:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sławomir Jerzy Snarski ponownie zostanie Starostą Bielskim

Polityka, Sławomir Jerzy Snarski ponownie zostanie Starostą Bielskim - zdjęcie, fotografia

Wybory do rady powiatu nie przyniosły dużych zmian. Ponownie najliczniej reprezentowanym środowiskiem będzie „Nasze Podlasie”, które uzyskało 6 mandatów w Radzie Powiatu.

Przypomnijmy, mieszkańcy powiatu bielskiego wybierali 17-nastu radnych w trzech okręgach wyborczych. W tegorocznych wyborach zdecydowanie zwyciężyło Nasze Podlasie, zdobywając 6 mandatów w Radzie Powiatu. Po czterech radnych wprowadziły Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Bielska, trzech radnych dostało się z komitetu Wspólnie.

Do wyboru starosty w powiecie potrzebna jest większość dziewięciu radnych. Dotychczas większość tą stanowili członkowie Naszego Podlasia i Koalicji Bielskiej. Po tych wyborach lider Naszego Podlasia Sławomir Jerzy Snarski ma ogromną możliwość koalicyjną, ponieważ może utworzyć koalicję z każdym z komitetów. Czysto teoretycznie można zakładać również, że starostę wybiorą członkowie PiSu, Koalicji Bielskiej oraz komitetu Wspólnie, jednak takie rozwiązanie jest praktycznie nierealne.

Jaka koalicja będzie obowiązywała w powiecie? Przekonamy się już na pierwszym zebraniu nowej Rady Powiatu Bielskiego.

Pełna lista nowej Rady Miasta:

Radkiewicz Jan - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Bożko Piotr - KOALICJA BIELSKA
Leszczyński Bazyli -  KOALICJA BIELSKA
Ryżyk Maria -  KOALICJA BIELSKA
Korycki Walenty – WSPÓLNIE
Łęczycki Adam Miron - NASZE PODLASIE
Leszczyński Andrzej - NASZE PODLASIE
Wasiluk Anatol - NASZE PODLASIE
Puchalska Agata - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Michałowski Józef - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Bałło Mirosław - KOALICJA BIELSKA    
Bobel Maciej – WSPÓLNIE
Snarski Sławomir Jerzy - NASZE PODLASIE
Szpakowski Zbigniew Jan - NASZE PODLASIE
Niewiński Jan - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Gołębiecki Adam – WSPÓLNIE
Tymińska Zofia Małgorzata - NASZE PODLASIE

Sławomir Jerzy Snarski ponownie zostanie Starostą Bielskim komentarze opinie

  • gość 2018-10-22 19:50:44

    Pełna lista nowej Rady Miasta:-LIPA?????????????????

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 20:50:30

    I znowu to samo, ci sami ludzie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 21:47:56

    Czytając powyższe komentarze zastanawiam się jak bardzo osoby piszące powyżej są zaangażowane osobiście. Merytocznie - wszystkie gminy odcienie w okresie ostatniej kadencji skorzystały z możliwości dofinansowań z różnych ptrojejtów - Bielsk nie, a wręcz był w trzeciej setce w Polce - wstyd. Miasto przestało się rozwijać urbanistycznie, kulturowo i przemysłowo. Wykształcenie burmistrza chyba jak wiać nie pomogło. Wyborcy - więcej obiektywizmu - Jarosław szanse już swoją miałeś.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 23:07:44

    Gościu o co Ci chodzi? Gmina, powiat to nie miasto. Co ma burmistrz do starosty? O czym Ty piszesz? Chyba po prostu ta śpiewka trolli T.H. ,, marazm, ruina, brak rozwoju", żeby uwypuklić hasło rozwój. Tylko że nie kumasz nawet kto jest kim i jaki ma zakres kompetencji.

