:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Nowy dworzec stanie w Bielsku Podlaskim – PKP ogłasza przetarg

Inwestycje, dworzec stanie Bielsku Podlaskim ogłasza przetarg - zdjęcie, fotografia

Spółka PKP SA rozpisała przetarg na nowy dworzec kolejowy w Bielsku Podlaskim. Zmodernizowane zostaną również parkingi oraz infrastruktura wokół dworca PKS/PKP.

Nowy dworzec kolejowy będzie szary z kolorową szklaną mozaiką na zewnątrz. Termin składania ofert kończy się 17 maja, a głównym kryterium wyboru jest cena. Roboty rozpoczną się w III kwartale 2018 roku i mają potrwać niecały rok (48 tygodni).

Obecny dworzec kolejowy z 1987 roku zostanie zburzony. Na czas budowy mieszkańcy będą mogli korzystać z tymczasowego obiektu. Budowa nowego dworca kolejowego sfinansowana zostanie ze środków dla Polski Wschodniej. W ramach tego samego programu przebudowanych zostanie dziesięć dworców.

 

Nowy dworzec stanie w Bielsku Podlaskim – PKP ogłasza przetarg komentarze opinie

 • gość 2018-04-20 15:32:28

  Wreszcie doczekamy się nowoczesnego dworca. Wiem, że pewnie są tacy, którzy będą narzekać, że ten wciąż może być użytkowany ale nie czarujmy się - czasy komunistycznych koszmarków już minęły. Dobra wiadomość.

 • gość 2018-04-20 15:52:23

  Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wychodzi na to że dużo wolnej przestrzeni zostanie. Może w przyszłości coś się tam rozwinie, jakaś kafejka? W porównywalnych do Bielska miasta dworce często spełniają funkcje miejsca rekreacji, tzn. gdzie można spokojnie wyjść ze znajomymi. Fajnie by było żeby i u nas o tym pomyślano tym bardziej że rzut beretem mamy park.

 • Xyz - niezalogowany 2018-04-20 16:57:26

  Dworzec to pierwsze co się rzuca przyjezdnym a faktycznie mamy blisko parki to i na pewno ktoś się tematem zainteresuje :)

 • Czarny - niezalogowany 2018-04-20 18:14:03

  Będzie więcej okien do wibicia i koszow na dachu xD

 • gość 2018-04-20 18:30:02

  Ja bym nie nazwał obecnego budynku dworca "komunistycznym koszmarkiem". Kiedy zaczął funkcjonować miał za zadanie obsłużyć podróżujących koleją jak i komunikacją autobusowa. Były toalety, kiosk ruchu, dworcowy bar, przechowalnia bagaży, duża poczekalnia, informacja, megafony i ogólna dworcowa atmosfera. Teraz pewnie postawią dworzec dostosowany do panującego ruchu pasażerskiego, jakąś nijaką klitkę 10x15 metrów zwłaszcza że kryterium jest najniższa cena i taka to będzie nowoczesność.

 • gość 2018-04-20 19:43:31

  Stosując się do dzisiejszych standardów i warunków budynek ten jest jak najbardziej komunistycznym koszmarkiem. Tak jak Pan wyżej zauważył - wiele "było", ale z czasem przestało mieć rację bytu. Niestety tak budowano, że liczył się rozmiar, bo odważnie stawiano, że idzie to z funkcjonalnością. Dziś takich molochów nam nie potrzeba.

 • gość 2018-04-20 20:07:30

  Ma to być tzw. dworzec systemowy. Czy to w Bielsku , Nidzicy ,czy innych miejscowościach. Wszędzie takie same. Standaryzacja. Na stronie PKP pokazane wizualizacje. http://pkpsa.pl/dla-mediow/galerie-zdjec/Innowacyjne.html

 • gość 2018-04-23 17:00:45

  No i ta wizualizacja doskonale udawadnia w jakim kierunki będzie zmierzała architektura. Ma być schludnie, prosto a co za tym idzie przejżyście. Dla mnie bardzo dobry projekt.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inwestycje, Bielsk Podlaski - więcej informacji