:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -4°C pochmurno z przejaśnieniami

Tur nie dał rady Warcie Sieradz

Czarna seria trwa. Tur Bielsk Podlaski w meczu dziesiątej kolejki przegrał z Wartą Sieradz 0:4. Bramki na stadionie przy ul. Elizy Orzeszkowej zdobywali Marcin Kobierski, Łukasz Mitek i Jarosław Szyc.

Wynik mówi sam za siebie – Warta wypunktowała bielskiego Tura jak tylko umiała. Porażka ta wyjątkowo przygnębia, ponieważ stanowi ósmą z rzędu, a także sprawia, że sytuacja w tabeli wygląda niezwykle okrutnie.

Pierwszą dogodną dla gości okazję na zdobycie bramki przyniosła 10. minuta, gdy sędzia główny Mateusz Jenda dopatrzył się nieprzepisowego zagrania jednego z bielskich zawodników tuż przed własnym polem karnym. Piłkę ustawił Łukasz Mitek i otworzył wynik spotkania. Druga bramka także padła po rzucie wolnym, z tym że z nieco dalszej odległości. W tej sytuacji najmocniej zawinił Mirosław Dziedzic. Bielski bramkarz przede wszystkim źle rozmieścił mur, a i sam również nie ustawił się najlepiej. W konsekwencji luka, jaka się wytworzyła, stanowiła dla wykonującego ten stały fragment gry Jarosława Szyca zaproszenie, aby dopisał się on na listę strzelców. Ten postanowił, że nie odmówi i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Kolejne bramki padały już w drugiej części spotkania. W 61. minucie we własnej „szesnastce” Andrzej Lewczuk faulował wychodzącego na czystą pozycję Mariusza Zawodzińskiego. Dwie minuty później rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Mitek, zaliczając tym samym swoje drugie trafienie. Przy tej sytuacji warto zaznaczyć, że kapitan Tura w pierwszej chwili nie potrafił się pogodzić z tą decyzją. Za swoje manifestacje ukarany został żółtą kartką.

Ostatnie trafienie podczas tego meczu zaliczył Marcin Kobierski, który otrzymał idealne dogranie z rzutu rożnego na głowę. Ten sam gracz mógł zakończyć spotkanie jeszcze bardziej widowiskowo, ale piłka po jego strzale z dystansu uderzyła w poprzeczkę.

 

Tur Bielsk Podlaski – Warta Sieradz 0:4 (0:2)

                                     Mitek 13’ 63’ (k.)

                                     Szyc 33’

                                     Kobierski 74’

Tur Bielsk Podlaski:

1 Mirosław Dziedzic

17 Krystian Kulikowski

15 Adam Radecki

4 Tomasz Porębski

8 Patryk Niemczynowicz

 (3 Mateusz Maliszewski 46’)

6 Andrzej Kosiński

13 Andrzej Lewczuk (kpt.) – żółta kartka

10 Paweł Łochnicki

 (2 Mateusz Nakielski 55’)

19 Maciej Zieniewicz – żółta kartka

 (9 Marcin Fiedorowicz 75’)

7 Karol Kosiński

18 Łukasz Popiołek

 (11 Paweł Drażba 63’)

iii liga tur bielsk podlaski przegrywa z wartą sieradz - komentarze opinie

  • gość 2017-10-02 19:32:49

    wiecie co bierzyn nie ma wstydu zeby sie zwolnic prezes szpanuje i wozi ruskich grajkow bez pojecia a tur gra bojazliwie i wcale nie atakuje szkoda czasu na pisanie nic sie nie zmieni

