:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C rozproszone chmury

Trwają Podlaskie Spotkania

Kiedy: 2018-08-05 , godzina: 17:00 | Gdzie: Brańsk, Plac Miejski

Jeszcze przez trzy dni potrwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”. Na stałe goszczące w regionalnym kalendarzu imprez kulturalnych wydarzenie wczoraj gościło w Bielsku Podlaskim.

Ukazujący wyodrębnione piękno każdego narodu festiwal na Podlasiu rozbrzmiewa już od trzynastu lat i zdecydowanie stanowi jedną z największych, a przy tym najbardziej rozpoznawalnych marek lokalnej sceny kulturalnej. W ramach tegorocznej edycji przed wdzięczną publicznością występują zespoły z Gruzji, Indii, Kanady, Łotwy, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Tajwanu oraz Polski.

Podlaskie Spotkania w Bielsku Podlaskim otworzyła grupa Kanadyjczyków polskiego pochodzenia – Polish Dance Group „Mazovia”. Wywodzący się z Calgary zespół, z racji swojego charakteru, zaprezentował dwa oblicza - polki i oberka oraz country folku. W dalszej części ujrzeliśmy: „Ziemelblaz” (Łotwa, Ryga), „Magurak”, „Vatra” (Słowacja, odpowiednio Kieżmark i Tlmače), „Taipei Folk Orchestra” (Taiwan, Tajpej), „Nuntasii Bihorului” (Rumunia, Oradea) oraz „Sadadiano” i „Martvili” (Gruzja, odpowiednio Kachetia i Martwili).

13. Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” zakończony zostanie 5 sierpnia w Brańsku, gdzie odbędzie się koncert galowy (początek o godzinie 17:00).

 

MFF „Podlaskie Spotkania” 2018

Program na najbliższe dni:

2.08.2018: Wysokie Mazowieckie (Plac przy MOK, 17:00) i Szepietowo (Sala widowiskowa GOK, 17:00);

4.08.2018: Ciechanowiec (Mały Park, 17:00) i Jurowce k. Białegostoku (Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, 17:00);

5.08.2018: Brańsk – Koncert Galowy (Plac Miejski, 17:00).

podlaskie spotkania - komentarze opinie

  • gość 2018-08-02 20:32:17

    piękne fotografie oddały atmosferę spotkania ... :-)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Bielsk Podlaski - więcej informacji