:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Piąta „DECHA” w Kreatywnym Centrum Kultury

Kiedy: 2018-10-19 , godzina: 16:00 | Gdzie: ul. Studziwodzka 35A, Kreatywne Centrum Kultury

Teatr, Piąta „DECHA” Kreatywnym Centrum Kultury - zdjęcie, fotografia

Już 19 października 2018 roku w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A, 17-100 Bielsk Podlaski) startuje V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA. „Decha” to cykliczne wydarzenie kulturalne, które od początku cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Bielska Podlaskiego, jak i teatrów amatorskich z całej Polski.

Do tegorocznej części konkursowej zakwalifikowało się aż trzynaście zespołów z praktycznie każdego zakątka kraju. Grupy są naprawdę przeróżne – od teatrów typowo dziecięcych, poprzez młodzieżowe, aż po teatry dorosłych. Wszystkich łączy jednak jedno – tworzą spektakle komediowe, a to właśnie komedia, humor i śmiech są hasłami przewodnimi „Dechy”.

Jednak „Decha” to nie tylko pokazy spektakli konkursowych, to także ciekawe wydarzenia festiwalowe. Tegoroczną, jubileuszową edycję, swoją obecnością uświetnią krakowski Teatr VIS a VIS – eksperci od magicznych pokazów i spektakli muzycznych w klimacie retro oraz alternatywny teatr z Nowej Soli – Terminus A Quo. Terminus A Quo – teatr z wieloletnim doświadczeniem, tworzący niezwykłe widowiska plenerowe, spektakle uliczne, ale przede wszystkim spektakle teatralne i występy performatywne. Na swoim koncie mają około dwustu premier, tworzą także festiwale i imprezy artystyczne dla teatrów offowych.

W planie Dechy zawsze jest też czas na integrację, poznawanie się i wspólne rozmowy w ciepłej i radosnej atmosferze. „Decha” w swoich założeniach ma przede wszystkim zrzeszać środowisko teatrów amatorskich w Polsce oraz tworzyć i zacieśniać kontakty – między aktorami, reżyserami, instruktorami, ale przede wszystkim między ludźmi o wielkich pasjach i miłościach – bo to w teatrze jest najważniejsze.

V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „DECHA”

19-21 października, godz. 16:00

ul. Studziwodzka 35A, Kreatywne Centrum Kultury

Bilety: uznaniowa cegiełka

Szczegółowe i aktualne informacje: Facebook/V Festiwal Teatralny DECHA 2018, Facebook/Kreatywne Centrum Kultury.

 

Źródło: Informacja prasowa organizatora.

bielsk podlaski: ogólnopolski festiwal sztuk komediowych teatrów amatorskich decha - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Teatr, Bielsk Podlaski - więcej informacji