:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C całkowite zachmurzenie

Tur Basket pewnie pokonuje ŁKS Łódź

Koszykarze bielskiego Tura Basket nie dali szans ŁKS-owi Łódź i wygrali 106:67.

Na czwartkowe spotkanie gospodarze wybiegli wyjątkowo zmotywowani, co widać było już od pierwszych minut. Wraz z upływem kolejnych coraz bardziej się rozkręcali i dzięki konstruktywnie przeprowadzanym akcjom tylko powiększali swoją przewagę nad rywalami, którzy tak naprawdę w niewielkim stopniu zaistnieli na parkiecie.

Można śmiało stwierdzić, że Tur Basket kontrolował spotkanie i dyktował warunki gry. W pierwszej kwarcie gospodarze wygrali 28:15, a w drugiej 31:17. Po zmianie stron w trzeciej i czwartej kwarcie bielscy zawodnicy wygrywali 22:15 i 25:19. Dobre zawody rozegrał Łukasz Kuczyński, który rzucił 27 punktów, zaliczył 12 asyst i 15 zbiórek, z czego 14 w obronie. Na pewno wyróżniającymi się postaciami byli także Patryk Bajtus, Sylwester Kus i Mateusz Bębeniec. Co jednak najistotniejsze, do odpowiedniej dyspozycji zdają się wracać gracze, którzy zmagali się z urazami.

„Forma cały czas była, tylko gdyby nie kontuzje i urazy... Przez ten cały sezon mieliśmy tyle urazów, że praktycznie chyba każdy z zawodników miał miesiąc pauzy” – mówił o formie i fizycznej dyspozycji drużyny trener Tura Basket Kamil Zakrzewski.

Do pełni sił wraca Tomasz Pisarczyk, który na parkiecie spędził nieco ponad 18 minut. Jak mówi Kamil Zakrzewski, zawodnik wciąż zmaga się z urazem pleców.

„Nie chcemy go jakby nadwrężać na treningach. Lepiej niech odpocznie, bo to zawodnik, który już ma swoje lata i większy pożytek przyniesie mu odpoczynek od treningu, niż gdyby znowu miał trenować i znowu nabawić się jeszcze mocniejszego urazu. Dzisiaj (w dniu meczu, przyp.) powiedział, że czuje się na 90%” – mówił trener Kamil Zakrzewski.

Obecnie dla całego zespołu liczy się następne spotkanie z Dzikami Warszawa. Mecz odbędzie się 11 marca w Bielsku Podlaskim. Początek o godzinie 18:00.

106 – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (28+31+22+25): Sylwester Kus (10), Mateusz Bębeniec (10), Maciej Bębeniec (3), Łukasz Kuczyński (27), Patryk Bajtus (26), Jakub Sienkiewicz (0), Konrad Tomczuk (0), Łukasz Kiluk (0), Tomasz Pisarczyk (13), Marcin Marczuk (0), Patryk Milewski (17), Rafał Piesio (0).

67 – ŁKS AZS UŁ SG Łódź (15+17+16+19): Bartłomiej Dróźdź (7), Bartłomiej Bartoszewicz (0), Maciej Kochaniak (4), Patryk Wal (3), Kacper Dominiak (5), Michał Skrzypiński (6), Łukasz Sil (11), Marcin Kuczmera (0), Jakub Gwardecki (12), Arkadiusz Świt (6), Hubert Lewandowski (2), Aleksander Fabiszewski (11).

Tur Basket pewnie pokonuje ŁKS Łódź komentarze opinie

• gość 2018-03-09 13:15:49

przecież łódź grała praktycznie drugim składem ...

• Kibic - niezalogowany 2018-03-09 13:47:12

Mydlenie oczu porównajcie statystyki jakim składem grali goście, podobno dogadane po 9 porazekach wygrana z juniorami brawo trener!!!!

• Kibic - niezalogowany 2018-03-09 15:20:04

Było wiadomo tydzień temu że mecz bedzie wygrany. Gdyby był rozgrywany w nornalnym terminie to bielsk byl by bez szans Żenada

• gość 2018-03-09 15:45:44

no i co z tego że 2 skład? wygrana to wygrana, 2 liga to 2 liga, my z niej nie możemy awansować a niektórzy wystawiają tam rezerwy.

• gość 2018-03-09 18:29:04

dziwne że trener nie dał pograć dłużej rezerwom, skoro wynik i tak był od połowy wiadomy . Później jak ktoś wypada z kontuzją to kto ma go zastąpić ??? lament wtedy

Dodajesz jako: Zaloguj się