:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Sergiusz Zinowczyk opuści Tura Bielsk Podlaski

Sergiusz Zinowczyk

Sergiusz Zinowczyk pożegna się z funkcją prezesa Bielskiego Klubu Sportowego „Tur”. Rezygnacja ma nastąpić w najbliższych dniach.

Jak mówi obecny prezes, nadmiar innych służbowych obowiązków nie pozwala mu na dalsze, jednoosobowe prowadzenie spraw związanych z bielskim klubem. Do tego dochodzi również kwestia finansów.

„Klub ubiegał się o dotacje w kwocie 150 000 zł na jesienną rundę IV ligi. Otrzymałem oficjalną informację, że dostaliśmy 80 000 zł. Z takim budżetem nie jestem w stanie poskładać drużyny na wysokim sportowym poziomie z możliwością ponownego awansu do III ligi. To tylko jeden z powodów” – mówi prezes Bielskiego Klubu Sportowego „Tur” Sergiusz Zinowczyk.

„Następny powód - nadmiar obowiązków służbowych: jestem Wiceprezesem Krex Sp. z o.o., Wiceprezesem Polskiej Rady Pelletu, Członkiem Zarządu Podlaskiego ZPN, Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki na Białorusi, co nie pozwala na dalsze jednoosobowe prowadzenie spraw klubowych” – dodaje Sergiusz Zinowczyk.

Za czasów obejmowania przez Sergiusza Zinowczyka stanowiska prezesa Bielskiego Klubu Sportowego Tur Bielsk Podlaski wykonał skok jakościowy. Klub zdobył Puchar Polski na szczeblu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej oraz występował na trzecioligowych boiskach.

Więcej szczegółów związanych z tematem poznamy na konferencji prasowej, którą klub planuje zwołać w przeciągu najbliższego tygodnia.

Ze względu na naruszenie dobrego imienia jednej z osób wymienionych z imienia i nazwiska w komentarzach oraz podjęcie czynności prawnych przez tę osobę komentarze pod tym postem zostały wyłączone.

Piłka Nożna, Bielsk Podlaski - więcej informacji