  • Gość - niezalogowany 2017-10-03 10:01:34

    Patrząc na wszystko z boku serce sie kraja. Największy pierwszy błąd o jakim odrazu mowilem to ściąganie tego szrotu i płacenie im pieniedzy na które nie zasługują. Zamiast dokoptowac 3-5 młodych z regionu, perspektywicznych ściagają jakies drażby porebskie itp. Powinni grac ci którzy zasługują na ta grę, ci którzy dali Turowi awans, to im powinno sie placic te pieniadze które dostają te ściągnięte pseudo grajki. A zrobiono sobie koło nosa. Wielu zawodników którzy oddali zdrowie i serce w tamtym sezonie i w wielkim stylu dali awans poszli w odstawke. Zostali zawodnicy w większości nie ograni w 3 lidze wielu młodych i patrzyli jak ludzie którzy zrobili awans sa odstawiani a przychodzą pseudo gwiazdy. Z miejsca morale, ambicje idą w dol. I co? I te pseudo ściągnięte gwiazdy stoją jak słupy na boisku i maja gdzies klub! Aby płacili a przy okazji na Widzewie sobie zagram. Co to ma byc? Ci paralitycy z Białegostoku nawet do 3 ligi by nie awansowali! Co robi Bayer? To oddzielna para kaloszy, ale powiem siedzi sobie na ławeczce i inkasuje kase ktora mogłaby byc dla trzech młodych piłkarzy! Ktos powie bez nich były by blamaże. A teraz co jest? Jestem pewny ze gdyby zostali Ci wszyscy chłopcy którzy zrobili awans plus 3-5 młodzieżowców z regionu mieli by maksymalna motywacje, ambicje i oddawali by zycie i zdrowie za ten Klub! A to ze przegrywaliby 2 bramki wiecej? Nawet jeśli, a mysle ze i tak wykręcili by duzo lepszy wynik niz jest obecnie to zdobyliby takie doświadczenie i umiejętności ze spadli by raz, a potem wrócili duzo silniejsi tak jak to bedzie w przypadku Ruchu zapewne. Ale nikt tu nie mysli tylko topi pieniadze i niszczy klub! Won z paralitykami wracajcie skąd przyszliście nie zasługujecie na gre tutaj!

  • gość 2017-10-03 11:49:15

    W niewielkiej części to prawda o czym piszesz ale to nie najważniejszy problem. Problem leży w zarządzaniu klubem i osobie trenera. Racja, że ci piłkarze którzy wywalczyli awans powinni mieć większą szansę gry ale nie mają gdyż jak to brzydko nazywasz "szrot" gra a zdolni młodzi są potrzebni do grania w komedii jaką jest awans Pilik do okręgówki. Gdyby rządzący klubem i trener mieli jaja to dawno albo zmienili trenera albo on sam podałby się do dymisji. Zmiana bylaby szansą na zmianą koncepcji gry, ustawienia drużyny i składu. Przykro patrzeć na to jak kibice wychodzą w trakcie meczu, tzw prezesa klubu nie widać na stadionie, ochrona jest tak gorliwa że księdza kibica i 3 towarzyszących jemu kibiców drużyny przeciwnej zamykają jak małpy w klatce itd itd. Klub na wariackich papierach, proponuję jemu nową nazwę "Jaja Tura O:6"

  • Gość - niezalogowany 2017-10-03 11:50:16

    Brawo za te słowa jak wyzej.

  • gość 2017-10-03 12:06:38

    Mi w ogóle nie udało się wejść na stadion bo... miałem pestki słonecznikowe.

  • Gość - niezalogowany 2017-10-03 12:53:23

    Ja mysle, ze tu trener akurat podzieliłby moja opinie i tez chciałby grac swoimi i młodymi chłopakami. Mysle ze tu bardziej chodzi o to ze trener nagle został postawiony przed faktem dokonanym ale nie wiem tego to moje przypuszczenia. Mysle ze tu było z gory od prezesa oraz ewentualnie sponsorów wiele rzeczy narzuconych odnośnie Bayera i tego szrotu co nie wiem za co tu bierze pieniadze. Jeśli jednak trener to organizował to mocno bym sie zdziwił ale szczerze w to watpie. Prezes ewidentne jest na księżycu i zamiast budować klub z głowa to sa identyczne akcje i pewnie przekręty jak kiedys za Trudnosa gdzie szrot wyparł młodych zniszczył klub i z hukiem spadł. Oby nie było tego znowu. Tu trzeba prezesa z głowa, myślącego, chcącego dobrze dla klubu. Mysle ze Paweł jak sie zdenerwuje sam odejdzie, ale ciekawe jeszcze czy przystąpimy do kolejnej rundy. Ja tu widze to tak szrot w przerwie won rozglądać sie za młodymi juz na teraz i dać trenerowi normalnie pracować. Nawet jak spadnie. Ale chłopakami którzy ten awans zrobili, naszymi i ściągać perspektywicznych młodzieżowców. Wszczepiać im charakter. Ale to marzenia. Chociaz tak małe i proste do zrealizowania to nadal marzenia.....

  • gość 2017-10-03 14:23:18

    "Myśle ze Paweł jak sie zdenerwuje sam odejdzie", Ty chyba żartujesz? Do wkurzenia i odejścia pozostało jeszcze pobicie rekordu bramkowego i strata 42 bramek (7 meczów x 6) ale to też niepewne czy odejdzie. Nie bez powodu mówią "złotówa" Szybciej (jak to nazywasz) ten co jest na księżycu się zdenerwuje hehehe i zmieni trenera, a ma z kogo wybierać gdyż w drużynie jest asystent trenera, trener bramkarzy, trener odnowy, grający trenerzy grup młodzieżowych.

