:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C deszcz

Tur MOSiR pokonuje Włókniarza Białystok

Piłkarki Tura MOSiR Bielsk Podlaski na własnym boisku pokonały Włókniarza Białystok 2:1.

Gospodynie od początku postawiły na szybkie ataki ze strony skrzydeł, dzięki czemu ciężar gry przenosił się na połowę Włókniarza. Przez niespełna dwie minuty od rozpoczęcia meczu piłkarki Tura MOSiR wywalczyły trzy rzuty rożne. Ostatni, w trzeciej już minucie, rozpoczął akcję, która zakończyła się bramką. Z narożnika w pole karne gości piłkę dośrodkowała Sylwia Markowska, gdzie wprawdzie podanie okazało się zbyt lekkie, ale twardo, jak na defensywną pomocniczkę przystało, zachowała się Karolina Makarska, która przejęła wyprowadzaną przez obronę futbolówkę i dograła Markowskiej, umożliwiając jej ponowne dośrodkowanie w pole karne. Piłka trafiła do Anny Klimczuk, a następnie do Julity Dmitruk, która oddała strzał w światło bramki.

Przez kolejne minuty obie drużyny szukały okazji do strzelenia bramki, ale mecz toczył się bardziej w środkowej strefie. W 20 minucie przeciwnicy gości Gabriela Kędzia i Urszula Onoszko rozpracowały obronę Tura MOSiR i stanęły przed szansą na doprowadzenie do remisu. Zabrakło jednak dokładności – piłka po strzale Urszuli Onoszko powędrowała nad poprzeczkę. Piłkarki bielskiego zespołu odpowiedziały groźnym strzałem trzy minuty później. Z dystansu mocno huknęła na bramkę Karolina Makarska i zabrakło tylko trochę szczęścia, aby na stadionie w Bielsku Podlaskim padł bardzo efektowny gol. Futbolówka po strzale defensywnej pomocniczki dosłownie wylądowała na poprzeczce.

Włókniarz Białystok do remisu doprowadził w 26 minucie spotkania. Arogancka wręcz postawa w obronie sprawiła, że groźna Urszula Onoszko wyszła sam na sam z bielską bramkarką Gabrielą Niczyporuk i takiej okazji po prostu nie mogła zmarnować.

Podopieczne trenera Roberta Rogowskiego po wznowieniu gry ze środka od razu zaczęły szukać sposobu, aby odzyskać inicjatywę. Wystarczyła tylko minuta, żeby tak też się stało. Przed polem karnym Włókniarza piłkę wywalczyła Aleksandra Burak i dograła kompletnie niepilnowanej Karolinie Sośnie. Kapitan bielskiej drużyny trafiła do bramki, zmieniając wynik meczu na 2:1.

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie akcje, które w realny sposób pozwalały zdobyć bramkę, to w drugiej połowie Włókniarz Białystok stał się drużyną o wiele groźniejszą. Dogodne okazje miały Julia Lasota i Julia Konrach. Pierwsza uderzyła minimalnie nad bramką, a druga, mając przed sobą jedynie bramkarkę Tura MOSiR, strzeliła obok słupka.

Bohaterką spotkania została Gabriela Niczyporuk. W ostatniej minucie wybroniła ona sytuację sam na sam i tylko wyłącznie dzięki niej Tur MOSiR Bielsk Podlaski nie zdołał stracić drugiej bramki, a tym samym zgubić punktów.

Dobry mecz zagrała też Julita Dmitruk. Błyskotliwie radziła sobie na skrzydle, a także w obronie, nierzadko wspierając, mającą momentami pewne problemy z dobrze dysponowanymi rywalkami, prawą obrończynię Paulinę Czyżewską. Wyróżniająco zaprezentowały się również Karolina Makarska i Małgorzata Kosińska. Obie grając w środku pola i odpowiadając za wspomaganie środkowych obrończyń zaliczyły kilka ważnych odbiorów. Małgorzata Kosińska przy tym była także jasnym punktem środkowej strefy poprzez swoją waleczność oraz dokładność samych podań, które właściwie od długiego czasu są znakiem rozpoznawalnym bielskiej „siódemki”.

Tur MOSiR Bielsk Podlaski – Włókniarz Białystok 2:1 (2:1)