:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PIŁKA NOŻNA, Bielsk Podlaski lidze - zdjęcie, fotografia
24/06/2017 18:54

BKS Tur Bielsk Podlaski wspiął się na wyższy szczebel krajowych rozgrywek. Awans drużyny został przypieczętowany wygraną z Orłem Kolno 5:0.

Dwa lata temu na przedsezonowej konferencji prasowej prezes Bielskiego Klubu Sportowego Sergiusz Zinowczyk wraz z trenerem Pawłem Bierżynem mówili jasno, wyraźnie i wprost – priorytetem dla Tura Bielsk Podlaski jest awans do III ligi. Ci, którzy wtedy reagowali na to stwierdzenie pustym, beznamiętnym uśmiechem w tej chwili najprawdopodobniej zmienią postawę.

Projekt „Tur w III lidze” pełnych kształtów nabrał dzisiaj po wyjazdowym spotkaniu z Orłem Kolno. Bielscy piłkarze wygrali 5:0. Klub kończy rozgrywki IV ligi sezonu 2016/2017 z następującym dorobkiem: 24 wygrane, 4 remisy, 2 porażki i w sumie 76 wywalczonych na boisku punktów.

Fot. Facebook/Kibicowski Bielsk.

Awansować finansowo

Komentarzowi boiskowych poczynań towarzyszyły nierzadko dyskusje o finansach klubu. Tutaj pytanie zdaje się być bardzo proste – czy klub stać na utrzymanie się w wyższej klasie rozgrywkowej. Na obecną chwilę nie można nie dostrzec pewnego uzależnienia od pieniędzy z budżetu miasta i trudno jest przyznać, że w Bielskim Klubie Sportowym przelewa się z nadmiernego dobrobytu.

Presja sukcesu ciąży teraz na włodarzach Tura Bielsk Podlaski oraz samego miasta Bielsk Podlaski. Po kolejnych pasmach zwycięstw obie strony musiały zacząć dostrzegać, że nadchodzi nieuniknione. Dlatego byłoby bardzo wskazane, żebyśmy w niedługim czasie dowiedzieli się, na jakim etapie są rozmowy. Niewykluczone, że III liga może pomóc w znalezieniu poważnego sponsora, którego znaczenie w przyszłości okaże się wręcz strategiczne.

Co na teraz, a co na jutro

Piłkarze swoją wartość już udowodnili. Fundamentem drużyny są bez wątpienia ci najbardziej doświadczeni, a dopełniają ich młodzi rozwijający się gracze. Na chwilę obecną nie można powiedzieć, żeby klub szykował się do jakiejkolwiek rewolucji kadrowej.

Klub stoi jeszcze przed spełnieniem wymogów, które są niezbędne do przystąpienia do rozgrywek. Mimo wszystko te nie są zbyt uciążliwe. Sam obiekt, stadion i szatnię czekają zmiany „kosmetyczne”, dotyczące m.in. wyodrębnienia przejścia dla piłkarzy i sędziów, przystosowania części trybun na wypadek potencjalnego przybycia kibiców gości i zamontowania w szatni tablic.

Awans dobitnie za to pokazał, że nadszedł już czas na poważniejsze traktowanie stadionu miejskiego, który wraz z całym otaczającym go placem straszy poprzednią epoką.

Tur Bielsk Podlaski w III lidze komentarze opinie

  • gość 2017-06-25 11:20:55

    i tak ma być! gratulacje panowie

  • gość 2017-06-25 11:59:30

    Stadion tak! Trzeba go dostosować do dzisiejszych czasów, bo jest strasznie zapuszczony. Ale klubu na poziomie III ligi nie powinien utrzymywać samorząd, tylko udziałowcy i sponsorzy (reklamodawcy). Wydawanie pół miliona z podatków mieszkańców na zabawę, którą ogląda góra trzysta osób, to gruba przesada!

  • gość 2017-06-25 14:51:22

    No tak. Lepiej wydawać kasę na zespoły ludowe (których jest cała masa) i ich wycieczki po Europie. Sport najlepiej jest olać... Właśnie TO jest prawdziwa szansa dla miasta. W 3 lidze Tur zmierzy się z takimi markami jak Widzew, ŁKS, Polonia...

  • gość 2017-06-25 16:22:58

    kluby w Polsce są utrzymywane przez samorządy to fakt, i popatrzmy wysokie, grajewo, szczuczyn tam każde miasto płaci klubom po 400-500 tysięcy, tylko w bielsku klub dostaje śmieszne pieniądze. Czas t zmienić! Skoro panowie awansowali do 3 ligi to niech w niej grają

  • gość 2017-06-26 08:41:50

    najlepiej zeby nic sie nie dzialo bielsk i tam straszy wszystko upada wiec zamknijmy stadion ichodzmy wszyscy na czastuszki na muszle i zaspiewajmy czom ty ne pryszol

  • gość 2017-06-26 08:46:48

    burmistrz dostal od siebie nagrode stratega roku wiec napewno pomoze dla tura oplaca pobyt pilkarzy ze swietlogorska kobrynia liczne zespoly od ruskich wiec i na skromna druzyne swoich wychowankow z bielska nie pozaluje panie burmistrzu wybory za pasem

  • gość 2017-06-26 10:50:54

    samorząd powinien utrzymywać tylko sport szkolny, sport wyczynowy powinien się utrzymywac sam (sponsorzy prywatni, jeśli będą widzieli w tym sens ekonomiczny na pewno się znajdą), kiedyś w Nowinach był artykuł, dlaczego firmy nie chcą dawać na piłkę nożną... a może kibice by w końcu zaczęli płacić na klub? bilety, składki, itp. ?