  • putaMadryt - niezalogowany 2017-10-04 12:41:55

    Widzę Panowie , którzy piszą komentarze wyżej tez sa nieźle oderwani od rzeczywistości , bo z ludzi którzy robili awans kto taki bardzo ważny odszedł? Car co ma 40 lat czy Kulikowski? Młodzi perspektywiczni chłopcy , ale skąd bo chyba nie chcecie powiedziec , ze 5 takich od razu do gry znajdziecie na bielskich podwórkach , wiec mówicie o ludziach z Bialegostoku obraźliwie a młodych tez trzeba ściągać z Bialego , a czemu trener juz nie udziela wywiadów w gazetach? W 4 lidze pierwszy chcial wypowiedzieć sie na temat zwycięstwa w Goniądzu a teraz chowa głowę w piasek? Śmieszne to jak również do przewidzenia, bo w innych drużynach żyją tylko z grania w piłkę a w Bielsku nie ma pieniędzy i porównując sie do Ruchy Wys Maz ich kadra od poprzedniego sezonu zmienila sie w 70% wiec te wasze informacje sa z kosmosu!!

  • gość 2017-10-04 13:16:36

    Prezes jest na księżycu i dlatego info jest z kosmosu :). Gdyby chodzili po ziemi a nie z głową w obłokach i realnie podeszli do tematu Za i Przeciw wchodzeniu do 3 ligi to biorąc bielskie realia nigdy nie powinni tam się pchać. Nikomu (bielskie firmy) ten awans nie był potrzebny tylko Burmistrz dał się przekonać że będzie wszystko OK. Okazało się że król jest nagi. Gołym okiem widać że funkcjonowanie klubu woła o pomstę do nieba. Trener i nikt inny jest odpowiedzialny za politykę kadrową i do niego trzeba mieć pretensje kogo ściągnął i jakie są tego efekty i nie ma co winić chłopców z Białego. Teraz żeby ratować klub przed zadłużeniem i kompromitacją trzeba znieść mniejszy wstyd i wycofać się z rozgrywek w wyniku czego klub spadnie do okręgówki i nie trzeba będzie zmieniać trenera bo na tą ligę jego doświadczenie wystarczy.

  • Robert Rogowski - niezalogowany 2017-10-04 14:39:53

    Czepiacie się Trenera, z jakiego powodu? Czy znacie jakie stawki życzą sobie 3 ligowi zawodnicy? Przyszli ludzie na jakich Tura stać. Co do tej młodzieży z regionu, wymieńcie chociaż 2-3, po których Trener powinien sięgnąć. Potraficie? Rozumiem, że powyższe opinie, piszą osoby, które mają chociaż blade pojęcie o trenowaniu. Wszyscy są tacy teraz mądrzy, a może komentujący nie załapali się do kadry? Ochłońcie, może runda rewanżowa będzie lepsza, odszczekacie to co napisaliście? I jeszcze jedno, w kadrze jest kilku młodych chłopaków z Bielska i odgrywają się.

  • gość 2017-10-04 15:00:01

    moze i car ma 31 anie 40 lat ale taki drazba powinien mu buty pastowac i nisic jego bidon z woda bo do piet mu nie dorasta reszta szrotu tez i nie piszcie tu o trenerze bo jestescie jego kumplami od kieliszka co postawil za syna to piszecie i bronicie

  • gość 2017-10-04 15:25:11

    W meczu z Wartą miała być kołyska z dedykacją dla trenera ale tak ją rozbujali że bieguny połamali to musieli żal przełknąć. Ps. Może ktoś wie czy będą zakłady w sts na ile goli Widzew zaaplikuje Turowi? Aż strach pomyśleć co będzie jak wyjdą a przywita ich 15 tys gardeł. Obstawiam 10:0

  • Gość - niezalogowany 2017-10-05 09:39:34

    Przestańcie pluć jadem zza monitora tylko jedzcie na wyjazd 'kibice'. Nawet jak nedzie 10:0 to chyba taka opcja wiadomo ze była brana pod uwagę juz przed sezonem tak? Tu chodzi o to ze ten szrot z Bialego co ciągnie kase nie daje nic ponad naszych chłopakow i nikt z nad kibiców tu go nie chce. Wole widzieć naszych chłopaków walczących i przegrywających dwoma bramkami wiecej ale to um ta kasa sie należy. Pamiętajcie ten sezon Bielskim chłopakom zaprocentuje mega ma przyszłość. Tu kazdy sie uczy i zbiera doświadczenie trener tez. Pod tym względem żadnej winy trenera nie ma i zejdźcie z Pawła. Jedynie ktos jest winny za sprowadzenie tego szrotu ale do końca nie byłbym pewny czy to wszystko trener w jakimś stopniu jednak na pewno i za to minus. Pewne jest ze chciał dobrze ale w przerwie won z tym szrotem i grajmy swoimi. Car zbitego go wiem wybrał prace. Jego decyzja. Mysle ze tez wkurzyła go perspektywa przyjścia szrotu jak za Trudnosa. A młodzi chłopacy? Widziałem kilku co by walczyli bardziej od tych całych drazb i efektywniej. Wystarczyło przychodzić na mecze i przypatrzeć sie chociażby Biebrzy Goniadz tam widziałem dwoch ofensywnych zjadających drazbe tyłkiem. Dalej nie bede wymieniał bo to wy nie macie pojęcia nie chodząc na mecze i tezy po trzy gadając w necie

