:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Ponad 2 tysiące na remont zabytkowych grobów

Interwencje, Ponad tysiące remont zabytkowych grobów - zdjęcie, fotografia

2138 złotych udało zebrać się w trakcie organizowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej zbiórki publicznej na cmentarzu prawosławnym przy ulicy Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim.

Kwota, jaką udało się zebrać, w pełni przeznaczona zostanie na renowację starych, a tym samym zabytkowych pomników nagrobnych. W zbiórkę zaangażowali się liczni mieszkańcy, m.in. członkowie Fundacji: prezes Barbara Babulewicz, Adam Łęczycki, Lech Okłota, Janusz Porycki i Zbigniew Rzepniewski oraz radni miasta: Jerzy Czeczuga, Tomasz Hryniewicki, Iwona Kołos, Eugenia Kruk i Andrzej Leszczyński. W kwestę zaangażowali się także wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Za zaangażowanie dziękowała prezes Barbara Babulewicz, mówiąc między innymi, że udział w zbiórce bielskich samorządowców świadczy o tym, że ochrona naszego dziedzictwa historycznego i kulturowego stanowi realną wartość, której należy się poświęcać.

 

Fot. Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej

Ponad 2 tysiące na remont zabytkowych grobów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBielsk.pl

Interwencje, Bielsk Podlaski - więcej informacji