:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Narodowe Czytanie 2018 w Bielsku Podlaskim

Kiedy: 2018-09-08 , godzina: 11:00 | Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim

Edukacja , Narodowe Czytanie Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia

Także w Bielsku Podlaskim odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej 8 września 2018 roku o godzinie 11:00 odczytane zostaną fragmenty „Przedwiośnia”, powieści politycznej Stefana Żeromskiego opowiadającej o życiu Cezarego Baryki przyjeżdżającego do Polski, która odzyskała niepodległość po I wojnie światowej.

Na początku w formie prezentacji multimedialnej zostaną ukazane życie i twórczość wybitnego prozaika, publicysty i dramaturga Stefana Żeromskiego.
Następnie przedstawiciele samorządu, szkół, organizacji pozarządowych oraz młodzież z naszego miasta odczytają wybrane fragmenty „Przedwiośnia”.
Podczas „Narodowego Czytania” odbędzie się również konkurs, w którym nagrodami będą książki.

Wszyscy, którzy podczas wydarzenia będą posiadali własny egzemplarz „Przedwiośnia” będą mogli otrzymać okolicznościowy stempel upamiętniający.

Narodowemu Czytaniu towarzyszyć będzie również wystawa „Antologia Niepodległości” z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim.

W ramach Akcji Narodowe Czytanie w 2016 roku w Bielsku Podlaskim przed Ratuszem Miejskim czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – Czytaj więcej…

W 2017 roku mieszkańcy Bielska Podlaskiego czytali wspólnie „Wesele” Stanisława WyspiańskiegoCzytaj więcej…

Narodowe Czytanie 2018 w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-28 18:38:51

    Niestety Pan Duda kazał cenzurować 30% tekstu przedwiośnia bo jest niewygodny z punktu widzenia PISu. Chciałem uczestniczyć czynnie w Narodowym Czytaniu. Ale Przedwiośnia Dobosza na to nie zasługuje. Niech nikt kto kocha Polskę nie bierze w tej hucpie udziału.

  • gość 2018-09-11 15:01:49

    W takim razie zaskoczę pana, bo teksty czytane w bibliotece to fragmenty powieści Żeromskiego w oryginale; ocenzurowana wersja Dobosza była jedynie zalecana, ale przecież nie jedyna! :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja , Bielsk Podlaski - więcej informacji