:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Podlaskie Spotkania w rytmach folkloru

Kiedy: 2017-08-06 , godzina: 17:00 | Gdzie: Brańsk, Plac Miejski

Artyści z Polski, Białorusi, Łotwy, Martyniki, Rumunii i Turcji wystąpili w Bielsku Podlaskim w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”.

Festiwal od dwunastu lat cieszy się świetnym przyjęciem ze strony publiczności i stanowi ucztę dla miłośników obcowania z folklorem. Wyjątkowość „Podlaskich Spotkań” objawia się tym, że potrafi jednocześnie dać to, co znane, ale także zaoferować coś, co dla miast goszczących imprezę będzie stanowiło prawdziwą i niepodrabialną egzotykę. Tylko, ale niewyłącznie, te aspekty sprawiają, że mówimy o festiwalu stworzonym pod szeroką, otwartą i zróżnicowaną publikę.

Stali bywalcy Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” najlepiej poświadczają, że mamy do czynienia z uznaną i sprawdzoną marką, bez której ciężko byłoby wyobrazić sobie ofertę kulturalną miast naszego regionu na okres letni. Nowi zaś przekonują się, że spotkanie z folklorem to nie nudny obowiązek, a prawdziwa przyjemność, ponieważ potrafi być inspiracją, chociażby muzyczną czy podróżniczą.  

Tegoroczne „Podlaskie Spotkania” zgromadzonej wokół amfiteatru miejskiego w Parku Królowej Heleny w Bielsku Podlaskim publiczności zaoferowały ponad dwugodzinne widowisko z udziałem nieocenionego gospodarza imprezy, czyli Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Skowronki”, a także zespołów muzyki, pieśni i tańców ludowych z zakątków kontynentu europejskiego – Białorusi, Łotwy, Rumunii, umiejscowionej zarówno na „starym kontynencie” jak i w Azji Mniejszej Turcji oraz położonej na morzu karaibskim, stanowiącej zamorski departament państwa francuskiego, Martyniki.

Oficjalnie Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” dobiegnie końca 6 sierpnia 2017 roku. Podsumowaniem wydarzenia będzie koncert galowy, który odbędzie się w Brańsku na Placu Miejskim i rozpocznie się o godzinie 17:00.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”

Program ostatniego dnia festiwalu:

12:00-13:20 – Msza Święta w Kościele WNMP w Brańsku

13:20 – parada ulicami miasta (ul. Kościelna, Rynek koło Urzędu Miasta, Sienkiewicza – chodnikiem na Plac Miejski)

14:45-16:15 – VII Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Folklor na Bank”

16:15-16:45 – Koncert Orkiestry Dętej z Szepietowa

17:00 – koncert galowy

- Wspólna Polka od Michałowa

- ,,Człowiek pędzi, człowiek gna”

21:00-23:00 – dyskoteka

Podlaskie Spotkania w rytmach folkloru komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się