:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tur remisuje z Pelikanem

25/03/2018 18:43
PIŁKA NOŻNA, remisuje Pelikanem - zdjęcie, fotografia

Po czteromiesięcznej przerwie do Bielska Podlaskiego wróciły trzecioligowe zmagania. Na stadionie przy ul. Elizy Orzeszkowej Tur Bielsk Podlaski zremisował z Pelikanem Łowicz 3:3. Autorami trafień dla bielskiego zespołu byli Paweł Drażba, Rafał Babul i Karol Kosiński. Na listę strzelców gości wpisali się Robert Kowalczyk (dwie bramki) i Michał Wrzesiński.

Trzeba stwierdzić wprost, że częściej przy piłce byli goście, a przez to tworzyli więcej ofensywnych akcji. Nie szły one jednak w parze z tym najważniejszym – uzyskaniem i utrzymywaniem prowadzenia w meczu. W tym aspekcie inicjatywa leżała po stronie bielszczan, którzy w 83. minucie prowadzili 3:1. Koniec końców to rywale udowodnili, co znaczy pokazać pazur, walczyć do samego końca, a w konsekwencji uratować choćby jeden punkt.

Podopieczni Pawła Bierżyna prowadzenie objęli w 12. minucie, gdy podyktowany za faul na Rafale Babulu rzut karny na bramkę zamienił Paweł Drażba. Podwyższenie wyniku nastąpiło w 44. minucie. Mocnym uderzeniem zza pola karnego w górny róg strzeżonej przez Gabriela Łodeja bramki popisał się Rafał Babul. Niespełna kilkanaście sekund później bliski zdobycia gola był Patryk Niemczynowicz, ale zabrakło trochę szczęścia i piłka uderzyła w poprzeczkę. W doliczonym już czasie pierwszej połowy po składnej akcji kontaktowe trafienie zaliczył Robert Kowalczyk. Po tej akcji sędzia główny tego spotkania Karol Wójcik dał sygnał, że czas na piętnastominutową przerwę.

Drugie czterdzieści pięć minut nie różniło się specjalnie od tych pierwszych. Goście z Łowicza dwoili się i troili, aby znaleźć sposób na przełamanie szyków obronnych bielskiego zespołu i pokonać Macieja Kowalskiego. Piłkarze Tura za to przeczekiwali trudniejsze momenty i na spokojnie podchodzili do konstruowania ataków. Niestety w dalszym stopniu w oczy rzuca się niedokładność przy wymianie podań pomiędzy bielskimi zawodnikami.

W 83. minucie Tur Bielsk Podlaski prowadził 3:1. Na głowę Karola Kosińskiego idealnie dograł z rzutu wolnego Andrzej Kosiński i golkiper gości wyciągał piłkę z siatki po raz trzeci. Niestety od tej chwili zaczęły się dziać rzeczy, których bielscy kibice nie chcieli widzieć, ale niestety – przynajmniej większość – w głębi serca się obawiała. Gospodarze byli coraz bardziej tłamszeni przez swoich rywali, a przez to popełniali coraz więcej błędów taktycznych, jak i indywidualnych. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:2 trafił Michał Brzeziński. Kilka sekund później swojej szansy poszukał rezerwowy ekipy z Łowicza Kamil Kuczak i – po interwencji bielskiego bramkarza – wywalczył rzut rożny, który dał wyrównującego gola. Na 3:3 trafił Robert Kowalczyk.

Choć można czuć pewien niedosyt, trzeba uczciwie przyznać, że jest to dobry wynik. Tur Bielsk Podlaski nie tylko dopisał kolejny punkt w walce o utrzymanie, ale przede wszystkim pokazał, że odnajduje się w nowym systemie i – co istotne – potrafi przeprowadzać akcje, po których zdobywa bramki.

Dłuższą przerwę od grania będzie zmuszony zrobić sobie Paweł Drażba. Bielski napastnik w 53. minucie opuścił plac gry z powodu – czego na razie nie potwierdza klub – złamanej ręki.

Tur Bielsk Podlaski – Pelikan Łowicz 3:3 (2:1)