:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Spotkanie autorskie z Anną Zajączkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Powrócę wierszem” – pod takim tytułem 9 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Anną Zajączkowską. Poetycko-muzyczny wieczór zgromadził oddanych miłośników twórczości oraz tych, którzy dopiero odkrywają wiersze „poetki z zamiłowania” – jak sama o sobie mówi.

Wieczorek był szczególnie interesujący ze względu na swoją formę. Obok poetki zasiedli Jarosław Usakiewicz i Jacek Krasucki – gitarzyści brańskiego zespołu „3 X Tak”, którzy odśpiewali wiersze.

„Od kilku lat znam się z Panem Jarkiem Usakiewiczem, z Panem Jackiem Krasuckim, którzy zauważyli, że moje wiersze są jakby pełne muzyki i melodia do nich pisze się sama”

„Po prostu wystarczy, że usiądą do nut, gitary, wezmą mój tekst i zaraz z tego powstaje jakaś piękna piosenka” – mówiła Anna Zajączkowska.

Wokalista i gitarzysta Jarosław Usakiewicz dodał do tych słów, iż Panią Annę uważają za oryginalną osobę w kwestii pisania tekstów i stąd ta kilkuletnia już współpraca.

Mimo posiadanej grupy oddanych miłośników swojej twórczości, autorka dosyć skromnie podchodzi do swojej osoby.

„O sobie nie lubię mówić. Nie uważam siebie za taką osobę, o której można tak naprawdę dużo czegoś ciekawego powiedzieć” 

Deklaracja ta jednak nie wpłynęła na widzów. Wyrażali spore zainteresowanie chociażby początkami pisania czy kwestią inspiracji.

„Piszę pod różnym wpływem natury, przyrody. Jak się mieszka na wsi, to wiadomo, wystarczy z domu wyjść, żeby było coś miłego, coś fajnego. Piękne zachody słońca, to otoczenie”.

Autorka między innymi „Pogaduszek”, „Anioła i diabła”, „Ostatniej drogi” czy „Marzyciela”, dzięki któremu zapoczątkowana została znajomość z wyżej wymienionymi muzykami, dodała, że wiersze na poważnie zaczęła pisać w 2006 roku. Uczestnicy spotkania przekonali się też o szerokim wachlarzu innych zainteresowań. Wśród tych znalazły się chociażby kulinaria oraz fotografia.

Twórczość Anny Zajączkowskiej jest bardzo zróżnicowania. W swoich tekstach porusza tematy refleksyjne, sentymentalne, teraźniejsze, komediowe oraz takie, które są trudne do jakiegokolwiek skatalogowania. Z jej poezją zapoznać można się poprzez profil w serwisie Facebook pod hasłem „Gdy serce mówi mi tak” oraz na blogu onet „Wiersze sercem pisane”.

 

 

Spotkanie autorskie z Anną Zajączkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się