:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Rozpoczęcie sezonu rowerowego 2018

29 kwietnia 2018 r. po mszy św. o godz. 12.00 sprawowanej w bielskiej bazylice nastąpiło uroczyste poświęcenie rowerów i otwarcia sezonu rowerowego. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy z inicjatywy Pani Katarzyny Trzyny i ks. Tomasza Łapińskiego. W organizację włączyły się parafia pw. Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim, Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas przy bielskiej bazylice, Szkolne Koło Caritas oraz Harcerska Drużyna Ratownicza działające w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Dużą pomocą w organizacji wykazali się policjanci z Powiatowej Komendy w Bielsku Podlaskim.

Po poświęceniu rowerów i błogosławieństwie kierowców uczestnicy wyruszyli na przejażdżkę do Lasu Pilickiego. Nad bezpiecznym przejazdem czuwała Policja. Bezpośrednio po przybyciu Pan Leszek Krawiec, Naczelnik Ruchu Drogowego przypomniał rowerzystom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Rowerzyści mieli także okazję oznakować swój rower, który łatwiej jest zidentyfikować w przypadku ewentualnej kradzieży. Nad tym czuwała Pani Sylwia Bagniuk wraz z Dzielnicowym, w specjalnie przygotowanym namiocie. Na miejscu zostało przygotowane ognisko, przy których można było upiec pyszne kiełbaski, ufundowane przez Pana Mateusza Moszczyńskiego, właściciela firmy Serdelek z Hajnówki. Na miejscu nie sposób było się nudzić ponieważ instruktorki z Hufca Bielsk Podlaski, Pani Anna Sawicka i Agnieszka Kośko wraz z harcerzami i zuchami, zorganizowały mnóstwo gier i zabaw, w które mogły zaangażować się zarówno dzieci, jak i całe rodziny.

Organizatorzy pragną podziękować policji, instruktorom, harcerzom, sponsorom (firma Serdelek, Pan Cezary Wasilewski – firma Turbike), a przede wszystkim każdemu, kto zechciał wziąć udział w tej inicjatywie. Mamy nadzieję, że powyższe wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz wiosennych wydarzeń.

Tekst, fot: Hufiec ZHP Bielsk Podlaski, KPP Bielsk Podlaski

Rozpoczęcie sezonu rowerowego 2018 komentarze opinie

  • gość 2018-05-02 08:12:35

    Piękna inicjatywa - podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i jej przebieg. Widać także, że policja to nie tylko aparat przymusu, a obecne kierownictwo nie tylko ma na czym nosić czapkę. Wezmę udział za rok pomimo mojego "podeszłego" wieku o ile informacja będzie szerzej upubliczniona.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rekreacja, Bielsk Podlaski - więcej informacji