  • FomyFan :) - niezalogowany 2017-10-05 11:58:08

    Jeśli ktoś twierdzi, że jakaś anonimowa parka zawodników z Biebrzy Goniądz czy innego zespołu IV ligi pociągnęłaby grę w III lidze, to nie ma o czy z nim gadać, bo nie rozumie, w jakim świecie żyje. Ile znaczą wybitni (bez szydery) zawodnicy z IV ligi w lidze III, to widzimy po grze Kosińskich, Siduna czy Siwego. Podobnie teza o tym, że jacyś "odstawieni" zawodnicy z ubiegłego sezonu daliby Turowi więcej, jest absurdalna. Bo kto został "odstawiony"? Rezerwowi: Pawluczuk i młodszy Kulikowski? Wyobrażacie sobie ich w III lidze?! Bez żartów... Car z Jakubkiem zrezygnowali z gry sami, bo wiedzieli, że III ligi nie udźwigną. Podobnie Koźlik nie mógł sobie pozwolić na takie obciążenia treningowe i meczowe. I on jest chyba jedynym z tego grona, który mógłby aspirować do gry w III lidze. Nie marudźcie więc, tylko przyjmijcie na klatę to, o czym rozumni ludzie mówili już wiosną - między IV a III ligą jest przepaść, której Tur nie przeskoczy nie tylko sportowo, ale i organizacyjni i finansowo. Trzeba było posłuchać "starej kibicowskiej wiary" i jak zwykle udawać walkę o awans, ale bezpiecznie skoczyć sezon na drugim miejscu. Ale paru młodym chłopakom zagotowało się w głowach i postanowili - "na złość prezesowi" - zrobić awans. To teraz nie narzekajcie, tylko połykajcie tę żabę. Hej BKS najlepszy w Europie jest!!

  • Gość - niezalogowany 2017-10-05 15:01:06

    Z całym szacunkiem wole Carka Jakubka Kulikowskiego i kilku rokujących z regionu którzy przynajmniej oddadzą serducho za ten klub i którym to sie za ten awans należy niz paralitykow i odstrzelencow z Białegostoku z bayerem na czele ktory tylko na ławeczce siedzi. Co pokazują ci zawodnicy którzy zostali ściągnięci kolego? Co oni udźwigaja w tej 3 lidze jak mowisz? Gadasz jak potłuczony w tym momencie. Oni grają trochę mniejszy piach niz gralibyśmy swoimi. Ale to oni zasłużyli na ta kase awansem i to oni by na tym bardziej skorzystali doświadczeniem niz ten czy stary szrot kolego. I wiekszosc ludzi to wie o widzi. Wiec kibicu starej wiary uwierz w swoich wkoncu. Bo to ze przegrywali by dwoma bramkami wiecej nic by dla mnie nue znaczyło ale przynajmniej graliby ci którzy na ta gre zasługują i którzy zostawiliby serducho na boisku. Amen

  • gość 2017-10-05 15:24:02

    Ten "szrot" jak po chamsku nazywacie jest ściągnięty na życzenie albo za zgodą trenera. W większości grali oni wcześniej z mniejszym lub wiekszym powodzeniem w innych 3 ligowych drużynach a samym serduchem swoich piłkarzy na tym poziomie rozgrywek za wiele nie zwojujesz. Serducho na 4 ligę wystarczyło ale na 3 to już za mało. Nie należy zapominać że Bayer jest tylko 2 trenerem i strategiczne decyzje podejmuje 1 trener i Bayer w tym wypadku zachowuje się jak prawdziwy dżentelmen. Ma swoje zdanie i swoją koncepcję gry ale z szacunkiem, bez komentarza i publicznego rozgłosu przyjmuje decyzje 1 trenera. Gdyby był h... to już dawno wypowiedziałby swoje zdanie na temat treningów, ustawienia taktycznego i zmiany sposobu gry itd itd, ale że jest przyzwoity to nie chce zaogniać sprawy i stwarzać konfliktów. Chyba nie porównacie dorobku piłkarskiego i doświadczenia obu trenerów?