  • gość 2018-10-22 23:23:27

    Bieda z nędzą. Piękne gadki na oficjalnych wypowiedziach. Rzeczywistość, każdy widzi. Niektóre drogi które budowała ta ekipa rządząca już się sypią , wiele dróg nie tkniętych. Na południu powiatu inne standardy drogi w dużo lepszym stanie , w miejscowościach chodniki. W mieście cienko z inwestycjami. Sory, buduje się dwie hale sportowo-widowiskowe, za duże na potrzeby szkół, za małe na prawdziwą sale sportowo - widowiskową dla miasta jak to często dumnie wypowiada starosta ,, stolica supregionu" . W gminie Bielsk słabiutko z inwestycjami drogowymi , jeszcze gorzej w gminie Wyszki. W poprzedniej kadencji powiat pozyskał nie duże fundusz w porównaniu do sąsiednich powiatów. Cóż to nie Starosta jest winien, to wiele krotonie wypowiadane publicznie słowa ,,Marszałek jest winien ". Zebrała się grupa ludzi co różni ich wiele, łączy ich zdobycie władzy w gminie , mieście, starostwie. Mistrzowie tej dyscypliny ,,wybory samorządowe". Pani Wójt Gminy Bielsk Podlaski, Panie Starosto pokażcie mieszkańcom zestawienie środków finansowych pozyskanych z zewnątrz na inwestycje w tamtej kadencji w porównaniu do sąsiednich gmin, powiatów. Wybory już się skończyły. Następne za 5 lat. Nic już nie zaszkodzi. Więc śmiało , przecież jesteście tacy dumni ze swoich dokonań. Czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!. Media prosimy on nagłośnienie.

  • gość 2018-10-23 09:03:41

    wybrali ludzie cyników którzy zrobią z nich wariatów z uśmiechem na ustach

  • gość 2018-10-23 19:46:41

    Czy czytaliście dzisiejsze "Nowiny"? P. Starosta opowiada co zrobił dobrego za czasów swojej kadencji. Żenada!!! Opowiada o kapitale ludzkim, jaki "Wykształcił (pracownicy Starostwa), o pozytywnych relacjach. Kpiny!!!. O pomocy i inicjowaniu ruchów pozarządowych (stowarzyszenia), o pomocy ludziom. Chce się napisać- "Boże, słyszysz i nie grzmisz" P. S. poza sobą nie szanuje nikogo . P.B. równo idzie w ślady swego mentora. Po co robić takie wywiady , które nie pokrywają się z prawdą? Prosimy media o sprawdzanie wiarygodności słów.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 22:33:36

    PSL pod przykrywką komitetu wspólnie na czele z pijanym Koryckim wyprowadzanym z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku w asyście policji, rozwój kulturany powiatu gwarantowany... JPRDL

  • Olo - niezalogowany 2018-10-25 12:00:10

    Kolejne zmarnowane 4 lata z doktorem na czele. Widowska i inne powiatówki - trzymajcie się, bo nikt się wami nie zainteresuje. I dlatego coraz bardziej uważam, że pomysł pisu z dwukadencyjnością był dobry, choć tej partii nie popieram.

  • gość 2018-10-25 13:31:23

    A gdzie podziało się SLD. Tu w bastionie przepadli ? Czy schowali się w KB lub NP bo nie w PIS. Zapomnieli o wyborach czy co. Kto widział, kto słyszał niech powiadomi.

  • gość 2018-10-25 20:09:41

    ,,PSL pod przykrywką" Gościu to mało zorientowany jesteś. PSL wystawiał swoją listę w wyborach. KWW Wspólnie powstał i bardzo dobrze. Zapoznaj się z ich propozycją. Komitet który prawdziwie łączył różne środowiska. Korycki nawet pijany jest więcej warty ta cała grupa trzymająca władze.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 11:06:04

    Skład Rady Powiatu w niedalekiej przyszłości może się zmienić. Ktoś odejdzie, a może będzie musiał odejść.

Dodajesz jako: |

Polityka, Bielsk Podlaski - więcej informacji