instytucji, pod którą podszywa się oszust.

Nie ulegać presji czasu

W  przypadku, gdy ktoś telefonicznie podaje się za np. funkcjonariusza policji, należy zakończyć rozmowę, bez wdawania się w zbędną konwersację.

Każdy mieszkaniec, który zetknie się z opisywanym sposobem działania powinien skontaktować się z Policją (tel. 997, numer alarmowy 112).

 

Źródło: KPP Bielsk Podlaski

„Na policjanta”. Policja ostrzega przed oszustami komentarze opinie

 • gość 2018-03-05 14:17:12

  Jak zepsutym do cna "człowiekiem" trzeba być żeby coś takiego robić". SZOK!

 • gość 2018-03-05 16:28:24

  OSTRZEGAJCIE SWOJE BABCIE I DZIADKÓW!!!

 • gość 2018-03-05 17:08:24

  zwierzęta żerujące na najsłabszych

 • gość 2018-03-05 17:18:24

  Nie obrażaj zwierząt.

 • gość 2018-03-05 19:51:11

  Poprzedni system doskonale by wiedział co z nimi zrobić. Za mordy, kopa w cztery litery i moment by się rozeszło. Ale tera przestępca to ofiara.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Prewencja , Bielsk Podlaski - więcej informacji