:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Studziwody Siehieniewiczów

Kiedy: 2018-09-15 , godzina: 13:00 | Gdzie: ul. Sosnowa 17, Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach

Wydarzenia, Studziwody Siehieniewiczów - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach rozpoczyna kulturalno-edukacyjny sezon. 15 września odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Studziwody Siehiewiczów”. Charakter tegorocznego wydarzenia będą stanowiły prezentacje „Nasze Małe Ojczyzny” i obchody 15-lecia działalności Studia Folkloru Podlaskich Białorusinów „Żemerwa”.

„Studziwody Siehiewiczów” to cykliczne wydarzenie, które przed uczestnikiem jawi się jako propagujące kulturę i historię przedmieścia Bielska – Studziwód. Pierwsza wzmianka o tym miejscu pochodzi z 1514 r. i jest związana z bielskich patrycjuszem, kupcem i mecenasem kultury – Iwanem Siehieniewiczem. 

Studziwody Siehieniewiczów

15 września (sobota) 2018 r., godz. 13:00 i 17:00

Program:

„Nasze Małe Ojczyzny” (ul. Sosnowa 17, Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Godz. 13:00). Prezentacje: „Wieś Kotły na Litewskim Gościńcu” (Włodzimierz Kiryluk i Jan Minkiewicz), „Żywkowo – wieś trzech dworów” (prof. Sławomir Presnarowicz), „Profesor Emilian Adamiuk i jego mała ojczyzna” (Doroteusz Fionik), „Panorama studziwodzka” (Anatol Turkow).

15-lecie Studia Folkloru Podlaskich Białorusinów „Żemerwa” (ul. Zimowa Droga 2. Godz. 17:00). Wystąpią: „Żemerwa” („Rok w Pińskim Powiecie. Pieśni obrzędowe cyklu rocznego z historycznej Pińszczyzny”), „Terebianoczki” („Pieśni spod Pińska”) i „Hamanina” (Mińsk).

 

 

Źródło i fot.: Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.

Studziwody Siehieniewiczów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Bielsk Podlaski - więcej informacji