:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowy pomysł na usprawnienie komunikacji miejskiej

Inwestycje, pomysł usprawnienie komunikacji miejskiej - zdjęcie, fotografia

Witold Sysuła na posiedzeniu rady miasta Bielsk Podlaski podniósł temat komunikacji miejskiej. Działacz Koalicji Samorządna Jedność zaprasza odpowiedzialne za nią organy do poszukiwania pomysłów na jej usprawnienie w sposób taki, aby potencjalne rozwiązania dopasowane były do zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w Bielsku i żeby zaczęły służyć jak największej części mieszkańców.

Wszyscy dostrzegamy, że Bielsk Podlaski ulega rozwojowi i zmienia się, przez co stary porządek przestaje powoli obowiązywać, szczególnie w kwestii kursów autobusów miejskich. Radny poruszając temat odnosi wrażenie, że trasy przebiegu poszczególnych linii nie zmieniają się, a główne założenie, jakim jest dowieść mieszkańców na dworzec i targowisko, to za mało.

Witold Sysuła konkretnie powołał się na linię numer 3, aktualnie obejmującą ulice Brańską, Adama Mickiewicza, Widowo i dworzec PKP. Połączenie nie dociera w obszary stanowiące dzisiaj coraz atrakcyjniejsze punkty handlowe na mapie, leżące już nie w centrum Bielska Podlaskiego. Te zaczynają wiązać się z innymi rejonami. Za doskonały przykład służy kompleks, który powstał przy Alejach Józefa Piłsudskiego, tuż nieopodal hipermarketu Kaufland.

Radny proponuje rozwiązanie, które w jego ocenie nie będzie generowało dodatkowych kosztów, a dosadnie może zobrazować, jakie są potrzeby oraz oczekiwania bielszczan. Kluczem ma być uruchomienie kursów obejmujących okolice Alei Józefa Piłsudskiego. Sam zaproponował, aby powołać na razie trzy lub cztery kursy.

Witold Sysuła, interweniując w tej sprawie, zaproponował m.in. ustawienie przystanku w okolicach hipermarketu Kaufland. Odpowiedź, jaką otrzymał od władz miasta, przy pełnym zrozumieniu punktu widzenia i sytuacji, satysfakcjonująca być nie może. Zdaje się, że problem stanowi po prostu oświetlenie, a dokładnie zainwestowanie w nie między Alejami a ulicą 3 Maja. Sugeruje to, że samo rozmyślanie nad pomysłem staje się raczej wizją odległą w czasie.

„Jeżeli chcemy, żeby komunikacja służyła ludziom, to musimy takie zmiany dostrzegać, a przynajmniej ci, którzy zajmują się organizacją tej komunikacji. Takie zmiany musimy dostrzegać, ponieważ te pojawiły się już kilka lat temu” – mówił radny Witold Sysuła.

Nie jest to pierwszy raz, gdy radny Witold Sysuła podejmuje się zagadnień wiążących się z usprawnieniem komunikacji miejskiej w Bielsku Podlaskim. W 2015 roku zaproponował rewolucyjne jak na warunki miasta rozwiązanie, jakim byłoby m.in. wprowadzenie darmowych przejazdów osobom rozliczającym się w mieście z podatków (więcej…).

 

Nowy pomysł na usprawnienie komunikacji miejskiej komentarze opinie

 • gość 2017-05-08 21:41:48

  Dziękujemy Panie WITOLDZIE.

 • gość 2017-05-08 22:19:30

  Ha ha ha. To powinno być już dawno zrobione i to bez żadnej interwencji radnego.

 • gość 2017-05-08 22:26:26

  niech ranna 1 jedzie normalnie a nie zjedża na brańską.

 • gość 2017-05-09 00:44:57

  Autobsy to tak samo jeżdżą chyba z 40lat. Czas na aktualizację drodzy państwo.....

 • marta - niezalogowany 2017-05-10 07:22:39

  problemem jest oświetlenie, chyba brak kasy w kasie. wystarczy wyjść, jak się ściemnia na spacer - w mieście ciemno, jak w d.... PANIE BURMISTRZU - RUSZ PAN TE SWOJE 4 LITERY I ZADBAJ O UZUPEŁNIENIE OŚWIETLENIA. ma Pan odpowiednie do tego służby. problem się ciągnie od ponad pół roku - ulica Kopernika to masakra, park - to samo, pewnie mnóstwo jest takich przykładów, ale piszę o tym co widzę. Musimy mieć strasznie zadłużone miasto, skoro nawet na żarówki nie stać.

 • gość 2017-05-10 07:40:40

  ciekawe ile dal Kaufland panu radnemu, żeby dowozić ludzi wlaśnie do tego sklepu? a dlaczego nie pod Biedronkę czy Arhelany wszystkie np?

 • gość 2017-05-10 16:12:13

  W każdy cywilizowanym mieście komunikacja miejska to podstawa. U nas? Jak w lesie. Gdzie indziej niż na rynek? O to trzeba samochód kupić.

 • gość 2017-05-10 19:34:04

  jednemu radnemu chce się coś zmieniać, brawo!

 • energetyk gość - niezalogowany 2017-05-12 07:33:22

  do pani Marty - jaką to trzeba być blondynką, żeby myśleć, że jeśli nie ma oswietlenie przez jakiś czas to wina przepalonej żarówki? ja Pani gwarantuję (a wiem coś o tym), że to nie wymiana żarówki rozwiąże problem, ale przebudowa linii zasilającej, a tu już nie jest taka prosta sprawa. Robilem ulicę Kopernika lata temu, kazali zrobić szybko to zrobiliśmy (a jak szybko to wiadomo...). wymiana przepalonych żarówek to mniej niż 5% wszystkich zgłoszeń awarii sieci.

 • gość 2017-05-15 17:35:36

  Robilem ulicę Kopernika lata temu, kazali zrobić szybko to zrobiliśmy (a jak szybko to wiadomo...) " to jakiś żart? Szybko ma oznaczać byle jak? Panie, nie przyznawaj się Pan do takich rzeczy!!!!

 • gość 2017-05-16 15:46:10

  Czy Pan "energetyk gość" właśnie dał do zrozumienia że urząd każe robić byle jak ale żeby szybko?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBielsk.pl

Inwestycje, Bielsk Podlaski - więcej informacji