:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C rozproszone chmury

Trzydzieści lat „Kolorytu”

Od trzydziestu lat pod opieką Marii Babulewicz kolejni młodzi entuzjaści twórczości plastycznej poznają reguły sztuki kształtującej emocjonalność, świadomość i wrażliwość od zarania dziejów. Mowa tu oczywiście o malarstwie.

W niezwykle nastrojowym i urzekającym klimacie w Bielskim Domu Kultury obchodzono 30-lecie Pracowni Plastycznej „Koloryt”, której założycielką jest Maria Babulewicz. Jubileusz, jako retrospektywny wieczór, w głównej mierze ukazał historię tego przedsięwzięcia, akcentując jego najważniejsze, może i nawet przełomowe, etapy.

Pracownia skupia osoby w wieku od dwunastu do osiemnastu lat. Ci w trakcie zajęć i warsztatów zagłębiają zagadnienia twórczości plastycznej.

„Jesteśmy silni plastyką… tak można podsumować trzydzieści lat działalności Pracowni Plastycznej Koloryt, którą miałam przyjemność prowadzić. Mamy powody do dumy, gdyż nasze dzieci i młodzież udowodniły, że należą do czołówki uzdolnionych, aktywnych i kreatywnych młodych ludzi nie tylko Bielska Podlaskiego, ale Polski i świata. Cieszę się, że Pracownia pozwoliła młodym ludziom o zainteresowaniach i zdolnościach plastycznych rozwijać skrzydła i pomogła uwierzyć w siebie. Starałam się z pełnym zaangażowaniem i kreatywnością służyć dzieciom i młodzieży, rozwijać ich pasje i talenty” – mówi Maria Babulewicz.

Uczestnicy „Kolorytu”, od pewnego czasu artystycznie dojrzewający również pod okiem Szymona Ambrożewicza, mogą chwalić się nagrodami i wyróżnieniami, jakimi doceniani byli na konkursach czy przeglądach o zasięgu wojewódzkim, ogólnokrajowym oraz międzynarodowym. Za wybitne osiągnięcia Certyfikat Podlaskie Talenty Marszałka Województwa Podlaskiego uzyskali Julia Urszula Skiepko, Małgorzata Szewczuwianiec, Natalia Szwarc oraz Krystian Adam Wieśniuk.

Organizując wydarzenie, Maria Babulewicz postanowiła skonfrontować zgromadzonych z ekspozycją, objawiającą się praktycznie w momencie postawienia pierwszego kroku w kierunku drzwi bielskiej placówki kulturalnej. Myślą przewodnią było oczywiście jak najlepsze zobrazowanie przeszłości i teraźniejszości. Wystawa nie ograniczyła się do jakiegoś konkretnego tematu. Wyraźnie zastosowano za to pewnego rodzaju podział zdradzający, jaki motyw kształtował postawę młodych twórców. Cała to uderzająca różnorodność każe mieć nadzieję, że za kilka lat będziemy świadkami wielu wystaw.

pracownia plastyczna "koloryt" bielski dom kultury - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się