:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C lekkie zachmurzenie

Spotkanie z Włodzimierzem Sosną

Kiedy: 2018-03-13 , godzina: 17:00 | Gdzie: ul. Kazimierzowska 14, Miejska Biblioteka Publiczna

Zapowiedzi, Spotkanie Włodzimierzem Sosną - zdjęcie, fotografia

13 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagości autor zbioru poezji „Ja lubju tebe zemla” Włodzimierz Sosna. Organizowane przez Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach spotkanie poprowadzą Anna Fionik i Doroteusz Fionik.

Włodzimierz Sosna – podlaski, białoruski poeta, myśliciel, dokumentalista i działacz społeczny. Człowiek serdeczny, współczujący i pobożny. Humorysta, nie stroniący od samokrytycyzmu. Kocha swoją małą ojczyznę – wieś Paszkowszczyznę, parafialną Orlę i wszystkie okoliczne miejscowości. Opisuje ich mieszkańców, historie, niezwykłość i codzienność. Jego rymowane słowo jest lekkie i konkretne. W poezji preferuje język ruski – podlaski, język swojego serca i duszy. Leksyka i forma języka Włodzimierza Sosny jest boga i żywa.

W pierwszym zbiorze poety są zawarte jego wybrane utwory. Większość z nich jest poświęcona rodzinnej wsi oraz nosi autobiograficzny charakter. Są tu także wiersze o charakterze bajkowym oraz opisujące piękno ziemi, którą autor kocha za dar życia.

„Ja lubju tebe zemla”. Spotkanie z Włodzimierzem Sosną.

13 marca (wtorek) 2018 roku, godzina 17:00

ul. Kazimierzowska 14, Miejska Biblioteka Publiczna

 

Źródło: organizator Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach

Spotkanie z Włodzimierzem Sosną komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zapowiedzi, Bielsk Podlaski - więcej informacji