:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Spektakl „AJCIEC KANSTANCIN BAJKO”

Kiedy: 2018-06-10 , godzina: 17:00 | Gdzie: ul. 3 Maja 2, Bielski Dom Kultury

Teatr, Spektakl „AJCIEC KANSTANCIN BAJKO” - zdjęcie, fotografia

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim oraz Fundacja Teatr Czrevo zapraszają na spektakl „AJCIEC KANSTANCIN BAJKO” w wykonaniu Teatru z Muzeum Białoruskiego na podstawie książki Doroteusza Fionika oraz tekstów abp Jeremiasza i o. Arkadiusza Barańczuka.

Spektakl opowiada o postaci wyjątkowego duchownego – ojca Konstantego Bajko  – teologa, nauczyciela, lekarza. Służył w bardzo trudnych czasach. Wiek XX dla Kościoła Prawosławnego był wiekiem prześladowań i męczeństwa. Wielu duchownych i wiernych zostało bezpośrednio dotkniętych przez ograniczenia lub wręcz dyskryminację, czasami bardzo bolesną. W takich czasach imponował odwagą, dogłębną wiedzą teologiczną, zdolnością niezależnego myślenia i bezkompromisowym charakterem.

Teatr z Muzeum Białoruskiego - to koleżeńska grupa licealistów z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, których łączy zamiłowanie do teatru, muzyki, poszukiwania swoich korzeni. Łączy ich również to, że nie boją się trudnych tematów i śmiało o nich mówią na deskach teatru. Opiekunem artystycznym Teatru z Muzeum Białoruskiego jest Joanna Troc - aktorka i pomysłodawczyni Teatru Czrevo. Teatr z Muzeum Białoruskiego działa od 2012 roku - wystawiając spektakle na podstawie białoruskich autorów współczesnych oraz klasyków. Inspirują się również lokalną tradycją i historią. W ich repertuarze znalazły się spektakle: "[nie]paszancavała" Sokrata Janowicza, "Paulinka" Janki Kupały, "Bieżeńcy" Bożeny Diemjaniuk, "Ostatni świadkowie" Świetłany Aleksijewicz, "Romeo i Julia po białorusku" Szekspira w przekładzie Kanrada Krapiwy.

„AJCIEC KANSTANCIN BAJKO”

10 czerwca (niedziela) 2018 roku, godzina 17:00

ul. 3 Maja 2, Bielski Dom Kultury

Adaptacja, reżyseria: Joanna Troc

Przygotowanie wokalne: Ewa Lukianiuk

Multimedia: Maksym Fionik

Występują: Ania Bielawska, Ola Busłowska, Jacek Drużba, Kacper Keczyński, Kola Keczyński, Ewa Kot, Ewa Iwaniuk, Paweł Janucik, Dominika Puc, Julia Skorbiłowicz, Piotrek Świderski, Marysia Tarasiuk, Paulina Zajączkowska

Muzyka na żywo: Ewa Kot, Julia Skorbiłowicz, Piotr Świderski, Jacek Drużba

 

Źródło, opracowanie, zdjęcie: Teatr Czrevo.

Spektakl „AJCIEC KANSTANCIN BAJKO” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się