:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Narodowe Święto Niepodległości w Bielsku Podlaskim

Nabożeństwa w intencji Ojczyzny, kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego i pomnikiem Niepodległości Polski oraz złożenie przysięgi przez członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” - tak Bielsk Podlaski obchodził Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystości oficjalnie rozpoczęły się przy kościele pw. Matki Bożej z Góry Karmel, gdzie odegranie i odśpiewanie hymnu państwowego, wzniesienie flagi narodowej oraz złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego poprzedziło Mszę świętą za Ojczyznę. W tej samej intencji nabożeństwo odprawiono w cerkwi św. Archanioła Michała.

Dalszą część, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, kontynuowano pod pomnikiem Niepodległości Polski. W tym miejscu przyszedł czas na głos wojska polskiego i sceny politycznej.

Senator Tadeusz Romańczuk w swoim wystąpieniu na samym początku podkreślił, że uroczystości służą przede wszystkim temu, aby wyraźnie zamanifestować – to dla ciebie Polsko jesteśmy.

„Cieszymy się z tego i jesteśmy bardzo dumni, że mamy swoją tradycję, kulturę, naukę. Cieszymy się, że chcemy budować Polskę, o której marzymy. Chcemy budować jej dobro” – mówił senator Tadeusz Romańczuk.  

Głos zabrał również poseł Dariusz Piątkowski.

„Dzień ten w całej Polsce jest momentem szczególnym. Jest momentem, w którym wszyscy współcześni Polacy, mieszkańcy Polski, obywatele państwa polskiego dziękujemy naszym dziadom za to, że możemy żyć w wolnym kraju i Polska powróciła na mapy. Za to, że choć kilka pokoleń naszych przodków nie miało tego szczęścia, nie mogło żyć w swoim państwie, byli poddani obcemu panowaniu, to byli wstanie przetrwać jako naród, jako wspólnota” – mówił poseł Dariusz Piątkowski.

Ponadto patriotyczne uniesienia zapewniła młodzież II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Narodowe Święto Niepodległości w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

 • gość 2017-11-15 13:13:24

  Jakie patriotyczne uniesienia, a czy ktoś wie , że patronem tej szkoły jest do dziś były przyjaciel komunistów, osoba która za czasów II Rzeczypospolitej siedziała w więzieniu za wywrotową działalność wraz z komunistami w stosunku do Państwa Polskiego. Czy ktoś w tej szkole przeczytał aktualną ustawę dezubekizacyjną?

 • gość 2017-11-16 00:14:44

  Był Pan na uroczystości? Bo ja byłam i występ uczniów był wzruszający.

 • gość 2017-11-16 08:01:52

  Każdy może mieć inny odbiór przecież jest demokracja, ale jak to jest, że czci się patrona komunistę, a składa się hołd niepodległej Polsce, która tuż po odzyskaniu niepodległości musiała stoczyć morderczy bój z nawałą bolszewicką?. Czy szanownej Pani nie wydaje się być to jakieś dziwne i mało wychowawcze dla uczącej się tam młodzieży.

 • gość 2017-11-20 11:19:19

  A tego posła, który burego uważa za bohatera kto dopuścił do głosu?

 • gość 2017-11-20 11:21:33

  Jakiegoś bzika mają niektórzy na punkcie komunizmu. W 1920 walczyliśmy nie z komunistami tylko z rosjanami, którzy akurat w tym czasie dali się nabrać na bolszewizm. Tak samo jak obozy nie były hitlerowskie tylko niemieckie.

 • gość 2017-11-20 12:26:55

  Ci co w okresie międzywojennym jeździli na szkolenia polityczne do Moskwy i ci co teraz działają przeciw Polsce w Brukseli, to jedno i to samo, ale przykładu brać nie ma potrzeby.

 • gość 2017-11-20 12:41:39

  A jakie źródła na pańskie rewelacje o brataniu się z komunistami?

 • gość 2017-11-21 08:03:55

  To widać, słychać i czuć.

 • gość 2017-11-21 08:05:24

  To widać, słychać i czuć.

 • gość 2017-11-22 07:28:22

  Aha. Czyli klasyczne uprzedzenia.

 • gość 2017-11-22 08:19:24

  Oczywiście Wikipedia też ma klasyczne uprzedzenia bo właśnie z internetu o tym się dowiedziałam. Gdyby to była nieprawda to zostałoby dawno usunięte i wiadomo na czyj wniosek. Młodzież obecnie chętnie korzysta z internetu i sama wyciągnie wnioski. Ponadto w archiwach historycznych są inne materiały źródłowe do których mają dostęp historycy i prokuratorzy. Chyba, że wyjść z założenia, a mianowicie "w więzieniach siedzą sami niewinni".

Dodajesz jako: Zaloguj się

Historia, Bielsk Podlaski - więcej informacji