:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Szczepionki przeciw wściekliźnie lisów w lasach

Rolnictwo , Szczepionki przeciw wściekliźnie lisów lasach - zdjęcie, fotografia

W dniach 15-19 września w lasach na terenie powiatu bielskiego zostaną zrzucone szczepionki do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących.

Szczepionki mają kształt kostki i są koloru brunatnego o wymiarach 4 x 4 x 1 cm. Zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Zostaną one wyrzucone przez samoloty na terenach leśnych, polach oraz łąkach. Szczepionki nie będą zrzucane w terenach zabudowanych oraz w okolicach rzek i zbiorników wodnych.

Podlaski Lekarz Weterynarii prosi o niedotykanie oraz nieniszczenie przynęt. Te, które zostaną dotknięte przez ludzi, są omijane przez lisy. Szczepionki są nieszkodliwe dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących.

Po wyłożeniu przynęt przez okres około 3 tygodni należy ograniczyć wolne wypuszczanie zwierząt domowych, trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

W przypadku dostania się szczepionki, która znajduje się wewnątrz przynęty, na błony śluzowe lub uszkodzony naskórek człowieka, miejsce te należy przemyć duża ilością wody z mydłem oraz udać się do lekarza.

 

Źródło: Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, fot. National Park.

Szczepionki przeciw wściekliźnie lisów w lasach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rolnictwo , Bielsk Podlaski - więcej informacji