:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Podsumowanie akcji „Znicz” w powiecie bielskim

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, zatrzymanie kierowcy będącego pod wyraźnym wpływem alkoholu i piętnaście kolizji – Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim przedstawia bilans tegorocznej akcji „Znicz” w powiecie bielskim.

Do tragicznego wypadku doszło na krajowej nr 19, nieopodal Bociek. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym 62-letni mężczyzna, przemieszczając się po prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 7-latek. Czterech innych pasażerów, w tym jednego małoletniego, przetransportowano do szpitala. Bielscy funkcjonariusze podjęli działania mające na celu szczegółowe wyjaśnienie całego zdarzenia.

Ponad 180 wykroczeń drogowych

Policjanci prowadząc działania w ramach akcji „Znicz 2017” ujawnili ponad 180 wykroczeń drogowych. Większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości i ignorowania wymogów dotyczących pasów bezpieczeństwa. Sprawcy przewinień zostali ukarani mandatami.

Wczoraj około godziny 16:00 przy ulicy Dubiażyńskiej w Bielsku Podlaskim zatrzymano 30-letnią kobietę, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w organizmie posiadała ponad 3,1 promila alkoholu. Mieszkanka gminy Bielsk Podlaski za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony czwartek mundurowi bielskiej drogówki zmuszeni byli zatrzymać za nadmierną prędkość 37-latka. Przemieszczając się w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Działania przede wszystkim prewencyjne

Policja w czasie tego długiego weekendu prowadziła również aktywne działania o charakterze prewencyjnym. Funkcjonariusze, których można było spotkać przy miejskich cmentarzach, rozdawali tematyczne ulotki i elementy odblaskowe. Te ostatnie przypominały mieszkańcom powiatu o obowiązku ich noszenia szczególnie przez pieszych przemieszczających się po zmroku. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji, działania cieszyły się sporym zainteresowaniem osób odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku i pamięci o najbliższych.

Prewencyjno-kontrolne działania prowadzone będą jeszcze przez kilka najbliższych dni.

 

Źródło i fot. KPP Bielsk Podlaski

 

Podsumowanie akcji „Znicz” w powiecie bielskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Przestępstwa i Wykroczenia , Bielsk Podlaski - więcej informacji