  • gość 2017-06-26 10:56:20

    widze ze jestes zielony w tych sprawach przeciez to miasto utrzymuje szkoly i placi za szkolny sport abilety juz dawno sa sprzedawane na meczach nie wiesz nic o tym to nie pisz a nowiny to podrzedny brukowiec

  • Ykhm - niezalogowany 2017-06-26 12:18:39

    Nie lubie dużo krzyku. Zazwyczaj jak jest dużo krzyku to jest potem kupa w majtach.. Ale rozumiem ze ten krzyknjestvtez potrzebny aby usłyszeli powagę sytuacji włodarze miasta a takze dostrzegli potencjalni sponsorzy ALE.. Jest duże ALE o których większość nie wie. Nawet Wysokie Mazowieckie z Mlekovita sobie nie poradziło my nie mamy praktycznie żadnego sponsora w ćwiartce dużego jak Mlekovita.. Aby UTRZYMAĆ podkreślam UTRZYMAĆ klub w trzeciej lidze potrzeba półtora miliona złotych OrAz doświadczonego trenera. Nie bedziemy mieli ani tego ani tego. Teraz pytanie jest takie czy warto w połowie rundy wycofywać klub? Nie wiem.. Fajnie dla chłopaków super przygoda pograć na Widzewie i Lksie tylko czy tak na prawde bedziemy w stanie stawić tam czoła i nie przegrać wyżej niż 0-6....

  • gość 2017-06-26 12:25:46

    widze ze jestes pesymista i swietnie znasz rynek finansowy tylko nie wiesz ze ci ludzie walczyli i lamali kosci po to zeby nawet przegrac o-6 w extraklasie tez tyle przegrywaja i jakos nikt nie placze dajmy im szanse a o finansach nic nie wiesz wszyscy na ratusz to wstyd zeby takie duze miasto nie mialo na 3 lige pozdrawiam

  • gość 2017-06-26 12:29:40

    Uwierz mi ze wiem wiecej od Ciebie bo trochę w tym siedze, a stwierdzam tylko fakty. Ja rowniez życze jak najlepiej dla chłopaków bo jestem ich Kibicem ale mowię ci teraz żebyś so je uświadomił ze potrzeba półtora miliona złotych by chłopaki mogli godnie grać i mieć mozliwosc zarobienia pieniędzy bo niestety 3 liga to mecze w środku tygodnia i 2 dniowe wyjazdy w weekendy niekiedy nawet piątki wiec żaden pracodawca podejrzewam przychylny na to nie bedzie. Dlatego o tym mowię wiec trochę zejdź na ziemie

  • gość 2017-06-26 14:34:12

    Kolego "Ykhm" piszesz o sobie, że siedzisz w temacie, a miejscami zwyczajnie nie masz racji. Odniosę się do Twoich wywodów w punktach bo tak będzie sprawniej. Po 1. Czasy kiedy Mlekovita sponsorowało piłkę w Wysokim Mazowieckim skończyły się w 2010 roku. Od tego czasu miejscowy Ruch odbił się od dna, przeszedł 4 klasy rozgrywkowe i grał w III lidze. Po drodze dzięki miejskim pieniądzom wyremontował budynek klubowy i stadion. Mlekovita do tego nie dołożyła złotówki. Głównym sponsorem Ruchu jest... miasto. Jak widać można działać w mieście dwa razy mniejszym niż Bielsk i bez bogatego sponsora. Po 2. Skąd wytrzasnąłeś te półtora miliona? Najbogatszy klub w III lidze - Widzew Łódź ma budżet w wysokości ok 2 mln zł. Wysokie przystąpiło do ubiegłosezonowych rozgrywek z budżetem w wysokości ok 600 tys. i blamażu nie było. Po 3. Kto powiedział, że mamy inwestować w armię zaciężną w postaci piłkarzy i trenera? To Ci chłopcy i trener Bierżyn awansowali, niech więc oni będą mogli spróbować sił wyżej. Owszem bez wzmocnień się nie obejdzie, ale uważam że powinniśmy grać swoimi nawet kosztem spadku za rok. Ci chłopcy po prostu zasłużyli na nagrodę w postaci gry z Polonią, Widzewem czy ŁKSem. Słowo do piłkarzy i trenera. Chłopcy, tak zwyczajnie po ludzku chciałbym Wam podziękować. To był wspaniały sezon, który wszyscy zapamiętamy na zawsze. Mecze takie jak z Warmią czy Dębem będę wspominał wiele, wiele lat. W nagrodę dla nas będziecie mogli zagrać z drużynami, które kiedyś wygrywały mistrzostwo. Piszę "dla nas" bo nam, którzy chodzą na Orzeszkową już kilkanaście lat mecze z Widzewem i ŁKSem będą najcenniejszą nagrodą. Słowo do trenera. Pawle, należy Ci się ogromny szacunek. Miałeś pomysł na drużynę, z którą osiągnąłeś największy sukces w historii Tura. Niektórzy wiedzą, że nie zawsze wszyscy byli Tobie przychylni i rzucali kłody pod nogi, ale Ci się udało. Gratuluje i dziękuję z całego serca.

  • gość 2017-06-26 17:00:49

    Taki ponoć BIelsk jest bogaty,tzn.mieszkańcy.a może by tak każdy mieszkaniec był sponsorem??Miasto to my!! a jeśli rodzice nie zadbają o przyszłość własnych dzieci to kto??Trzeba przewartościować co jest ważne.Piłkarze dali z siebie dużo,zeby nastąpiłkrok w rozwój miasta.NIE NARZEKAĆ WIĘC TYLKO DZIAŁAĆ!!!!!

Dodajesz jako: |

PIŁKA NOŻNA, Bielsk Podlaski - więcej informacji